MB B, tankovanie malo litrov a reakcia PC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ty sa orientuješ podľa dojazdu na BC? Veď keď ako vravíš tankuješ doplna tak už musíš vedieť koľko cca prejdeš na plnú nádrž...
raji
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04.05.2010 09:43
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raji »

Ja tankujem zasadne v Hainburgu a tentokrat som bol nuteny natankovat 5 litrov, aby som tam aj dosiel. Dojazd pred natankovanim podla PC 30km, po natankovani mi uz ukazoval nudzovy dojazd bez uvedenia kilometrov. Mam 60 litrovu nadrz a pri tankovani v Hainburgu mi voslo necelych 55 a nieco, teda palivo tam fyzicky bolo. Pocitac je len pomocna zalezitost, netreba sa nan spoliehat, dolezite je vediet, kolko mas v nadrzi. Co sa tyka odrb.vania, tak to robi 0,03 - 0,06 na liter (SVK cerpacky - ktora ako), co je pri napriklad 54 litroch slusny rozdiel - bohuzial realita. Viac si ale nikto netrufne, toho by som sa nebal.

Btw priatelka ma MB B 2009, prave jej zasvietila rezerva, natankovala za 20€ (vtedy to bolo cca 13 litrov) a dojazd bol rovnaky :) Mozno zaseknuty plavak, ktovie... Zbytocne riesit.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Raji diki moc! Mne sa to zatial na Becku nestalo. Raz som mal rezervu ale to som dotankoval doplna vtedy. No rezerva v Becku je oficialne podla papierov 6 litrov.

Cicmanec neriadim sa vyslovene BC ale pouzivam ho ciastocne ako orientacny udaj s velkou toleranciou.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ak máš blbí pocit z tej čerpačky, tak tam netankuj :-)

Ja som bol natankovať Flagu, smrad jak v carihrade z nej a aj ťah bol slabší, rozsvietila sa mi kontrolka motora, takže som sa vrátil na ECO+ Slovnaft a hotovo. Niet nad dobrý pocit :-) necítiť taký smrad za sírov či aká ja ta prímes, kontrolka zhasla a svet je krásny :-) šak mám dovolenku.

Už aby sa oteplilo a si začal pozerať po babách v minisukniach a nie na palubný, Ti to nerobí dobre. Kochaj sa krásami okolia !!! :-)
slavista
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 04.09.2008 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavista »

co to tu riesis take blbosti ved 7 l je strasne malo jasne ze to pc nezaregistruje natankuj 20l a uvidis a ak ti to ukaze dobre tak to neries,,je to az na zamyslenie sa co tu niektory ludia chcu riesit.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

slavista napísal:co to tu riesis take blbosti ved 7 l je strasne malo jasne ze to pc nezaregistruje natankuj 20l a uvidis a ak ti to ukaze dobre tak to neries,,je to az na zamyslenie sa co tu niektory ludia chcu riesit.
riesim to ze 5 inch aut predtym mi ukazalo aj 5 litrov pri 55l nadrzi a podobne. No a zaroven aj to ze moze byt chyba aj v cerpacke.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
slavista
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 04.09.2008 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavista »

kazde auto je ine na jednom ti to ukaze na inom nie...este nikdy som netankoval za 5 alebo 7 eur..na novsom aute ti to nemusi zaznamenat predsa len 5 l je strasne malo..sa tomu dost cudujem ze take nieco riesis...mal som 406 2.2hdi a ked som ides do polska uz na SK som mal praznu nadrz ale dal som tam za 5eur( jediny jeden krat) a rucicka sa mi ani nepohla ostala na nule proste plavak nevyhodnotil ze sa zdvyhla hladina aby sa zmenil ukazovatel paliva..ale vedel som ze tam nejaka nafta je tak som siel a aj som dosiel.
jofozo
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 22.11.2007 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jofozo »

Sorry za OFF
RAJI. Stojan nesmie mat vacsiu odchylku ako 2 percenta podla zakona o metrologii. Kazdy stojan musi byt kalibrovany a oznaceny nalepkou s datumom kalibracie. Takze si to mozes skontrolovat ci bol stojan skalibrovany a kedy je dalsia kontrola. Normalne maju stojany v priemere odchylku cca 0.8 percenta.

Ono mozes ratat s tepelnou roztiaznostou paliva, a tam by ti to spravilo rozdiel, ale musel by si tankovat aspon 300 litrov, aby si pocitil rozdiel aspon trosku.
kaponee
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 15.05.2011 20:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaponee »

Mne sa stalo niečo podobné na MB A150 r.v. 2007. Mal som dojazd cca 100km. Pustil som do nádrže za 20 eur a ručička sa ani nepohla a dojazd mi tiež klesol. Vrátil som sa na pumpu a dotankoval som za 30 eur a tiež nič. Auto malo asi 15 000km. Asi po dvoch týždňoch sa ručička na palivomeri dostala asi tak na polovicu a od vtedy ok. Potom som ho predal.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....toho méďu nepoznám, ale podľa mňa sa mýliš, 6l rezerva je nezvyčajne málo skôr by som tipol, že bude okolo 8-10l....bezne sa stretávam s tým, že BC zníži dojazd po opätovnom naštartovaní, hlavne ak predtým narátaval dojazd z vyrovnaného režimu jazdy, dojazd v pohode klesne o 20-30km....čo sa týka ručičky, tak tá sa najviac hýbe od polovice dole po rezervu....potom je mŕtvo, mohol si sa kľudne hýbať v rozsahu rezervy....
julo600
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 19.05.2009 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julo600 »

podla mna je to jednoduche. PC vypocita dojazd na zaklade momentalnej priemernej spotreby. Ked si sa len pomaly presuval a mal na benzinke nastartovane tak sa priemerka vysplhala na vysoke cislo a z toho samozrejme matematicky vysiel nizsi dojazd. A stavim sa o co chces, ze keby si presiel volnym plynulym tempom 20 km, zrazu by bol dojazd na PC 200 km :3035:
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Mercedes A aj B = nadrz 54 litrov z toho 6 litrov rezerva (podla technickych udajov)
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepi19 »

slavista napísal:co to tu riesis take blbosti ved 7 l je strasne malo jasne ze to pc nezaregistruje natankuj 20l a uvidis a ak ti to ukaze dobre tak to neries,,je to az na zamyslenie sa co tu niektory ludia chcu riesit.
Zaujmave ze ja ked som tankoval 7€ a mam asi 80 Litrovu nadrz E classe.A ukazalo mi aj na displayi o ciarocku viac a aj dojazd mi stupol.Zaujmave ze to zaregistroval pri takom objeme..
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

vyzera to tak ze W211 ma iny system monitorovania nadrze ako Becko co by som celkom tomu rozumel. No ostal som dost nemilo prekvapeny lebo podla mna 7 litrov je pri 54litrovej nadrzi v ktorej bola este rezerva 6 litrov) vcelku dost.
Ono by to totiz znamenalo ze ak by sa niekedy stalo ze budem musiet dolievat benzin z bandasky (bezne 5l) tak mi to vobec nezareaguje.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
MBecko
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 25.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MBecko »

stalo sa ze PC sa asi zblaznilo - realita plna nadrz,rovna cesta a ukazovatel
isiel zo 600KM na 250 a potom spat..asi 2x to urobilo pocas jazdy...po vypnuti motora
a nakopnuti som to uz nezbadal, no nechapal / neriesil som ...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných