A 170 CDI Automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vancom
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.08.2008 13:45
Zdieľať na Facebook

A 170 CDI Automat

Príspevok od používateľa vancom »

Dobrý deň, mám A-čko 170 CDI Automat, r.v. 2000, problém je v tom, že pri pohýnaní do kopca otáčky vyletia hore ako šialené a auto sa nie a nie rozbehnúť a ostanem v kopci stáť, pričom na spiatočke to vôbec nerobí, môže byť kopec aký chce a auto nezaváha. Prosím poradte.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Zverit do ruky odbornikovi, pravdepodobne spalene lamely pre radenie 1. prevodoveho stupna
vancom
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.08.2008 13:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vancom »

Dá sa to vôbec vymeniť?, a ak áno koľko by to "odhadom" stálo. Ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

da sa to vymenit ale je to sialene drahe, s cenou pod 600eur sa za repas automatu nezmestis takmer urcite. firmy na tom proste dobre zarabaju. Inak taketo opotrebenie je najcastejsie sposobene nevymienanim oleja v tom automate... olej je zaklad, krv toho automatu.



ja som riesil pre kamarata jeden lahky repas automatu, len za pozretie - rozobratie a zlozenie prevodovky s urcenim diagnozy - sme sa nedostali pod 8000korun.
vancom
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.08.2008 13:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vancom »

Ďakujem za informácie, skúsim v poľsku, je tam jeden maník čo sa repasom automatov živí a je údajne v tom veľmi dobrý, tak potom napíšem ako som pochodil, inak v z mercedesu mi napísali, že olej v tomto automate sa nemení, no teraz viem že je to kravina.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme ze je to kravina, kurw.a uz kedy sa tie nase pr1j3bane servisy toto naucia....

neskutocne.

a samozrejme chod do Polska, tam su opravari ktori su podstatne lacnejsi a castokrat aj na lepsej urovni ako nasi.
vancom
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 01.08.2008 13:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vancom »

Tak v Poľsku som nepochodil, ten chlapík robí len manuálne prev., zle sme sa rozumeli a v MB - PL chceli za výmenu oleja a filtra s robotou do 230,-Eur. Olej mi vymenili v MB na slovensku komplet v filtrom a tesnením ma to vyšlo na cca 120,- Eur. dosť z autom pobehali po ceste, a prevodovka sa chytila, teraz žiaden problém, v prevodovke som mal zlý olej, ktorý tam nalial niekto ešte v "D" a asi o 1L ho tam bolo viac. MB dáva do automatov červený (asi Shell) a ja som tam mal žltý.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

perfektne, gratulujem k lacnej "oprave".


... a toho co naleje do automatu 1L navyse rovno bachnut lesenarskou trubkou po krizoch velakrat.
matt82
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.10.2009 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matt82 »

:2f93: :2f93: :300f: :300f:
Bohus80
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 04.06.2007 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bohus80 »

Zdravim,

Tiez mam Acko s automatom.V ktorom MB vam to menili? Tych 120 eciek je celkom rozumna cena, myslim.Inak dufajte, ze vam tam naliali spravny, (ano, je cerveny a asi Shell, ale takych cervenych je vela :) ) lebo viem, ze prave s olejmi do automatov 772.7, teda A-klasse/Vaneo je dost problem. Je tam vynimka. Specifikacia 236.10 a oleje s vyssimi spec. ako su 236.11, 236.12 ci najnovsia 236.14 nemusia byt spatne kompatibilne s 236.10. Viem, ze co sa tyka A-klass je treba davat olej len podla 236.10, a ten je tazke zohnat. Neviem ako to ma MB riesene so zasobovanim olejmi, ale je predpoklad, ze budu mat najskor len 236.12 a 236.14 oleje.Je to proste cele zahalene ruskom tajomstva :).

BTW:Je..ut tam o liter oleja viac je nonses :38eb: , vidno, ze aj v D su "odbornici" :d :D

Prajem nech Vam auticko jazdi bez problemov. :2f93:

Tu je link na firmu v D co preplachuju a vymienaju olej v automatoch je tam tabulka s olejmi do automatov.


http://www.automatikoelwechselsystem.de ... eigabe.pdf
joki22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.06.2008 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joki22 »

zdravím vás všetkých a prosím o radu mám mercedes A 140 2000 ročník automat jednotka tah nemá tak ide velmi do otáčok a v kopci sa nepohne je tam žltý olej mám tam byť červený 236.10 neviem ho nikde zohnať je tam aj nejaká alternatíva ?čítal som tu už op tom pohýnaní jednotky aj ja si myslím žer to budú lamelky ale ešte chcem skúsiť ten olej kolko litrov má ísť ptresne do prevodovky? dakujem za radu
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Joki, ten olej zozenies v Mercedese. Nie je drahy, vacsinou si pytaju okolo 13eur za liter.

kolko potrebujes neviem, ale do tej prevodovky nejde sto litrov. Poradis sa priamo s nimi, povedia ti presne podla predpisu vyrobcu a ten zistia priamo podla tvojho VINka.
joki22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.06.2008 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joki22 »

joki22 napísal:zdravím vás všetkých a prosím o radu mám mercedes A 140 2000 ročník automat jednotka tah nemá tak ide velmi do otáčok a v kopci sa nepohne je tam žltý olej mám tam byť červený 236.10 neviem ho nikde zohnať je tam aj nejaká alternatíva ?čítal som tu už op tom pohýnaní jednotky aj ja si myslím žer to budú lamelky ale ešte chcem skúsiť ten olej kolko litrov má ísť ptresne do prevodovky? dakujem za radu
joki22
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.06.2008 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joki22 »

DíKI ZA RADU LEN DO mercedesu som volal tam mi vedeli max povedať že to má byť červený 236.10 ATF nikde ho neviem zohnať 13 eur za liter je dosť vela a mne by tam malo ísť okolo 6.30ll
Bohus80
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 04.06.2007 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bohus80 »

Zdravicko priatelia, bol som cca pred rokom na Morave v Kojetine vo firme Kaps.cz. Mne tam vymenili filter a naliali od PetroCanada toto....

http://lubricants.petro-canada.ca/resou ... anguage=en

:3035:

Pozri tie oleje na nete, viem, ze existuje jeden polsky internetovy obchod s original olejmi (vo flaske mercedes :-) ) do automatov. Cena je podobna ako vravi Turbo.
Mercedes Benz A160, 75kW, benzín, automat, (10/2001)

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní