Nový Citroen C4 vs C3 (2011)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sasanka22
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18.05.2010 17:31
Zdieľať na Facebook

Nový Citroen C4 vs C3 (2011)

Príspevok od používateľa sasanka22 »

Dobrý deň. Chcel by som vedieť, aké máte skúsenosti s týmito autami.Veľmi sa mi páčia a sú za veľmi dobrú cenu.

Ktoré z týchto dvoch áut je lepšie?

Má s týmito autami niekto skúsenosti?

Vopred ďakujem.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ked sa Ti paci, tak to neries..nemyslim, ze tu bude vela ludi, ktori maju skusenosti s citronom vyrobenym v tomto roku...kazdopadne je to lepsia volba, ako stare vyhonene A6 s vadnym motorom, co si riesil vo februari... :2f93:
sasanka22
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 18.05.2010 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sasanka22 »

Noo tak to máš pravdu. Čítal som o tých audinách veľa, a stále len zlé veci...tak som to už prestal riešiť. Ale aj tak ďakujem za odpoveď.
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian69 »

Ja by som franzuské auto asi nekupil, tak radsej fabiu novu za tu cenu, podla mna neolutujes, tak isto to dopadne ako pri starom C4- pekné lacné auto to bolo ale ked sa niekoho dnes opitas tak by ho nikto nechcel tak radsej starsý golf, ja som pri VW koncern ale to je moj osobny nazor.
dokonca tá nová C4 má predné svetlá ako mitsubishi, a zadné urcite ukradnuté z A4 torcha prerobené :40bd: nemá nic jedinecné.
petkri
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.10.2010 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petkri »

No a zabudol si, že to má aj 4koloesá ako Škodovka a dokonca volant ako BMW.

Teraz k téme. Ak chceš nové auto, tak je C4 veľmi dobrá voľba. Ja som ho mal ako náhradné auto (na rozdiel od adrian69, ktorý v tom ani nesedel) na týždeň a nie je tam nič o čom by sa dalo povedať že je vyslovene na tom aute zlé. V prvom rade si to ale vyskúšaj!!! Najlepšie na víkend, povoz sa a potom sám uvidíš či ti vyhovuje. A tuším aj na SME je jeden fajn video test.

A neodpustím si jednu poznámku na záver: Hlavne si nekupuj Fabiu. Priemernejšie auto v triede nenájdeš. V ničom nevyniká a v ničom nezaostáva. Teda ak nerátame design - vyzerá totiž otrasne. A hlavne je to o triedu menšie ako C4. :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco by dneska uz nikto c4ku nechcel? Ja taketo auta nechcem vobec, len sa pytam aby som vedel...

vies to mas take modne hity, lacne auto je oblubene auto, potom sa pride na to ze preco je lacne... renault thalia, peugeot 206, ake to boli vykriky nadsenia a mokry sen naroda pred tromi rokmi v ramci srotovneho...

a kde su tie auta dnes... trojrocne thalie sa tazko predavaju za 3000eur... preco? Pretoze nove thalie stoja 6000eur a zase je ta blba otazka preco stoja len tolko...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
petkri
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.10.2010 10:36
Zdieľať na Facebook

Thalia

Príspevok od používateľa petkri »

Prečo sem ťaháte Thaliu??? C3 a C4 sú autá z inej galaxie oproti tej Tureckej pomste. To že má niekto prudko inteligentný nejaký predsudok o "lacnom" a "nekvalitnom" Citroene, tak to ešte neznamená, že taká je aj skutočnosť. Obe autá sú novinky a obe sú nadpriemerné vo svojich triedach a cenovo sú na úrovni iných, či už je to Golf, Focus alebo Octavia. Stačilo by len trochu čítať a skúsiť na živo a nie stále omieľať dogmy staré 10-15 rokov. Aj mnohými tu glorifikovaná Škodovka pred 15timi rokmi búchala zastaralú Feliciu jednu za druhou. Tie autá hnili snáď už na skladoch... To ale neznamená, že terajšie modeli sú zlé. Napríklad na tej Octavii už je tiež vidieť, že vznikala v roku 2004 - hlavne v interiéri. A nikto ju tu neporovnáva s Thaliou...
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

C4 - Ja som v tom sedel a je pár fajn recenzií na www.moje.auto.cz od majiteľov. Dojem na tú cenu v relativite nových naozaj nadpriemerný. Rovnako aj priestor a kufor. V podstate všetko OK, až na nepresné radenie rýchlostí + po ostriekaní čelného skla ti protichodné stierače všetko vyhádžu na bočné okienka. Ktoré keď máš otvorené, tak .... vnútorná šírka a výška prednej kapoty naozaj verne imitujú pocit auta strednej triedy, nie je to žiaden drobec. Platí to aj pre imitácie chrómu a podobne v interiéri. Vzadu sa naozaj vedia presunúť aj traja, nie však basketbalisti s pleciami ako skriňa. Nepíšem ani o cestovaní naprieč kontinentom, ale o mierne poholnejšom presune oproti konkurencii. Kufor je nadpriemerný. Vďaka nadpriemerne veľkej kasni sú v tom utopené aj 16" kolesá.

C3 - šoféroval som to 100km známej zo salónu domov s 1.4i...na danú triedu fajn, extrémne nízka spotreba pri dodržovaní limitov, vzadu málo miesta. Vpredu bez väčších výhrad. Na danú triedu celkom znesiteľné tlmenie nerovností. Čo sa pocitu priestoru vpredu a ostatného týka - riadenie a tlmenie-VZDIALENE pocitovo skoro ako keby som sedel v Gčkovej Astre, čo je o triedu vyššie.

Generačný posun nezastavíš. Drobce sa nám nafukujú.
BMW 218d Grantourer
Opel Corsa 1.4 Easytronic
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved ja nezatracujem c4ku, ja sa prave pytam doslova a dopismena

"preco by dneska uz nikto c4ku nechcel?"

ved podla mna to je tiez take vydrzatelnejsie auto, rozhodne viac ako c3 a jeho derivaty... pisem ze by som ho ja osobne nechcel, ale pytam sa ze preco je "vseobecne" vnimane ako nechcene lebo ja som ten dojem zatial nemal.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
miropo
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 01.08.2008 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miropo »

To mp3turbo: A čo, keď si niekto kúpil novú thaliu za 6000 € a teraz ju má problém predať za 3000 €? Tak ju predá za 2000 € alebo za 1000 €, stratil na tom 4000 – 5000 € a? A ten čo má BMW 525 xi a kúpil to za 48000 € v roku 2005 a v tomto roku to má problém predať za 16000 €, tak ten má povedať čo???? Za 6 rokov stratiť 32000 € fakt úžas nato, že je to BMW (ale dobre je to iná trieda.....) Ináč nemám ani P206 ani P207 ani thaliu ani nič podobné (mám Mazdu 6), len nemám nič proti týmto autám......
Ale môžeme polemizovať, napr.:
P 207 1,4i - nadobúdacia cena 10 790 €, za 5 rokov predajná cena cca 5500 €, strata 5490 €
VW Polo 1,4 - NC 11 350 €, za 5 rokov predajná cca 6000 €, strata 5350 €
Mazda 2 1,3 - NC 11 945 €, za 5 rokov predajná cca 5500 €, strata 6445 €
Fiat Punto 1,4 - NC 9900 €, za 5 rokov predajná cca 4500 €, strata 5400 €
Renault Thalia 1,4 - NC 6290 €, za 5 rokov predajná cena aj keby cca 1000 €????? Strata je 5290 €. !!! Takže majiteľ Thalie po 5 rokov a následnom predaji za 1000 € môže byť v porovnaní s ostatnými majiteľmi napr. Mazdy 2 ešte vysmiatí :) (bavíme sa len o cenách a následnej strate peňazí, nebavíme sa o komforte a pod......)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

strata penazi na hodnote auta je samozrejme obrovska, cim drahsie auto nove tym vacsia - to je jasne, aj ja som o tom uz mnohokrat pisal.

Prave preto si nove auta nekupujem. Nie su mi treba, nemam na ne (na take ake by som chcel pretoze to stoji tak milion a pol v korunach) atd, atd.

tie predajne ceny si asi trosku nadhodnotil (nezda sa mi ze p206 1.4i sa 5rocny dokaze predat za 5500eur), takisto aj tie cenovky novych nebyvaju take ako v reklame ked tam clovek co i len najmensie drobnosti chce mat a prida ich tam zopar, ale to na celkovom obrazku vobec nic nemeni. Mas pravdu.

Ja som nehovoril primarne o strate ceny, ja som primarne mal na mysli ze take auto nikto nechce trojrocne za cojaviem 3000eur. To uz co je, aky absurdistan... chapes... ano, je jasne ze je to cele prave kvoli cene noveho, isteze... len proste mi pride absurdne ze trojrocne auto predavat za 3000eur a mat problemy :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

naco sa paytas taketo veci?

Ked chces nove auto, tak si ho kup.

keby si chcel kvalitu, kupis HMC/KMS.

Ak chces image, kupis koncern.

Ak si buzik, kupis zabozruta.

Ak mas cuore sportivo a pevne nervy - kupis taliaaaaana.

strata hodnoty je vsade takmer rovnaka, rozdiel je akurat v tom, ako rychlo dane auto predas.

:4012:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

este detail - nizsiu stratu hodnoty dosiahnes kupou SUV
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

c3 alebo c4, zalezi od tvojich priorit.... ani jedno ani druhe nie su zle auta, ale ked chces auto do mesta, tak radsej vybavenu c3 ako holu c4. Ak na dialnice, tak radsej holu(myslim holu v zmysle manualna klima, predne el okna, co by uz mal byt zaklad v tejto kategorii) c4 v nafte ako vybavenu c3 v benzine.
Vsetko zalezi aj od toho, aky financny strop mas...
petkri
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.10.2010 10:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petkri »

Le Baroon a v čom mám mladícke, alebo nerozvážne názory? V tom že mi vadí ak sa tu porovnáva neporovnateľné( C3,C4 vs Thalia)? V tom, že mi vadia názorový obmedzenci, ktorý počuli že ich susedovho koňa brata pes mal v minulom storočí francúzske auto a hrozne sa kazilo(mimochodom asi preto lebo malo nalietaných milion km) a preto sú všetky francúzske autá až do konca vekov zlé? Alebo v tom, že sa tu úplne zbytočne glorifikuje Škodovka a pritom 20km na západ od Českých hraníc je to jedna liga práve s tými u nás zatracovaními kórejcami a o predajoch a cenách áut na úrovni fr. automobiliek sa jej môže zdať iba vo vlhkom sne...
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní