Citroen Xsara - vytlača vodu z nádržky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pebu
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2006 17:00
Zdieľať na Facebook

Citroen Xsara - vytlača vodu z nádržky

Príspevok od používateľa pebu »

Cavte ...ludia neviete mi poradit pred mesiacom mi menili v servise na xsare1,4 tesnenie pod hlavou (vo vode bol olej)a od tej doby mam problem ze ked niekedy vypnem motor a odidem od auta a potom sa vratim tak mam pod autom mlaku.Vacsinou to ide cez prepad z nadrzky ktora spolu s chladicom tvoria celok ale par krat sa mi stalo ze ten tlak bol asi taky silny ze aj popri vicku mi to vytlacilo.k prepadu som dal uz radsej flasku a sem tam som si vsimol ze aj pocas jazdy mi tam vytlacilo vodu ale nie tolko ako ked zastavim.Inac viecko som uz skusal vymenit nepomohlo.Som s toho na nervy..v servise nevedia co to moze robit:(Inac motor sa neprehrieva a kurenie ide normalne...:((((
jmka
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 16.01.2009 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jmka »

A preco si daval menit tesnenie predtym,aky problem bol vtedy?Ale moze to byt aj termostat,alebo znova to tesnenie pod hlavu,a aky servis urcite servis na to nemoze prist?
pebu
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2006 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pebu »

tesnenie som daval menit preto lebo vo vode bol olej a pod hlavou na jednom mieste aj olej persakoval tak preto.Inac ked sa menilo tesnenie tak mi aj zrovnavali hlavu.Viecko som uz menil to povodne co tam bolo tak pri stlaceni hadice fucalo takze a tak som to vymenil.Toto je uz dobre.Proste ten tlak par krat stupol aj tak ze podla mna nestihlo ani cez perpad vytiect lebo mokre bolo okolo viecka.Zajtr apojdem zase do toho servisu...ja som rozmyslal ze im poviem nech skusia dotiahnut tu hlavu ze ci pri nejakych momentoch neprefukne z valca do chladenia a vtedy to vytlaci...lebo zahada je ze to nerobi stale :(
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Predpokladám, že skrutky do hlavy sa dávali nové...
pebu
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2006 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pebu »

vicko uz mam nove a skrutky tak to neviem ci dali nove.ALe tie hadice nechapem ned mne voda netecie...Najhorsie je ze auto chcem predat takze nechcem do neho vrazat peniaze ale zase ho nechcem ani takto predat
pebu
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2006 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pebu »

doma sme uz na fabii menili takto tesnenie pred cca 1,5 rokom a hadice sa nemenili a stale drzia a ako som uz pisal chcem xsaru cchem predat len ju nechcem davat s takouto chybou..nepotrebujem mat problemi ze som niekoho osral
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nero, prioritne mu to vsak problem neriesi...suhlasim s tym co pises, to vsak nie je pricinou toho, ze mu vytlaca vodu..

otazka pre zadavatela..ked hlavu rovnali, skusali jej tesnost?respektive nebola niekde vo vnutri prasknuta?ako to kontrolovali?

mhlavaty Ti povie, ako sa da zistit, ci treba hlavu nanovo dole, alebo nie..

lebo moj nazor zatial je ten, ze nieco nebolo dobre skontrolovane, ci zlozene..

rovnako, sroby na hlavu je lepsie dat nove..aj ked ruku na srdce, viem len o jednom mechanikovi, ktory to odporuca kazdemu klientovi...ostatni mavnu rukou, ze to "musi udrzat"..
popravde, myslim si to aj ja inak..a teda nieco tesneni uz som vymenenych zazil, aj so starymi skrutkami...
pebu
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2006 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pebu »

no dnes som bol v tom servise a ani oni nechapu co s tym moze byt takze to skusia rozpbrat a popozerat.Dohodli sme sa na buduci utorok tak som strasne zvedavy...
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní