Mercedes A/B 2009- výmena smerovky v spatnom zrkadle ☺

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Mercedes A/B 2009- výmena smerovky v spatnom zrkadle ☺

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Nejaky dobrak mi sejmul lavy spatak a poskodil smerovku v nom. Plastovy kryt ako aj zrkadlo ostali chvalabohu cele. Smerovka stoji v MB 33€ takze tam neriesim nic ine ale rozmyslam nad tym ze by som si to vymenil sam pripadne dal vymenit mimo MB.

Otazka znie menil to uz niekto z vas a ma nejaky navod? Velmi by som bol vdacny kedze cena prace v tomto pripade v MB by bola 2nasobok ND.

Dakujem za akukolvek radu k veci.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
evi393
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 28.03.2010 14:46
Bydlisko: okr.Sala
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evi393 »

Mozno sa ti to zda zlozite ale az tak hrozne to zas nemoze byt.Ked sundas kritku spetaku zbadas tu smerovku prichytenu o kostru zrkadla bude na par skrutkach alebo na zacvakavacich kolikoch, podpajas vedenie ku smerovke a vymenis za fungel.
A este je tu jedna moznost dat to do ruk niekomu kto ma pre to leben a zrucnost, ak sa na to necitis.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

mne nejde o uchytenie krytu smerovky skor mi ide o to zapojenie tej elektriky ze ci tam je nejaky konektor alebo tam treba nejake spoje nadpajat. Ten plast a ten plastovy kryt smerovky maju len plastove uchytky takze to nieje problem.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

V akomkoľvek aute a nehovoriac o výmennom diele mercedes tam bude len a len konektor a nič iné. Treba dať len pozor na konektor a nepoškodiť ho. napojiť a je to. Skôr by som videl problém v tom odobratí plastu, ale ak to nerobí problém, tak je to celé OK...bez obáv :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

preboha ved snad uvidis ci ti pride ten novy kus s konektorom alebo budes musiet nieco letovat (zatial som este nevidel ziadny diel na new auta co by sa predaval bez konektoru a musel sa letovat)
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

ok pravdepodobne sa do toho pustim. Ten plast je celkom v pohode lebo je vymenitelny za iny chromovy takze uchytky urobili relativne lahko.
Skusim k tomu urobit pripadne fotodokumentaciu a zavesim ju niekam k nahliadnutiu. Asi sa k tomu dostanem az na bud. tyzden.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

neviem ako to je konkretne na A a B klase ale na mojom ML ktore je zhruba rovnaka generacia (rovnake zrkadlo ma aj E klasa) je nudne zlozit sklo zrkadla.

Sklo zrkadla zlozis jednoducho ale musis si k tomu urobit pripravok (hacik z drotu)
Zrkadlo sklopis do dolnej polohy a na hornej strane uvidis zaistovacie perko, ktore hacikom zatiahnes smerom nahor a zrkadlo vyberies.
Potom mas pristup k uchyteniu smerovky.
Naspat zrkadlo najlepsie zalozis opacnym sposobom ale miesto hacika si cez vybratie v zaistovacom perku zrkadla prevlec nieaky povraz a tym zatiahnes smerom nahor prinzakladani zrkadla (toto ma vyhodu pretoze ked zrkadlo zakladas ho potrebujes viac tlacit dovnutra a drot by ti zavadzal a mohol by poskodit lak na obrube zrkadla.
Ked budes mat zlozene zrkadlo tak pohladom zistis ako to tam drzi a ako to treba zalozit.
Dufam ze som ti poradil aj pre tvoje auto.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

diki marek! take nieco som nasiel na nemeckej stranke elchfans.de .. ked kupim smerovku tak sa do toho pustim.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Takze smerovka vymenena.
Postup:
Becko ma zrkadlo upevnene na plastovych hackoch cize tie treba nadvihnut a trosku potiahnut zrkadlo. Tym sa zrkadlo vytiahne von no ostane na drotikoch (vyhrievanie). Tie neodporucam odpajat lebo su len jemne pripevnene na zrkadlo.
Potom takym istym sposobom je upevneny predny kryt (lakovany plast) zrkadla. Ten treba tiez nadvihnut plastove haciky a vytlacit von aby sa kryt uvolnil. Ked je krty dole tak smerovka sa vytahuje smerom od auta do strany. Samozrejme jemne kedze je tam elektrika. Elektrika je upevnena na smerovke na strane pri aute. Da sa lahko odpojit.
Nova smerovka sa zapoji konektor a potom len najst plastovy hacik aby isiel do spravneho otvoru. treba si skontrolovat ze dole pri plaste ma smerovka vsade gumenne tesnenie. Ked toto mate tak smervoka tam uz aj sama zapadne. Potom uz len nasadit horny plastovy kryt.
Niesom automechanik ani nic podobne, trvalo mi to 15 minut. 10 minut z toho zistit ako dostat dole zrkadlo a ten kryt. Nic sa nesrobuje a je to vyrazne jednoduchsie ako na Ecku a starsich modeloch A/Bkde boli este uchyty ako je hore opisane.

Dakujem vsetkym za rady. Ak by niekto potreboval nieco ohladom toho nech mi napise. Btw. nova smerovka v MB stala necelych 34€.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných