Mercedes ML - špinavá šošovka svetla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter164
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.01.2012 23:10
Zdieľať na Facebook

Mercedes ML - špinavá šošovka svetla

Príspevok od používateľa peter164 »

Mam nedavno kupene ML 164 (jazdene) a vecsinou jazdim cez den. Pri jazde v noci som postrehol, ze mi stretavacie svetla svietia nejak slabsie. Doma som to potom pozrel a vsimol som si ze na pravom prednom svetle (z pohladu vodica) je vnutorna cast svetla - objektiv akokeby zaspineny.
Rozmyslam co to moze byt. Je to prach? Ak ano da sa to nejak vycistit?
Ak nie co ine to este mohlo sposobit. h7 ziarovka mi tam nedavno odisla napadlo ma teda ci to nebude nejaky flak (zeby vybuchla??)

Prikladam foto tu: http://imageshack.us/photo/my-images/842/svetlo.jpg/

Da sa to nejak vycistit? Pripadne vymenit len tu cast, ktora je zaciernena? Alebo musim kupovat cele nove svetlo.?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vymeniť to možno vymeníš, len ti to nikto zvlášť nepredá...

A nabudúce stačí jedna téma!
peter164
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.01.2012 23:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter164 »

Sorry za doublepost, nebol som si isty ci to je specificka otazka len pre Mercedes tak som sa vyskusal spytat aj na vseobecnom fore.
Je to podla teba spina alebo "vypaleny flak"
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Je to vypálená špina z tej zhorenej žiarovky. Skúšať to rozoberať a čistiť s rizikom poškriabania tak to radšej zohnať použité svetlo...
kollega36
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 14.11.2007 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kollega36 »

Mliecny prach a uz zopar krat vypalena ziarovka . Nic neposkrabes vybrat svetlo a opartne alkoholom vycistit na bavlnenej latke obmotanej na nejakej drevenej palicke . Bude ako nove.btw na mlku sa celkom jednoducho svetlo vybera , netreba tam ruky kaskaderskej cinskej dievciny 8 rocnej .
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

Na W211 som mal podobny problem. Vytiahol som xenonovu vybojku a vycistil som to handrickou na spajdli namocenou v liehu. Nebolo treba demontovat svetlomet.

Avsak v Tvojom pripade je mozne, ze mas zaspinenu aj parabolu za ziarovkou. Vtedy je potrebna uz demontaz svetlometu a mozno aj vymena paraboly.
peter164
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.01.2012 23:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter164 »

Vdaka za odpovede

No skusali sme to dnes vycistit zvuntra (cez otvor pre ziarovku) pomocou palicky s handrickou na konci a vyzera to tak, ze ta spina ja na vonkajsej strane sosovky. (dost prekvapujuce).
Vymenili sme tam aspon ziarovky za osram night breaker plus h7
tak svieti to trochu silnejsie, ale ajtak mi nejde do hlavy ako sa ta sosovka mohla zaspinit z vonkajsej strany.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných