Kúpa - Citroen C4 alebo Xsara Picasso

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LexIcon
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 11.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LexIcon »

80kw je 16v a tie dve zvysne su 8v ja osobne by som isiel (aj mam ten 70kw) to auto je sice strasne lenive ale zatial ma nikde nenechalo. 66kw aj 70kw su motory uplne identicke lisia sa hlavne nastavenim riadiacej jednotky a vyfukovym potrubim - teda aspon toto som si vsimol. Neviem ake stare to auto chces 8v sa prestal robit tusim uz v 2006-2007
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Podla mojho nazoru posledne dobre francuzske auta sa robili okolo roku 2001, teda mam na mysli PSA (406, Xsara,...) Myslim, ze ich najvacsou prednostou su hlavne motory HDI (10 rocna skusenost v 406tke), neviem, ci by som napr Picasso riesil v benzinovej verzii, vec vkusu a okolnosti..( Teda Picasso by som neriesil vobec, podla mna nieje pekne ani zvonku ani dnu). S novsimi rocnikmi pribudaju modely prepchate elektronikou a FAP filtrami, atd..a nie vzdy to poslucha (nie problem len PSA, jasne). Renault je kapitola sama o sebe, nehovorim, ze sa niekomu nemoze vydarit, no motory DCI ziju vlastnym zivotom..pokial ziju, obcas sa aj zadru na kluke, ze?
A co tyka porovnania koncernovych aut s PSA, kazde je o niecom inom..ale Octavku 2 by som za priklad nedaval, skus si poklepat napr. po prahoch, aky tenky tam mas plech..Na dovolenku by som si zobral otcovu 406 HDi ( v plnej vybave), v ktorej si clovek uziva pohodlie a absolutne ticho aj vo vysokych rychlostiach, po meste a na kratke vzdialenosti mi vyhovuje viac moja A4ka, ktora ma nizky sportovy posed, ostrejsi motor, a vacsiu charizmu ( pre mna, pre otca nie
:zga27: ). Pri Audi sa clovek pozastavi nad viacerimi vychytavkami, kto ma vie..Mam odskusane napr. cely modelovy rok 2011 od Mercedesu (od SLK 350 cez CLS az po S 4.0 hybrid, ML a G dokonca aj v lese:), ale do svojej 9 rocnej A4 sadam vzdy s radostou, aj ked znacka ma svoje chyby, ako kazda
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

mato b35 ked uz hovoris o chybach inych aut, tak preco nepovies aj o chybach tvojej preferovanej znacky? trebars 2,5tdi ?
Ja by som prve desatrocie(ak sa uz musim znizit na skatulkovanie) tohoto tisicrocia definoval ako cierne obdobie autmobilizmu, vela vela znaciek malo problemy, ci uz PSA, ford, renault, VW, opel, atd...
Dnesne auta je uz jedno, co sa kupi, vsetky su spolahlive/nespolahlive=poloprazdny/poloplny pohar - zalezi na tom, z akeho uhla sa na to clovek pozera. Ale vsetko zhruba na jedno kopyto u dieslov.
ja som tiez kupl auto, na ktorm so musel odstranit filter pevnych castic, aby som mal "len" obycajny CR.
Naposledy upravil/-a hipisko v 14.09.2011 15:25, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

hipisko dobre píšeš,je to ako baviť sa o politike,nekonečný príbeh kde každý má a nemá pravdu. Možno u mňa sa prejavuje aj únava z neskutočnej inovatívnosti lebo v profesii dnes zajtra končím a tak som prešiel éru úžasných jednoduchých robotníkov ciest aj ošperkované trasorítky s pirsingom vo výfuku ktoré Ťa oberú aj o posledné a nechajú tak.No krásne si to vystihol ...poloprázdny/poloplný. To sa mi skutočne páči.
Výrobcovia si robia z ľudí s prepáčením "p...ču" lebo im naservítkujú prekrásne zabalené klbká kurvítok a sprostý nemá auto na premiestnenie svojej riťe z A do B,ale zliepať svoje ego a skúšať presvedčiť svet že má v zadku okruhlejšiu dieru.Kúpi,aj frndolína je nadšená.Jediný kto má z toho priamy užitok som ja,ja som ten čo vystavujem účet za jeho blbosť.Škoda že mám príliš sociálne cítenie,mohol som mať domček na stračej nôžke,a ja mám iba olejové ruky a auto ktoré ako jediné chce palivo a olej.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

dávam palec hore p.hlavatý
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

hipisko,asi si necital moju poslednu vetu :zga27:
liehovar
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.05.2007 09:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa liehovar »

dakujem za vaše názory a pripomienky , v blízkej dobe sa asi poobzerám po nejakej tej xsare picasso /aj ked samozrejme nič nemám ani proti autám VW group./
marosko33
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 02.12.2008 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marosko33 »

Xara Picasso super auto vrelo doporučujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sefe, dve pripomienky:

1) sorry ale 39.000km je prd, ked budes mat o jednu nulu na konci viac, potom sa prid porozpravat. Cakal si nejake vazne problemy po 40.000 kilometroch? Ja viem ze mas francuzsky vehykel, ale to by bolo prehnane nie?

2) "auto odvezie naozaj vsetko" vyzera inak



Ja jazdim na Sharanoidnom aute a jazdim uplne sam po meste. Zeby to bolo NEJAKO velke... nieze prilis, ale aspon trochu velke... tak to som si za tri roky vobec nevsimol. A ty mas este mensiu Xsaru.

Vnimanie ludi je PRUDKO DEFORMOVANE reklamami na i20 (najvacsie auto vo svojej triede, pre rodinu ako stvorene), fabiou combi (rodinne auto, vitaz vsetkych moznych aj nemoznych testov), kiju venga (rodinne MPV - akoze toto je uplna drzost a pohrdanie zakaznikom nazvat take CHRCHLATKO rodinnym hocičím)... a podobne.

Tak potom pride jeden priblbly 4.6metrovy sharanik na podvozku oktavie a su z toho vsetci vysrati ze aky je to strasny autobus... aaaaale prd.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
marosko33
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 02.12.2008 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marosko33 »

že francuzsky vehykel :2f93: nemožeš porovnavat velkostou Picasso so Sharanom

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných