Mercedes A - piskanie brzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Kotuce (resp. bubny) sa nevedia dohodnut s oblozenim, bezna vec na akomkolvek aute... Ja menim podla udajov od vyrobcu, resp. za original s akym auto z vyroby vyslo. Alebo kupovat drahsie premiove diely, co ale nezaruci stopercentnu spokojnost...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Hlupost. Chyba je v montazi. Rozobrat a poskladat tak ako treba a piskat prestane. Pravdepodobnost ze je na vine material oblozenia je 1:1000. Kolko mm ma este to oblozenie?
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Aka moze byt chyba v montazi? Ved ked vsetko sadlo na svoje miesto a zapasovalo kam ma, aka moze byt chyba? Keby to mal zle poskladane, by mu to zarachotilo a rozpadlo sa pri prvom brzdeni... Vidim to na lacne nekvalitne oblozenie...
Menil som brzdy na viacerych typoch aut, vzdy poriadne poskladane, no piskalo len pri nekvalitnych smejdoch, lacnych oblozeniach...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Moze, pretoze vybrat platnicky a zalozit nove ani zdaleka neznamena spravnu montaz. Absolutne dokonala montaz znamena to, ze ak by mal mechanik dodrzat naozaj vsetky postupy tak robi jednu octaviu pol dna....
Po dalsie, casto tu citam ako ludia ospevuju znacku ATE. Pritom samotne ATE brzdove oblozenia ani nevyraba.... iba ich kpuje a dava do svojej krabice.
Ci sa daju brzdy zle poskladat, veru daju a potom to konci takto:
https://docs.google.com/open?id=0B0QrPG ... UwNjQzMTkz
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Octaviu pol dna??? Svojho medveda som mal za 2 hodiny hotoveho, komplet predok-zadok, kotuce aj platnicky, samozrejme vsetky casti komplet rucne detailne ocistene doligotava drotenou kefou. ATE je baliarska firma? A aj vyrazaju priamo na kotuce a platnicky svoje logo, a urcite len tak pre zabavu napisu na tovar aj obal made in germany, ze? Preber sa...
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Kto by nevedel čo je Starline, tak starline je výrobca obložení, ktoré potom Ferodo, ATE a brembo už len krabicujú do svojich balení pod svojou značkou......

Ale ináč..samozrejme dôležitá je správna montáž brzdových komponentov, ale príčina pískania spočíva zvyčajne v nekompatibilite dielov, alebo v ich nekvalite....
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

znacka ATE dodava diely aj do prvovyroby
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

cviro: Ber to odo mňa ako takú, povedzme: Ironickú glosu :zg282:
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

original napísal:znacka ATE dodava diely aj do prvovyroby
Presne tak, neviem ci este aj teraz, ale davnejsie montoval Mercedes brzdy ATE, pri vymene mojich som to zistil...a take iste aj kupil pri vymene, plus oblozenie Bosch, vsetko made in germany...a...nepiskaju :2f93:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nie je to len v automobilovom priemysle, ale aj v iných odvetviach, že jeden výrobok sa balí od xyz krabíc pod rôznymi značkami. samozrejme, je to aj v našej potravinárskej prevádzkem že vyrábame pre jednotu, billu atď.

hádam si nemyslíte, že existuje tesco krava pasúca sa na tesco tráve...

montujem kotúče a obloženie ate, ferodo a úplne bez reklamácii. veľmi sa mi osvedčilo obloženie thermo quiet od feroda.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných