Mercedes 114 coupe zmena motora z naftaka na benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

mamuko555 vôbec ťa nemusí trápiť čo kedy kde a ako montovali a do čoho, tvoj problém su FALOŠNÉ doklady a také ti pravdepodobne zrušia, ale skúsil by som ísť na odbor dopravy a spýtať sa aké su možnosti, tam sa s nimi dá hovoriť o tvojom probléme, na DI budú riešiť iba to že to je černota...
Presne tak ako ked si tam niekto doma dotlačil 17" kolesá...
mamuko555
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 13.09.2006 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamuko555 »

ivko1 napísal: Presne tak ako ked si tam niekto doma dotlačil 17" kolesá...
Ak donesies certifikat od trabantu ze sa na urcity model montovali 17" kolesa a ty ten model mas,na odbore dopravy ti ich zapisu do TP.V akych falosnych dokladoch vidis problem?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

mamuko555 ty si na začiatku písal , že vlastníš auto, respektíve model do ktorého sa montoval len benzínový agregát, a záhada nie je to ako sa v tvojej kasni ocitol dieslový motor, ale za akých okolností sa podarilo v dokladoch zmeniť objem motora, typ paliva atd atd... Aj v tej dobe kedy sa takéto ukony dali oficialne urobiť nebolo možné oficialne zameniť pôvodný motor za úplne iný , a tak isto to platilo pre karoseriu !!!

Kamoš v tej dobe požiadal o výmenu karoserie na Fiat Tipo a neprešlo to kôli tomu že v TP bola rozdielna hmotnosť, pri čom obe autá boli s 1.9TD, len to jedno malo ABS a druhé nie a v TP to robilo rozdiel nejakých 20kg a kôli tomu to neprešlo, nakoniec sa to spravilo , ale to čo by si chcel ty je trošku väčší prúser

Ty môžeš doniesť dokument kde bude napísané že v tom aute má byť taký či onaký motor, ale každého bude trápiť ako sa v tom TP ocitol dieslový motor, ktorý tam nikdy nebol, chápeš že to tvoje auto má falšované doklady ???

Ty akože prídeš na Policiu kde donesieš "papier" a budeš požadovať zmenu v TP nakolko to niekto z radov Policie pred 15 rokmi za nejaký úplatok sfalšoval
tatraman111
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.09.2010 21:48
Zdieľať na Facebook

Zmena

Príspevok od používateľa tatraman111 »

žiadne falošné doklady mať nemusí,v 70 a 80 rokoch bolo úplne bežné vymeniť motor za iný,benzín za naftu a naopak,stačilo dokladovať že to výrobca povoluje.Veľmi veľa benzínových Mercedesov vtedy dostalo diesel motor,ale aj Volgy,tam bolo možné namontovať diesel Indenor XDP90 a na Dopravnom inšpektoráte to vtedy bez problémov prepísali.A ak sa auto zachovalo do dnešnej doby tak aj jeho doklady su OK,vtedy bolo možné meniť aj karosériu legálne,stačilo zohnať inú s nejakým nadobúdacím dokladom a prepísali aj číslo karosérie.Veľa Mercedesov 115 dostalo po prestavbe karosériu z typu 123 a nikomu to nevadilo,legislatíve to vtedy vyhovovalo a nie je s tým problém ani dnes ked jeto zapísané v dokladoch.Práve pre takéto všelijaké neprehladné zmeny a prestavby sa to dnes už legálne nedá.
dr-yevan
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 28.01.2008 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr-yevan »

tiež viem o jednej 123 povodne 2,4 diesel a neskor sa tam namontoval 2,0 tiež diesel,stačilo potvrdenie od mercedesu,že sa to tam montovalo v sérii a dnes mašina jazdí s dvojlitrom a má to aj v papieroch...
mamuko555
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 13.09.2006 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamuko555 »

Ako to funguje u inych typov aut neviem.Ale od roku 1990 som sa uz hrabal v Mercedesoch,niektori tu na fore sa este len narodili.Dokonca som raz kupil Mercedes 115 kde boli miesto kilowatov zapisane kone.Tiez som to riesil cez centralu.
Ivko,ale ja nemam problem.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale máš lebo dnes ti to čo sa dalo v minulosti nik nespraví...
mamuko555
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 13.09.2006 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamuko555 »

ivko1 napísal:mamuko555 ty si na začiatku písal , že vlastníš auto, respektíve model do ktorého sa montoval len benzínový agregát, a záhada nie je to ako sa v tvojej kasni ocitol dieslový motor,
Si akysi pomyleny.Na zaciatku som nic nepisal,a Mercedesy uz nemam ani ten do ktoreho sa montoval benzinovy motor.Takze ja problem nemam.A ani som nezakladal toto vlakno.
maluch999
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.01.2009 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maluch999 »

Takze pani dakujem vam za odpovede docital som sa tu vela veci :-))) no musim povedat ze mamuko555 mal zatial pravdu v centrale mercedesu v BA mi dali certifikat za 25 e schvalenim typoveho radu motora podla VIN cisla 2.5 benzin no a ostatne si precitajte TU :
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default. ... 9&aid=2135
Takze to idem skusat dalej potom vam dam vediet ako to dopadlo.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

mamuko555 prepáč že som si ťa pomýlil, obaja maté podobné "nicky" , pre autora, hned som ti písal že u policajtov s tým nepochodíš, že s takýmto problémom sa ide na odbor dopravy...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných