Citroen C2 1,4 HDi - toci ale nenastartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eror
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.03.2007 18:33
Zdieľať na Facebook

Citroen C2 1,4 HDi - toci ale nenastartuje

Príspevok od používateľa eror »

Zdravim ludia :)
tak skusim to poporiadku. Auto C2 1,4 HDi r.v. 2005. Problem zacal ked odisiel starter (ledva tocil aj pri novej baterke) a zistilo sa ze je derava hadica na chladiacu kvapalinu od vodnej pumpy k termostatu. Odtial vytekala chladiaca kvapalina rovno na starter (pravdepodobne tu bude suvis aj s druhym problemom). Kupil sa novy starter Valeo a aj nova hadica, ale objavil sa novy problem auto toci, kontrolky po nacitani zhasnu ako normalne ale nechytne (nevstrekuje naftu). Diagnostika vypisuje "RJ nekomunikuje s BSI" vsetky poistky su v poriadku. V Citroene po dvoch dnoch rozobrati polovice auta, premerani kablov od a k RJ a BSI na nic neprisli a zevraj je RJ aj BSI ok (?). Budem vdacny za kazdu dobru radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že problém so štartom bol spôsobený podpäťím napätia,nemá zmysel rozoberať podrobnosti.Budeš potrebovať excelentného elektrikára ktorý Ti zase zosúladí RJ s BSI.Na takého čo to vie Ti v ss správe pošlem kontakt,zavolaj mu a dohodni.Tam končí všetko s čím si v značkových ani neškrtnú.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

presne tak ,žabožrúti BSI nemaju moc radi ked sa odpaja a zapaja baterka alebo elektrika a zvyknu z toho zmagoriet. Aj ja viem jedneho co by ti vedel pomoct ale neviem odkial si, on je z DETVY
eror
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.03.2007 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eror »

som z Popradu @mhlavaty posli mi prosim ta to cislo a meno do ss, ak sa to nebude dat vyriesit urcite mu zavolam a odkial je?. aj tak stale tajne dufam ze chyba je niekde inde :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

eror napísal:som z Popradu @mhlavaty posli mi prosim ta to cislo a meno do ss, ak sa to nebude dat vyriesit urcite mu zavolam a odkial je?. aj tak stale tajne dufam ze chyba je niekde inde :41c2:
ss som posielal zároveň s odpovedou,len pozor myslím že ju vieš čítať iba ak si prihlásený. Ak chlapci zistili že RJ nekomunikuje s BSI čo treba veriť že súhlasí,tak sa to samé neupraví.Ale ak čítam že rozobrali pol auta,(neviem si predstaviť načo) tak ani to nemusí zodpovedať skutočnosti.Ak niečo takéto je problém v značkovom,tak neviem čo to radšej nezavrú alebo tie výpary z automechanického hovi..ka nevyhodia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných