Citroen C4 - výmena oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

julius28
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.08.2010 13:14
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 - výmena oleja

Príspevok od používateľa julius28 »

Má zmysel pre dlhšiu životnosť motora meniť olej skôr ako je predpísané v serv. knižke? Napríklad už po 12000km?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja neviem kolko má C4 servisný interval ale či to necháš 12 či 15 tkm je v podstate jedno , hlavne nech to nie je 30tkm. Tých 15tkm je zdravé maximum a aj to iba v prípade že auto nejazdí extrémom a skôr dlhšie jazdy, trebárs u "športovejších" áut , kde občas dostane aj naložiť sa odporúča meniť olej po 5000 km, ale to tvoj prípad určite nie je
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

samozrejme ze ma, ked si pozries sekciu oleje tak sa dozvies aj preco
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

priduplujem : samozrejme ze ma, avsak pokial si auto nechces nechat dlhsie ako 500.000km tak je to fuk :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

este si zabudol jednu podstatnu vec, ci ide o benzinak, alebo HDi. U benzinaku ked to pretiahnes s kvalitnym olejom na cca 20t km, tak by sa nic nemalo stat, HDi su vsak na vymeny citlivejsie, tam sa na tom setrit neoplati
Milosss14
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 08.11.2008 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milosss14 »

Ak je k autu serviska či manuál, treba pozrieť tam. Udávaný počet km alebo dobu výmeny neurčuje výrobca oleja ale výrobca motora. Čiže u PSA a u HDI motorv bežne býva výmenný interval nastavený na 30tis km a nejedná sa o žiaden LL interval ako U VW Group.
Pre oponovačov, aj na S 100 sa musel meniť olej každých 5000km a je jedno či tam bol nejaký MOGUL 15W40, či sa tam dá najnovší ultra super neviem čo olej s viskozitou 5W40, pre ten motor je proste stanovená určitá norma, ktorú daný olej musí spĺňať a je jedno či má takú či takú viskozitu. Počet km a roky už určí samotný výrobca motora.
Proste pre ten motor ak bude mať nastavený interval 30tis km, je to podobné, ako pre iný motor, ktorý ma nastavený pevný interval na 15tis km. Čiže ak skrátiť na 15tis, je to porovnateľné, ako na 15tis intervale meniť olej po 7500km.
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Jednoznacne vymen skor.
U benzinaku ten dlhsi interval nemusi az tak uskodit, ale HDI to je problem. Dokonca sa mi zda, ze Citroen znizil ten servisny interval z nejakeho cisla na mensie (z 30 na 25?), nespominam si presne.

Pre mna je dolezite: u 1.6 HDI je napln oleja v motore 3,5 litra. Predstav si, ako musi byt ten olej znehodnoteny za tie kilometre.

Pri cenach olejov by som neriesil a menil max po 15 tisicoch.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Záleží ako vyuzivas auto, podla toho su servisne intervaly, pri intenzivnom vyuzivani je skrateny interval, napr kratke trasy, neustale vyuzivanie plneho vykonu motora ,alebo dreš nonstop po dialnici 190..vtedy je rozumne interval skratit.. pokial auto vyuzivas bezne tak to velky vyznam nema, olej vydrzi ovela dlhsie ako je interval

niektore auta majú na to jednotku ktorá počíta životnost oleja, napr rata studene starty, kratke trasy ,teploty a podla toho upravuje aj interval..

ak sa ti olej nezda tak tusim na benzinkach su k dispozicii testery oleja
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných