Mercedes 124 - dobijanie , vybijanie baterie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mischo378
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20.10.2009 13:44
Zdieľať na Facebook

Mercedes 124 - dobijanie , vybijanie baterie

Príspevok od používateľa mischo378 »

Zdravim chlapci
Mam taky problem . Mam mercedes 124 3,0TD r.v. 1991 automat. Asi pred mesiacom to obcas zacalo tazsie startovat. Nerobilo to vzdy len sem tam, ako keby nieco so starterom. Nepripisoval som toho velku ulohu. Po case vsak mi zacali preblikavat svetla. Bolo to jasne v noci vidiet ako svietili raz silnejsie, inokedy slabsie a bezdovodne to preblikava. Potom sa mi zacalo stavat ze som normalne zastavil, vypol motor a potom uz nemohol natocit- uplne vybita baterka. Cez startovacie kable sa mi vzdy nasledne podarilo nastartovat. Tak som si myslel ze to bude alternator, tak som ho teda vymenil. Po vymene alternatora problemy pretrvavali dalej tak som si myslel ze to bude kostra. Prekostril som cele auto a dalej. Zavolal som elektrikara, premeral mi to a povedal ze baterka je zla. Kupil som novu baterku a robi mi to dalej. Hocikedy zastavim, a nemozem nastartovat; raz ide inokedy nie. Pocas jazdy sa mi rozsviecuju rozne kontrolky, napriklad kontrolka zhavenia, a staci ze prepnem svetla na dialkove a naspat a kontrolka zhasne, takisto sa rozsviecuje aj kontrolka ABS, stmavne mi pristrojovka, prestanu mi svietit svetla atd. Kontrolka zhavenia mi blika aj zarovno s lavou smerovkou ak ju zapnem, pri pravej to nerobi nic. Takisto sa kontrolka rozsvieti pri prudkej akceleracii, pri prejazde lavou zakrutou a pod. V tom pripade staci ze zapnem/vypnem svetla a zhasne. Neviem fakt v com moze byt chyba, uz mesiac to riesim a nic ma nenapada. Ak niekto s tym mate skusenosti, po pripade viete, kde by mohla byt chyba tak prosim poradte. Vkuse mi proste nieco vybija baterku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate máš problém ktorý nie je problém,potrebuje iba merať a merať.Premerať štartovací prúd,premerať hodnotu a stálosť nabíjania,pokojový odber pri odstavenom aute,zemniace body,tie všeliaké presvecovania budú dôsledok nestálosti palubného napätia.V podstate rutinná vec,len treba mať prístroje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných