Odstránenie, odstavenie AD Blue

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Odstránenie, odstavenie AD Blue

Príspevok od používateľa vajciak000 »

Má niekto skúsenosti? Viete niekoho poradiť? Iveco eurocargo

Okrem http://www.rlschiptuning.sk/filter-pevn ... oprava.php

dakujem
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

a ty si sa doteraz kde flakal,ze ta nevidiet?
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

tu som, vidim ta :)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

A ako vyriešiš plnenie emisií?Platíš míto podľa E normy...
Ale OK,Tvoja vec,. Poradiť neviem, ale na jednu vec dávaj pozor pokial jazdíš s prázdnou nádržou AdBlue. RJ sa snaží za každú cenu splniť emisnú normu. Vstrekovanie upraví tak, že zvýši teplotu spalovania úpravou palivovej mapy. Teoreticky by sa mohla zvýšiť spotreba no hlavne sa prehrieva hlava a časom sa môže porúčať minimálne tesnenie.Úplne katastrofický scenár ráta s jej ohnutím, prasknutím, prasknutím výfukových zvodov ...
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

však tam sa jedná o upravu RJ, už som aj zohnal niekoho kto mi to spravi. Nejazdim eu nebojim sa kontroly na emisie a nejde mi o to aby som ušetril ale o to ze sa to furt yebe a su s tým len problémy.
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubina58 »

vajcak...ja by som to nerobil,nedaval to dole alebo odstranoval...jazdil som na mixe ktory mal 450konovy motor Volvo...ked sa mi mocovina minula,normalne som citil slaby tah motora aj vykon mohol poklesnut aj viac ako o 50 koni...uz som to ani na malej "6ke" neutiahol Kolibu...aj sa mi prehrieval motor...hmm...takze nedoporucujem... u nas chalani si to plnia normalne aj zdielaju taky isty nazor...jedna nadrz vydrzi na 2 tankovania nafty... :4012:
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

sa mi dodrbal ohrev, minulý týžden bolo -6 a prestalo mi to spalovat močovinu. Nádrž furt plná a výkon je ok. Sem tam na pár sekund mierna strata výkonu. Mám pocit že to skrištalizovalo v systeme pri nízkych teplotách.

Neprehrieva sa, spotrebu je v norme..
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubina58 »

vajciak000 napísal:sa mi dodrbal ohrev, minulý týžden bolo -6 a prestalo mi to spalovat močovinu. Nádrž furt plná a výkon je ok. Sem tam na pár sekund mierna strata výkonu. Mám pocit že to skrištalizovalo v systeme pri nízkych teplotách.

Neprehrieva sa, spotrebu je v norme..
rozumiem...ano,mocovina sa vyraba z krystalickych materialov...aj po zashcnuti sa vytvara na vyliatej ploche biela krystalicka sol-akoze...pokial viem,opravit predohrev na nadrzi AdBlue,co myslim nie je velka polozka...mne to nezamrzalo ani pri vyssich minus teplotach ako ty uvadzas...a to sme vzdy po fajronte oplachovali auta studenou vodou od nanosy blata aj snehoveho bordelu...potom som mal MAN...ten nemal zariadenie na AdBlue...splnal pritom vsetky kriteria EU normy...bola to najslabsia verzia motoram ale inac spolahlive auto s dobrou vybavou...2 x diferencial...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

dubina58 napísal:...2 x diferencial...
Nejako to nesedí. 2 diferáky nedávajú zmysel. Buď 1,3,4 alebo 5 podľa počtu poháňaných náprav.
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubina58 »

Acon napísal:
dubina58 napísal:...2 x diferencial...
Nejako to nesedí. 2 diferáky nedávajú zmysel. Buď 1,3,4 alebo 5 podľa počtu poháňaných náprav.
sorry..redukcie...na plyn a bez plynu-samochod... :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní