C200 CDI - nezohreje sa na viac ako 60 °C ☺

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lubenooo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 07.09.2010 15:02
Zdieľať na Facebook

C200 CDI - nezohreje sa na viac ako 60 °C ☺

Príspevok od používateľa Lubenooo »

Zdravim, vsimol som si, ze auto sa mi normalne zohreje len po teplotu 60 stupnou, potom uz tam teplota drzi. Ak auto potom vypnem a po 10 minutach zapnem, auto uz ma jemne nad 60 stupnou a zachvilku klesne na 60. Mozem zmerat teplotu aj normalne s teplomerom? Ze ci mi spravne ukazuje na budikoch? Volal som aj do MB servisu a ze asi termostat, ale ze treba diagnostiku spravit a cena termostatu asi bez montaze 120 euro, je to normalna cena? V obchode som si zistil za 40 euro. No ale nie asi taky aky davaju v MB.
Ako by ste postupovali s tymto problemom? lebo do originalneho servisu sa mi az tak nechce. Auto kuri, a aj po prejdeni 12km stale na 60 stupnoch. Na 60 stupnov sa zohreje tak za 5 az 10 minut.
Vopred dakujem
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Cau,mam MB C200 CDi 2006 ,tiez som mal ten isty problem.Po vymene termostatu kt.stal 50 eur mam teplotu 90 st.Nachadza sa tesne po tym plastovym krytom motora v pravej casti.Urcite ho budes vidiet kedze tam vedu hadice.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To zvýšenie po chvilke je v poriadku,voda prestala cirkulovať a tak celá teplota motora prejde do objemu vody v motore.To nerieš vôbec.Normálnym teplomerom ak je vhodný to samozrejme môžeš premerať,tak isto je výborný pyroteplomer bezdotykový.Doporučujem (zvládneš bez problému) vybrať svoj termostat a šup s ním do hrnčeka z vodou.Odsledovať kedy sa začne otvárať,a treba si pozrieť či nie je trvale pootvorený aj po vychladnutí. A môžno bude všetko inak.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Vymen termostat ci kupis origo alebo nahradu je len na tebe ja by som to riesil nahradou
Lubenooo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 07.09.2010 15:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubenooo »

Caute chlapi, dakujem za radu. Dneska rano som to meral teplomerom na zavaranie. Prebehol som sa do mesta a s5 asi 9km a to uz v meste som mal 60 stupnov. Odvtedy sa to drzalo na tejto teplote. Doma som to nechal nastartovane a pozeral som na teplomer ako rychlo stupal na 50 stupnov, no do 60 som sa ani nedostal, lebo to slo strasne pomaly. To uz mi ukazovalo na pristrojovke tesne nad 60. Cize asi to bude termostat. Kupim a dam vymenit, potom napisem vysledok.
Lubenooo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 07.09.2010 15:02
Zdieľať na Facebook

vymena termostatu

Príspevok od používateľa Lubenooo »

dakujem vsetkym, bol to termostat, uz pekne zohreje tak za 15 minut na 80 stupnov a aj lepsie kuri.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných