Mercedes C220 cdi - nefunguje pridavne kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuttifun
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.01.2012 16:43
Zdieľať na Facebook

Mercedes C220 cdi - nefunguje pridavne kurenie

Príspevok od používateľa tuttifun »

ahoj,,prosim,mozete mi poeradit niekto? mam medveda C220 cdi rv 2000 a je tam zabudovane pridavne kurenie,je na to aj tlacitko,malo by fungovat po mechanickom zapnuti pri teplote menej,ako 8 stupnov,lenze mi nefunguje. ci ho zapnem,alebo nezapnem,,kurit auto mi zane tak ako tak az po par kilometroch. neviem na akom principe je,lebo knzku mam v nemcine,bol som u elektrikara,a ani sme nevedeli,kde by sa to malo nachadzat,a foto nieje v knizke,,,takze ani neviem,na akom principe to funguje,,ci na naftu a tak,,viete mi niekto poradit? mate skusenost? vdaka
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

asi by si mal vyhladať odbornú dielňu kde montujú takéto kúrenia...Môže tam byť spústa chýb,od najjednoduchšej poistky po ovládač systému,prívod paliva atď...napísal si ináč pekne svoj problém,ale o type zariadenie-tak ako Ty ani nikto okrem Teba nič nevieme...takže odporučujem ešte raz odbornú dielňu...
PreludeH
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 13.05.2005 12:53
Zdieľať na Facebook

RE

Príspevok od používateľa PreludeH »

V tomto aute je klasické webasto termo top C, mám tiež. Zapína sa tlačidlom napravo od prevodovky alebo sa dá nastaviť čas zapnutia v menu auta. Ak sa zapne tlačidlom, tlačidlo začne svietiť na červeno a rozbehne sa webasto. Do 20 minút nahreje motor aj interiér. Ak takto nefunguje, treba zájsť na diagnostiku, tá ukáže problém. Ja som mal problém zo žhaviacou sviečkou. Je tam dosť čidiel, čerpadlo na naftu, obehové vodné čerpadlo a podobne.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ak si z BA, napíš SS, dám Ti kontakt na chlapíka, ktorý sa špecializuje na elektrikárske veci Mercedesov a špeciálne na Webasto.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných