Citroen C3 - poblémy s elektrikou / instalacia tempomatu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marian000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.09.2011 15:29
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 - poblémy s elektrikou / instalacia tempomatu

Príspevok od používateľa marian000 »

Zdravím mam c3ku 1.4 benzin 2008 nema ani celych 25000km. k tím problemom, zhasínaju mi svetla skoro kazdu jazdu tak 2x na 1-2 sekundy. Na 99% som si isty ze je to niakym zlym kontaktom v pačke smeroviek ale nejde mi do hlavy prečo sa popritom niekedy aj zmeni intenzita svietenia palubnej dosky ktora sa predsa nastavuje pri tachometri....riesenie asi bude len vymenit packu smeroviek alebo poznate niake ine?
a ak by som to uz vymienal uvazoval som nad kupov tempomatu...nasiel som pačku tempomatu na c3 za 30€ a a ak by som ju kupil je prilis zlozite to zmontovat tak aby to fungovalo....? maju uz c3ky niake kabliky na to predpripravene pod volantom? asi nie ci?

A este jedna vec chcem sa Vás ktorí mate c3ku 1.4benzin spytat, od cca 2.800 otáčok hore (okrem toho ze motor je ovela viac pocut) citim na pedály plynu jemne vybracie ktore idu z motora...je to bežne?
Naposledy upravil/-a marian000 v 21.09.2011 18:16, upravené celkom 1 krát.
bp46
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.10.2006 09:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bp46 »

zdravim...ak sa rozhodnete pre vymenu pacok,mam na predaj....
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

moc do toho nevidim ale mozno by mohol byt na chybe aj BSI modul. Mne na 407ke za jazdy hocikedy vypinalo zapinalo radio a obcas aj stierace same od seba, bolo to na reklamacii a povedali mi ze museli preprogramovat BSI. Jednoznacne sa skus niekde na citrodeko fore popytat
marian000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.09.2011 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marian000 »

no myslim ze to nebude nicim inym ako mechanickou chybou tej packy pretoze som si vsimol ze to robilo casto pri prepinani tlmenych/dialkovych svetiel a smeroviek ale mal som na mysli ci by sa ta zavada nedala opravit bez toho aby som to musel menit...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

to ci sa to da opravit ti neporadi nik kym to nerozoberie, a takych co sa do toho pustili a vyskakali im z toho gulicky a strunky je dost lol
maymo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.07.2009 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maymo »

Zdravím. Podľa názoru autoelektrikára, ktorý mi v roku 2007 montoval alarm do Berlinga, sú tieto problémy u Citroenu celkom časté. Ide o to, že to môže byť aj BSI jednotka aj páčky. Ak ti to robí pravidelne, nie som si istý, či bez výmeny niektorého z komponentov sa bude dať závada odstrániť. Elektrikár ma už vtedy upozorňoval, že v jednotke BSI sú plošné spoje, na ktorých sú cínové obvody. Prevádzkou auta sa tieto obvody zohrievajú a pri otrasoch auta môže prísť ku vzniku studených spojov. Opravovať sa to vraj nedá, jedine vymeniť. Páčky ako také by nemal byť problém vymeniť. Aspoň vyskúšať iný kus, či sa závada objaví znova.
Ak túžiš po tempomate, dopredu ťa upozorňujem, že je to lotéria. Kľudne môže byť v tvojom aute predpríprava na páčku tempomatu, aj dvojité spínače nad pedálmi, no pokiaľ v BSI nebude možnosť tempomat povoliť softvérovo, veľa s tým nenarobíš. Od roku 2006 je dodatočná montáž tempomatu do francúzskych áut zakázaná. Otázka je, či natrafíš na servis, kde sa ti budú ochotní pohrabať sa v BSI aj napriek tomu. Moc som ti neporadil, no držím palce :)
marian000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.09.2011 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marian000 »

no viacmenej si mi mozno aj poradil pretoze som myslel ze teplota auta s tim nemoze mat nic spolocne ale ako si hovoril tak moze....pretoze castejsie sa to objavuje ked motor nesetrim a je viac zohriaty ako ked idem na spotrebu ale ako hovorim vobec ma nenapadlo ze by to s tim mohlo mat nieco spolocne....len skoda ze teraz si uz niesom na nicom isty ze cim to je......no ako vidim musim len zajst do niakeho servisu s tim a uvidim co mi povedia lebo ked som volal do autorizáku tam mi tiez neporadili nic len aby som prisiel..a s tim tempomatom ak je to pravda ze to zakazali od 2006teho tak to je skoda kurnik...
marian000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.09.2011 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marian000 »

no dajme tomu ze kupim tu packu a kolko stoji v normalnom neautorizovanom servise ta aktivacia funkcie v BSI a RJ nevies nahodou?
marian000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.09.2011 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marian000 »

cize ked nepojde tak ti ju mozem vratit? som nevedel ze este takyto ochotní ludia existuju... som z PB cize to je cca do martina 55km

a len tak naahodou to ze ti to neslo nemoho byt v tej pačke...?
marian000
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.09.2011 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marian000 »

aha....a ked uz si mi podal prst tak ti skusim zozrat celu ruku, co keby si mi tu packu poslal na dobierku za sumu ktoru si vyberies napr. za 20€ (tych 20 € ti pride postovou poukazkou ci ak sa to vola ked to ja prevezmem) a za postovne by si zaplatil myslim ze 2.20€ no a ja by som ju teda skusil a ak by mi to neslo tak by som ti ju poslal naspať napr. za 10€ (cize by si bol v pluse par eur za ochotu)....ale má to samozrejme jeden háčik ze mi musis verit ze ta nechcem niakym sposobom okradnut...no a to ti mozem maximalne tak sľubit....a ak mi verit nebudes tak to samozrejme pochopím....
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných