Kúpa Mercedes B 180 CDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Rozhodni sa sam,

ak ti mozem odporucit z vlastnych skusenosti kup si japonca, najlepsie Toyotu, Hondu...

Co sa tyka B-cka tak je to velmi velke auto z vnutra, vhodne do mesta ale na dlhe trasy je to auto nepohodlne, taktiez ma vysoku rovnu podlahu cize nieje vhodne pre sofera nad 190cm pretoze si bude kolenami prepinat smerovky...

Taktiez servis B-cka je cca rovnako nakladny ako servis rovnakeho C-cka, myslim ze hodinova sadzba je tam okolo 60EUR. Neviem ako teraz ale tie hodinove sadzby su zadelene do 5. skupin podla kombinacie modelovch tried a modelovych rad cize ked pride nova modelova rada tak ide auto o skupinu nizsie co sa tyka hodinovych sadzieb...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

stivko napísal:Ok chalani, kožu už neriešme, kožu nemusím takže ani ju nebudem mať....
tá zaruka čo spomínate je na 6 rokov a 160000km ... co príde skôr :????
Záruka nieje 6 rokov ale len 2! 6 rokov je bezplatný servis kam patrí ak ma pamäť neklame výmena prev. kvapalín ktoré sú podľa rozpisu km alebo časovo,plus filtre a plus stieračové gumičky ....Z hlavy si na viac nespomeniem ....Inak sme kupovali priamo v Mercedese v TT ako jazdenku...Som bol toho dosť pozerať aj po bazároch , a inzerátoch ale lacnejšie to o moc nebolo a natočené kilometre vyše 100 000 ma moc nelákali. A niektoré autá boli ozaj dosť vyjazdené čo som pozeral a aj také že po búračke vymenený blatník a nesedelo lícovanie na nárazníkoch a ľudia bohorovne tvrdili že nebúrané a 100% stav a po prvom majiteľovy a pod kraviny...
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Takze Becko vseobecne:
- 545l kufor konkuruje kombikom strednej triedy
- miesto na nohy vzadu ako v E klasse (Mercedes predajca)
- vyssi posed ma vyhodu vo vyhlade a prehladnosti
- vyssi posed minus ma plytke sedenie (odporucam vyskovo nastavitelne sedadlo aj ked ja ho mam uplne dole)
- odporucam komfortne sedadla (nastavitelna bedrova opierka, skoln sedaku a tuhost bocnych vystuh v opierke)
- zadne sedaky lahko vyberatlene (ocenis pri zlozenych sedadlach a cisteni)
- vyskovo nastavitelna podlaha kufra
- 2005-2009 rocnik mal velky polomer otacania, male spatne zrkadla
- 2009 rocnik facelift poznatelny hlavne podla hranatych a vacsich spatnych zrkadiel.
- 2005-2009 ber nie zo zakldnym radiom (nema aux vstupy) od 2009 aj zakladne radio ma aux (ipod) vstupy)

Konkretne B180CDI:
- jazdil som na nom len par krat a tieto diezle ma neoslovili zial hlavne preto lebo som mal vzdy automat. Je to bezstupnovy automat ktory sa sice sprava slusne ale zere o liter a pol viac ako manual ktory byval standardne u 180CDI 6 stupnovy. Inak je to prijemny motor ktory sa relativne rychlo aj v zime zohreje a je idealny na dlhsie cesty. Dialnica sa hybal pri plnom aute aj na 5,5litroch.

To je taky zaklad .. ak mas konkretne otazky tak sem s nimi!

zaruka 2 roky (pripadne predlzenie max o 3 roky) a servis 6 rokov do 160tisic km .. vacsina ma digitalnu serv. knizku dostupnu v MB servise.

edit: ja mam 1,5 benzin - preco? je to motor bez DPF, bez turba s predpokladom co najmensej potreby udrzby. Mam sice Start/Stop ale to je skor vec SW a zosilnenej baterie a startera a dalsich srandiciek. Je mozne to dat priamo v RJ zrusit nahranim obycajneho SW bez start/stop. Pripadne vypnut tlacitkom na palubovke.
Jedna info pre rodiny - 2 dospeli + 3 deti v sedackach na zadnych sedadlach v Becku.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

marek4 napísal: Taktiez servis B-cka je cca rovnako nakladny ako servis rovnakeho C-cka, myslim ze hodinova sadzba je tam okolo 60EUR. Neviem ako teraz ale tie hodinove sadzby su zadelene do 5. skupin podla kombinacie modelovch tried a modelovych rad cize ked pride nova modelova rada tak ide auto o skupinu nizsie co sa tyka hodinovych sadzieb...
Na toto sa da spolahnut od cca. oktobra tohto roka. Vtedy ma prist nove Becko na trh.

Co sa tyka nekupovania MB tak to je asi individualny postoj u kazdeho. Ja pocuvam teraz od kamosov ze by si uz nekupili Toyotu (Avensis, Auris) no a to je ta Toyota co je akoze najspolahlivejsia. V dnesnej dobe asi tazko nejaku konkretnu znacku poradit.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Daj potom vediet ci si kupil alebo ako si sa rozhodol.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní