MB Viano nove = auto na 10 rokov?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a vies ty co ?

Tak som si otvoril www.orsr.sk, obchodny register, natrimal som tam priezvisko pana Hercika. Okamzite som nasiel JEDINU firmu na celom Slovensku, naschval nepisem nazov, to je jedno... zalozena v roku 2001.

Predmet podnikania ?

Deň zápisu:
09.02.2001
(od: 09.02.2001)
Právna forma:
Spoločnosť s ručením obmedzeným
(od: 09.02.2001)
Predmet činnosti:
maloobchod a veľkoobchod s výrobkami drevárskeho, poľnohospodárskeho, potravinárskeho, elektrotechnického, hutníckeho, textilného priemyslu, s drevom, tabakovými výrobkami, tovarmi pre domácnosť, odevmi a obuvou, kozmetickými výrobkami, kovmi, stavebnými materiálmi, železiarskym a inštalatérskym tovarom, kancelárskou a výpočtovou technikou, motorovými vozidlami
(od: 09.02.2001)
sprostredkovanie kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností
(od: 09.02.2001)
prenájom nehnuteľností
(od: 09.02.2001)
leasing spojený s financovaním
(od: 09.02.2001)
faktoring a forfaiting
(od: 09.02.2001)
prenájom automobilov
(od: 09.02.2001)
prenájom hnuteľných vecí
(od: 09.02.2001)
reklamná a propagačná činnosť
(od: 09.02.2001)
poradenská a konzultačná činnosť v oblasti obchodu a služieb
(od: 09.02.2001)
sprostredkovateľská činnosť
(od: 09.02.2001)
vykonávanie administratívnych služieb
(od: 09.02.2001)
vykonávanie upratovacích služieb
(od: 09.02.2001)




VIDIS TAM NIEKDE AUTODOPRAVU, spediciu, logistiku alebo taxi ? AK PAN HERCIK PREVAZA OSOBY, MAM TAKY SKAREDY DOJEM ZE JE TO NEPRILIS LEGALNE... jedina vec kde by sa dal tento predmet cinnosti napasovat je "sprostredkovateľská činnosť" takze faktura napriklad moze zniet ze "fakturujeme vam za sprostredkovanie prevozu z totych Mihalovcoch do totych Barcelona sumu 2942eur". Ale to je cele kravina, samozrejme, to by mu daňák trosicku vyhodil na oci podla mna.

Este raz - VIDIS NIEKDE V PREDMETE PODNIKANIA HERCIKA AUTODOPRAVU ALEBO SPEDICIU ??????



Co mi povies teraz ?
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 15.11.2011 14:45, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a keby nestacilo, tak si otvor akykolvek inzertny portal na internete, nemecky, francuzsky, to su krajiny kde transport frci inak ako u nas.

Najdi mi dve auta co maju dva a pol roka a natoceny milion. Teraz som si otvoril mobile.de, to poznate vsetci.

2008cka bmw z4 M pretekarske, 9.999.999km co je samozrejme kravina.

mazda 3 2.0i 2010, 8.900.000km, jasna kravina

vw passat 2.0tdi 2008, 2.293.574km, inzerent sa jasne preklepol o jednu cifru, je tam servisna knizka

potom polske "Opel Astra skup aut wszystkie marki i modele" a ciselko 1.233.454km, co je jasne bez diskusie ze sa nejedna o realne ciselko

dalej pezot206 1.4i, 12/2009, ciselko napisane 1.032.105km, tachometer nema odfoteny ale toto je samozrejme nemozne.

potom bmw 330d cabrio, 8/2008, s udajom 999.999km, co je samozrejme kravina, fotky nie su ziadne

nasleduje vw polo 1.9tdi, 2009, s ciselkom 910.000km co je takisto kravina

potom su tam DVE auta co maju 800.000 aj drobne (citroen c4 z roku 2009 je asi blbost, ze? a voyager 2008 s viac ako 800.000 je tiez blbost, ze ano?

DVE auta co maju 700.000 aj drobne (pezot 207 1.6hdi a renolt megane obidve 2008, takze to sa mi tiez prudko nezda)

STYRI auta co maju 600.000 aj drobne...


podotykam ze tieto cisla su VSETKY auta, vratane dodavok, vratane VSETKYCH Mercedesov atd. Nie su v tom zahrnute kamiony samozrejme, bavime sa o OSOBNYCH autach.

Takze, kolko aut v Europe ma za dva a pol roka viac ako 600.000km, NIEZE MILION ??


DO NENASLINENEHO ANALU, ANI KAMIONY NEJAZDIA MILION KILOMETROV ZA DVA ROKY !!!
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 15.11.2011 14:56, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

10 rokov x 20.000km vydrží barsjaký hundai, či jak sa to volá.

pre viano hovorí hlavne ten servis. Na tom sa vráti dosť peňazí. A je to seriózna servisná starostlivosť, nie typu ale v tom máte len výmenu oleja, filtre nie sú zahrnuté v akcii

Proste privezieš auto, spravia všetko čo treba (napríklad aj menia olej v automate po cca 80.000 km), dáš si kafe a česť práci. Samozrejme pokaziť sa môže kadečo, ale aspoň riešia reklamácie serióznym spôsobom, dokonca som viac krát počul a v jednom prípade aj zažil, že sa pokazilo niečo tesne po záručnej lehote a servis (alebo importér, neviem) zaplatil polovicu opravy.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> pre viano hovorí hlavne ten servis. Na tom sa vráti dosť peňazí.


co furt vsetci s tymi peniazmi mate ?! Mercedes vam "daruje" servis a prevadzkove kraviny za 30.000 korun, a tuto sumu vam zarata pri kupe auta takze tie prachy zaplatis okamzite pri kupe auta a nie priebezne pocas 3-5 rokov co tie kilometre jazdis.

Ja osobne nevidim ani jednu jedinu vyhodu. To su ludia uz tak strasne "pohodlni" ??? Toto mi "daju zadarmo" ale ja to zaplatim v cene auta ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

turbo, pozri si cenníky, mne sa to nechce hľadať a porovnávať, ale T5 a viano sú cenovo veľmi porovnateľné. A na slovo zadarmo ja nepočujem, to ma nemusíš poučovať. Si si istý, že za 30.000? to si myslel len v nákladoch dúfam... normohodina 40,- €, liter oleja 40,- € (ceny bez DPH) mám pokračovať? Ja viem, dnes už si môžeš objednať olej na internete za polovicu, jožko z garáže robí za 15€/hod atď, ale keď je toto pre niekoho výhodnejšie (stratený čas, riziko reklamácie) no neviem..

vieš prečo mám rád značku dell? Lebo

"Dobrý deň, kľakol mi v tej šunke od Vás disk"
"To máte blbé, poprosím Vás service tag"
"1234567899"
"Kedy Vám bude vyhovovať návšteva nášho technika?"
"Zajtra 8:00 nech to fachčí"
"OK, nie je problém, česť práci"

Druhý deň o 8:00 mi notebook fungoval a žiadne posudzovanie a tridsať dní a neviem čo. Nie, NBD support nie je zadarmo, je to v nákupnej cene. Ale fajn služba.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

ono v Mercedese mi aj nastriekajú piate dvere a podbehy s gumoasfaltom ?
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Nebude treba, aký pán, taký krám.
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

je to doneba volajuca volovina a nech si kazdy vravi co chce. Mam v rodine vodicov z povolania a brat nabeha mesacne okolo 30000 , v zime menej v lete viac . A to je doma 1-2 dni v tyzdni takze kedy by asi spravilo to auto za dva a pol roka ?
Druha vec , ze kolky motor a ine sucasti ako kardany .... musi mat taky mercedes po takejto davke km uz nikoho asi nezaujima.

Jedina vyhoda mercedesu oproti konkurencii je diametralne odlisne pohodlie v aute inak su to len zapory
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Takze sa to tu rozprudilo. Skusim par odpovedi.
Preco MB Viano? Lebo to nieje dodavka a je lepsie odhlucnena ako Vito a podobne dodavky. Viezol som sa par krat vo Vite a par krat vo Viane a aj ja vzadu som pocitoval rozdiel v odhlucneni a komforte.
Preco Grand Voyager? Lebo je to jedina dodavka ktora ma slusny kufor aj pri 7 miestach a je to asi najpohodlnejsie vozenie z MPV aut.

Preco nie VW T5? No lebo do koncernovej predajne ma uz nikto nedostane. Hold zle skusenosti v Skode aj Audi nehovoriac o 2 servisnych prehliadkach pri ktorych som bol tak to bolo na zaplakanie a to ja niesom ziadny expert do aut.
Okrem toho VW T5 ked som sa v nom viezol by som porovnal s Vitom ale na komfort Viana nemalo. A v tej cene co dam za Viano kupit Multivan tak u Mb aspon na servise par € dojde naspat ale na VW?

Na tom aute pojdem 1200km a preto prihliadam na spolahlivost a komfort. Na druhej strane pre mna s rodinou je tato investicia dost velka a preto zvazujem vsetky aspekty.
Viano by som mozno vedel dostat za cca. 35tisic € no a Lancia Voyager bude asi okolo 30tisic €.

Auto mi bude stat vonku na parkovacom stati a preto som riesil aj hrdzu a podobne. Do mojej pidi garaze ho nevtrepem.

Riesil som uz aj obehane ale nakoniec som prisiel k cenam kde uz investicia do noveho nieje moc rozdielna. Nehovoriac o tom ze auto na 10 rokov budem mat podla poziadaviek vybavy a podobne.

Dakujem vam za postrehy! To ci nieco nabehalo 1milion a 2-3 roky ma nezaujima. Ja ich nenabeham ani za 10 rokov. Ide mi o auto pri ktorom o 4 roky nezacnem do neho vrazat tolko ze by som za dalsich 6 rokov kupil take iste nove.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Viem síce že téma sa týkala Vita -Viana,ale nedá mi aby som aj ja nehodil pár svojich skúseností so Sprintermi.Jazdil som asi tri roky so Sprinterom r.v.96,vtedy som si hovoril že ak raz svoju dodávku tak jedine medveďa.Potom sa život trocha zamotal a ja som skončil pri pickupoch.Až teraz som sa znova dostal na chvílu za volant Sprintera 2.2cdi r.v2008.Bohužial ostal som úplne zhrozený.Neviem aká je poruchovosť ale ergonomia a užívatelský komfort je úplne v prdeli ,neviem to inak nazvať .Auto je valník s dvojkabínou a aerodynamický hluk je taký strašný ,že po 200 km sme na psychiatriu,navyše asi použili prevodovku z niečoho úplne iného.Kde sú tie časy keď som sa pohýňal (prázdny) na dvojke.Z medveďa proste ostala len šopa. lol :40bd: lol :40bd:
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

No takze zatial mi priestorovo/komfortom vychadza lepsie Viano. Technicky vyzer byt na tom o nieco lepsie Lancia Grand Voyager co je vlastne Chrysler akurat pre EU.
Pravdu povediac ma Lancia ako znacka moc nenadchyna. Nehovoriac o tom ze servis ma mozno este drahsi ako MB. Cenovo je to viacmenej za jedno.
No a servis v cene auta by som ako argument nepouzival lebo ten bude u oboch aut tak isto. Lanciu ma v predaji tiez Motor-Car tak ako MB a Chrysler a na tie poskytuje taky isty servis.

Inak jednu info co som dostal v MB je ze na buduci rok ma prist nejaka dodavka na styl Vaneo. To ale u mna asi nebude aktaulne.

Zatial to vyzera tak ze by rozhodovala asi cena pri konkretnej vybave.

EDIT: Takze Lancia Grand Voyager v Nemecku aj Taliansku stoji 39.900€. To teda momentalne viem Viano do tej ceny nakonfigurovat vo vybave ktora by nam vyhovovala.
Lancia tej vybavy ma urcite viac ale zase my niesme narocny. Napriklad kozu vobec nechcem a su aj niektore ine polozky ktore v aute nepotrebujem.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 6 neregistrovaných