Mercedes w124 200D - trisky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Mercedes w124 200D - trisky

Príspevok od používateľa skyline124 »

Zdravím, chcem sa opýtať ako sa prejavuje keď dobre nestriekajú trisky, jedná sa o hladký diesel. Už dlhší čas je motor dosť hlučný a je to taký cvenkavý klepot. Napinák reťaze bol menený, reťaz bola dobrá.
čhcem sa spýtať či to nemože robiť to zlé roztrekovanie nafty.
ďakujem za odpovede.

a ešte otázka či niekto nevie ako sa mení zámok na vodičových dverách.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zlé štarty,dymenie,tvrdý chod,klepanie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

4ks Bosch SD261 stoja do 80e viac určite nie,tak niet nad čím meditiovať
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

túto sumu teraz závidia všetci majitelia common railov a tédeíčiek...
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

práveže štarty sú dobré, aj za studena po nažhavení na brnk,
dymenie je nulové, len strašne klepe motor, hlučný je, a taký cvengavý zvuk, keď ešte neni taký tlak oleja tak to klepe ešte viac.
tvrdý chod ? neviem čo sa pod tým predstavuje.
a hej CR sú o čosi drahšie... mám aj 2,7CDI a dúfam že tam tie trisky ešte pár tisíc km odstriekaju :D
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

s čerpadlom si nehýbal? možno máš nesprávny predvstrek preto ten klepot
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To by chcelo ten motor fakt počuť,možno strielame vedľa.Ten motor som mal v niekolkých W201 aj 124-kách,on má charakteristický klepotavý zvuk už daný, a podla neho na km poznám o aký motor ide.Ale zrejme máš auto dlhšie a zvuk svojho tátoša poznáš.Ja osobne mať dnes v dome slušnú 124 tak som vysmiaty od ucha k uchu a bez milosti vymením aj trysky aj hydroštely.Sú to smiešne peniaze,a to auto má bežný nájazd 1 000 000 km tak tieto veci vymeniť je dobrý krok týmto smerom.Či sú na vine toho zvuku alebo nie.Mať to doma čo Ty,tak si to chránim a starám sa,to nie je žiaden dnešný debilný šunt ale auto pre syna aj vnuka..Už na to pomaly ľudia prichádzajú,lebo slušnú 124 sa jednoducho zohnať nedá a keď je,aj si za ňu už zapýtajú.A aj dostanú.Aj ja sa k nemu chcem vrátiť len som nenašiel pekný kus.Ešte jedna rada,pri cca 500tis treba vymeniť šálky na kluke aj ojničné.Sú výstelkové,naparovaná kompozícia a zhruba vtedy začína klesať tlak oleja pre ich vydratie.Kluka v ten dobe má na čapoch ešte stopy brúsenia !!! Velmi ale velmi sa to všetko oplatí a to sú také smiešne výdaje že o nich sa majitelom koncernových môže iba snívať .
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

pekne napísané, tie motory prežijú snáď aj výbuch atomovej bomby a dajú sa udržiavať fakt za drobné, jedna špička vstreku v pohode pod 20€ za toľko vám vstrek na commonrailoch asi ani neskontrolujú
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných