Citroen C5 1,6 HDI /1,8 b 2005-6 - názory

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Drahho
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.02.2010 16:57
Zdieľať na Facebook

Pozor na C5!!!

Príspevok od používateľa Drahho »

Zdravím všetkých, hlavne tých, ktorí nadávajú na C5 1.6 HDi. Ja osobne mám C5 1.6 HDi, r.v. 2006. Mám ho síce na predaj, ale len preto, lebo mojej 1/2 sa nepáči farba, inak by som auto nepredával ani náhodou... Ale k veci. Toto auto kritizujú ľudia, čo C5 vôbec nepoznajú. Tento motor úplne stačí, je silnejší než hociktorý 1.9 TDi, spotreba od 3,8 do 5,5 a NIE sú s ním také problémy ako sa tu píše. Stalo sa mi toho roku v zime, keď udreli mrazy - 20 a v nadrzi som mal už len rezervu, ráno do práce sadám do auta s malou dušičkou či naštartuje... na 1x, bez problémov. Auto je veľké, pohodlné, ideálne na dlhé trasy, alebo na výlet do lesa. Tam kde z iných aút musite už vystúpiť, s C5 si zdvihnem podvozok a idem kde chcem.... Môžem len odporúčať. A benzín? Keď máš prachy, není problém.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ľudia vravia na základe svojich skúseností, ty tiež na základe skúseností s JEDINÝM kusom, čo je na nejaké zovšeobecňovanie troška málo. A predávať auto len kvôli farbe...
Drahho
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.02.2010 16:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Drahho »

Cicmanec odkial vies, ze s JEDINYM kusom? A odkiaľ vieš že ostatní majú skúsenosti s viacerými kusmi, napr. 10 a viac???
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ty s jediným preto, že ak by si ich mal viac tak to spomenieš, ostatní môžu mať tiež každý s jediným, ale keď sa to nazbiera tak sa tomu vraví štatistická vzorka...
Drahho
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.02.2010 16:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Drahho »

prosím ťa, vieš koľko ľudí by tu muselo písať o C5-tke aby to bola štatistická vzorka? Jasné, mám len jeden kus, ale nielen že poznám auto do detailov, ale mám o autách tohto typu dosť dobrý prehľad, podložený skúsenosťami iných majiteľov, pánov v servise Citroen a naštudované temer všetky dostupne testy.
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Drahho, to je uplne super ... Ale, ale ...

Motor 1.6 HDI je všeobecne známy, ako nie velmi vydareny, a na servis lacny motor :) Spotreby 3.8 to bude mat naozaj neviem kedy... Pri 70 tke mimo mesta so zapatym tempomatom ?

Vcera som sa vratil s popradu na 307 Sw 1.6 HDI 80 KW - Za 300 km priemerná spotreba 6,4 litra / 100 km ... Na dialnici pri 130 tke zapnuty tempomat ... Vsetko ostatne sme jazdili podla predpisov ... Samozrejme zapnuta klima ...

k TDI. Boli 66KW, 74 KW, 77 KW, 81 KW a 96 KW ... Silnejší bude ako 66 KW, a možno ešte ako 74 KW ... Ostatné už asi tažko :)

A jasné, kúpil si si auto, jazdil si na nom, bolo neskutocne dobré, nič sta tam nekazilo, primerne si jazdil za 4,5, vsade si sa dostal, a polovicke sa nepaci farba tak preto predavaš ? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :40bd:

Sorry, ale basnicky pre male deti ... Je mi jedno preco auto predavaš, ale všeobecne je zname ,že tieto 1.6 HDI čka boli nič moc ... Tak nepresviedčaj o opaku, že je to uplne super ...

Testy na nete sú o ničom :) A pán mechanik v citroene ti nepovie, ze je to na p*cu motor :D
funmaster
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14.12.2010 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funmaster »

Veď tá 1,6 hdi je v podstate dobrá, ale len od nova po zhruba 250 000 km, potom sa začínajú diať veci :) finančne náročného charakteru.
Drahho
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.02.2010 16:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Drahho »

Lubos01:
Počul som, že spotreba je u týchto motorov mierne vyssia u Peugeota, ale čo sa mňa týka, spotreba je reálne taká, ako píšem. Išiel som s autom z Bj, cez KE na stredné Slovensko a späť, auto plne obsadené vrátane batožiny, navyše sme mali naponáhlo, spotreba bola cca 5,2 litrov. Tých 3,8 je vtedy keď šoféruje manželka. Tento motor patrí aj v súčasnosti medzi najlepšie diesle v rámci "downsizingu." Akurát mu nechutí nafta zo Slovnaftu. Čo sa týka predaja je to tak ako píšem, pre moju 1/2 je to pohrebné vozidlo, príliš tmavé, kupoval som ho s tým, že je to tm.modrá, ale sekol som sa...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ten 1.6hdi je dobry tak polovicku z toho cisla co si napisal... potom sa tam upchava mazanie turba a v pezote a vo forde na to chlapci kukaju ako truhlici a "nevedia na to prist".



http://forum.autobazar.eu/dekarbonizaci ... 1-105.html


citaj, studuj, a bud rad ze sa ti ta tvoja 1.6ka este nerozsypala. Pri najblizsej vymene oleja ziadaj skontrolovat aj toto a budes hodne prekvapeny...
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

1.6ka ma problem s turbom hlavne pri 80kw verzii. 66kw nema variabilitu a cely system je jednoduhsi. V C4ke alebo 307 ide pekne. Dnes som jazdil na 66kw jumpy a tam uz par koni chybalo ale trosku to kompenzovala kratka prevodovka podobne ako v sarane 1. Verim tomu ze sa na tom da v C5ke v pohode jazdit ved ked niektori jazdia na octaviach SDI a su spokojni?

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných