Mercedes ML320 LPG - Problém s akceleráciou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

RS1001
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 28.05.2007 13:28
Zdieľať na Facebook

Mercedes ML320 LPG - Problém s akceleráciou

Príspevok od používateľa RS1001 »

Zdravím Pánove mám taký problém ide o auto Mercedes ML320 LPG AT

Medzi 3000 až 4000 otáčkami blbne a nevie súvisle akcelerovať proste vynecháva, dusí sa, trápi pod 3000. Ide super nad 4000. :41c2:

LPG je po servise za pár stoviek € kedže nešlo tak ako malo strielalo do výfuku atď.
Sú nove vstrekovače,regulátory,hadice,sviečky....
Takže predpoklad je že to súvis s LPG už mať nebude kedže to robí aj na plyne aj na benzíne.
Na diagnostike vypísuje akési kody čo znamenaju v preklade káble,lambda,oxygen senzor...teda v preklade vymen všetko okolo motora a bude to možno OK. :4012: Už nám rastú rohy z toho auta.
Nemal niekto podobný problém? Je možné že je to váha vzduchu?Už sa nám nechce menit a menit a menit.
Pre tiežporadcov: auto ma real 170000 km.
Vďaka.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mne sa na MB takto spravalo auto, a bola to vaha vzduchu..nevymienaj za lacne nahrady...kup origo bosch, a mas pokoj...myslim, ze nic ine tomu nebude..je jasne, ze diagnostika vypisuje hluposti, kedze uz pri vstupe do motora je problem..vystup v poriadku nebude...

pripadne skus len vymenit za nejaku z ineho auta, aj ked ja osobne by som vahu z mojho auta nepoziciaval popravde... :-\
RS1001
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 28.05.2007 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RS1001 »

Ďakujem za radu tiež mi to najskôr ukazuje na tu váhu vzduchu a logicky by to tak malo byť preto tie všetky chyby okolo.Len keby to bola octavia na každom dvore sú po tri dalo by sa skúšať ale Mlko no problem trošku :)
Len sa bojím že kupim váhu vzduchu žiadna zmena nenastane a budem opäť v kolotoči mechanikov.
mb320long
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.12.2011 13:00
Zdieľať na Facebook

ahoj muzu ti pomoct poradit

Príspevok od používateľa mb320long »

ahoj v roce 2004 jsem si koupil ML 320 benzin nemel jsem to na plyn,ale mel jsem uplne stejny problem jako ty a prislo se na to ze tento problem co mas i ty byly kable z civky do svicek neni to draha zalezitost vymen je a podle me to bude dobre.ja taky vymenil vahu vzduchu svicky vsechny civky a nakovec to byly kable protoze nejak probijeli
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

skus tu vahu vzduchu odpojit ako sa bude auto spravat vtedy, mozno ti to nieco napovie mozno nie
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Možno to bude váha vzduchu, možno nie... ja som mal 525i a cca po 4mesiacoch čo som na tom jazdil, som náhodne zistil, že mám odpojený kábel od váhy vzduchu. Len preto to píšem, lebo motor išiel ako hodinky, spotreba v norme atď. :coffe: dokonca som bol na emisnej a všetko v norme... tak neviem ako je to s tou váhou v.
svido
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06.10.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svido »

presne ako piše patko , odpojiť váhu, previesť sa a potom ju riešiť, leb vaha nie je vôbec lacna zaležitosť.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Odpojenie vahy vzduchu spôsobi akurat to, že riadiaca jednotka prejde na nudzovy režim a môže zmenit chod motora. Ale neurči ti to či ta vaha je vadna alebo nie.

A ked podla toho určujete vadne diely tak sa potom nečudujte, že minate peniaze na diely ktore autu nepomohli.

Nepostrehol som či ti to robi len na LPG alebo aj na benzin. Tiež by som sa venoval skôr zapalovaniu.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

napisal to, ze mu to robi na oba systemy rovnako..preto by som siel po tom, co s tym suvisi...samozrejme zapalovanie je tiez sucast..cize kontrola sviecok a kabelaze by mala urcite opodstatnenie...

mne to na mercedese robila vaha vzfuchu..presne toto spravanie...preto som to napisal.. :3035:
RS1001
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 28.05.2007 13:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RS1001 »

Takže po dnešku sa idu riešiť káble od cievok ku sviečkam.
Uvidíme či to pomôže.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných