Seat Alhambra 1.9tdi 96kw - pri startovani zadymí

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra 1.9tdi 96kw - pri startovani zadymí

Príspevok od používateľa andrew25 »

chcem sa opytat aky moze byt problem ked pri startovani moja alhambra zadymy - zda sa mi ze je to skor bledy dym ako cierny ... diagnostika OK, vykon OK, skor spotreba sa mi zda vyzsia ... voda mi z nadobky nemizne a je cista ... najazdene mam 226000km original, servisovane ... pri normalnej jazde uz nedymy, max. ked poriadne zosliapnem pedal ale aj to je zanedbatelne ... zadymy 10x asi 8x ale to uz je tam aj klasicky cierny dym ...
foxhall
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 01.05.2007 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxhall »

ja mam nato len jedinu odpoved proste to je TDI pokial len trochu dymi tak to je ok ,ine tdi ked nato slapu tak sa hned aj zo zadu maskuju dymom aby ich nebolo vydno xixixi
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

cierny dym neriesim zaujima ma bledy pri starte !
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

najcastejsi problem tychto motorov : zhavice. Vymenit vsetky styri, nekupovat Starline a podobne sracky ked Bosche stoja okolo 10eur za kus a vydrzia dokedy budes mat auto. Aj ked si zhavice menil pred rokom, dnes mozu byt v ťahu. Treba proste kupit kvalitne, naozaj kvalitne.

Skontrolovat rele ktore pusta zhavicom stavu, je mozne ze je dokakane a zhavice su teda uplne bez energie.
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

zhavice menene pred cca. tyzdnom ! rele neviem ktore myslis ale keby bolo zle ukazalo by to na diagnostike nie ... a nevie ci teraz zhavice vobez zhavia ked je vonku take teplo ?!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, rele ti na diagnostike neukaze.

ano, aj teraz zhavia ked je vonku take teplo - dnes rano som v Bratislave startoval pri 13tich stupnoch !!! Takze take "teplo" mame...

ta nafta sa proste zle spali pri nevykurenej spalovacej komore, to je cele. Moje auto robi to iste, mam chytene zhavice a budem ich menit. Ked je teplo, skutocne teplo circa 30 stupnov a viac, moze autiak stat aj styri dni a vobec nezadymi, ked je chladno ako dnes rano, zadymi vzdy aj ked ho vypnem a startujem o tri-styri hodiny... tiez mu dlhodobo nic nechyba a motor chodi v pohode.

Ach ano, ked zapnem nezavisle kurenie a startujem motor zhruba 60 stupnov teply, tak nezadymi NIKDY ani ked je vonku -25 :)


|
|
v
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

...a to je nejaká zvláštnosť, keď nafťák pri štarte zadymy?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

máme v rodine Xsaru TD, jeden žhavič je prepálený.
Pred mesiacom, keď bola slabá baterka, tak štartoval, ale pomaly, bolo treba chvíľu podržať štartér v zábere a bola kopa bieleho dymu za autom.
Po výmene baterky štartuje okamžite a aj dymu je len trocha, bieleho.
To je presne to čo už bolo napísané, nespálená nafta.
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

ok pytam sa len kvoli tomu ci nemoze byt zle tesnenie pod hlavou alebo podpaleny ventil ... baterku idem dat vyskusat bud. tyzden ... ako som pisal zhavice su nove ... myslel som si ze nespalena nafta da cierny dym a nie do biela !!! nakolko sa mi nevidi ani spotreba !!!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

o spotrebe nepises konkretne cisla a uz vobec nie konkretny jazdny styl, tam ti teda tazko nieco poviem. Vseobecne, zla spotreba na tychto motorcekoch je dosledkom zle nastavenych rozvodov po vymene - NESTACI ZE SA NIEKTO TRAFI NA ZUBY, jedna sa tam o uhlove stupne... a to volnym okom nevidis.

to ze si dal nove zhavice takisto nic neznamena. Osobne som videl dva nove zhavice zo styroch proste mrtve, bez akejkolvek akcie ; po reklamacii u dodavatela prisli dalsie kusy uplne v poriadku. Takisto mozes dostat zhavice na mensiu voltaz ako ma tvoje auto a po dvoch "zasvieteniach" je po nich - velmi casty omyl ktory sa v poslednej dobe stava...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

o tych rozvodoch som teda este nepocul, zhavice su urcite v poriadku a take ako maju byt, a spotreba od 7l - 8l ...
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

to este neviem kolko zozere oleja na 15.000km auto som kupil len teraz naj. som len 3500km ale na oleji uz do 10.000km a nic som nedolieval ...
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Ak Ti dymí na bledomodro to znamená že začína papať olej,možu to byť guferá ventilov,tak ako to tu už bolo opísané,možu to byť stieracie krúžky na piestoch a može to byť aj turbo,ale ak nemáš veľkú spotrebu oleja tak si to nevšímaj,ked Ti začne podymovať na bielo aj za jazdy,tak potom rieš.
andrew25
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 14.03.2008 15:07
Bydlisko: Palarikovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew25 »

ok a co stoji oprava cca. tych suciastok ?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

oprava zatiaľ nestojí nič. kúpil si si auto, máš ho doma pár dní, tak sa na ňom teraz voz, aspoň 20 tisíc kilometrov, aby si si spoznal auto a jeho chyby. Potom začni riešiť veci.

Ja som si kúpil auto asi 25 tisíc kilometrov dozadu. Teraz si idem objednať komplet brzdy a komplet podvozkové diely na kompletnú GO. Budem mať svätý pokoj na veeeeľmi dlhú dobu a budem ešte spokojnejší ako doteraz.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní