Karta vodiča firemného auta

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lamasa
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 04.08.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Karta vodiča firemného auta

Príspevok od používateľa lamasa »

Zdravím Vás.Prosím o radu.Vo firme máme forda malý valník do 3,5t.Keďže niekedy pripájame prívesný vozík 1t museli snaši dvaja šoféri absolvovať školenie,do auta sa domontoval digitálny tachograf Siemens VDO a šoféri majú každý svoju kartu.Čo ale v prípade keď nemôže ísť ani jeden,musím ísť zaviezť tovar ja ale nemám svoju kartu vodiča.Samozrejme idem vždy bez prívesného vozíka.Mám len vodičák B.Majiteľ firmy mi povedal aby som tam počas mojej jazdy nechával kartu niektorého kolegu.Čo ale v prípade keď ma zastaví polícia?Dokonca niekedy s políciou spolupracuje inšpektorát práce.Je lepšie mať v tachografe cudziu kartu alebo radšej žiadnu?-vtedy vypisuje tachograf "jazda bez karty" Môže kontrola vlastne odo mňa vyžadovať kartu keď idem len s vozidlom do 3,5t?Ďakujem Vám za radu.
Yzerman22
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 29.07.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Yzerman22 »

Ak celková hmotnosť vozidla alebo jazdnej súpravy nepresahuje 3 500 kg, tak nie je povinnosť mať vo vozidle záznamové zariadenie. Ak budete chcieť viesť vozidlo alebo jazdnú súpravu s celkovou hmotnosťou nad 3 500 kg, a toto vozidlo bude vybavené digitálnym tachografom, máte povinnosť používať svoju kartu vodiča, ktorú vám vydá napríklad Česmad Slovakia. Pri kontrole ju od vás nemôžu vyžadovať ak nevediete vozidlo nad 3,5 tony. Používať inú kartu nedoporučujem, lebo je striktne obmedzená doba jazdy (upravuje nariadenie č. 561/2006), a keby ste používali kartu svojho kolegu, tak on by už potom napríklad nemohol vykonať prepravu, pretože by nemohol v danom týždni jazdiť. Samozrejme existuje množstvo výnimiek. Napríklad ak máte vozidlo s prípojným vozidlom, a celková hmotnosť súpravy presahuje 3,5 tony, tak mali by ste mať tachograf, ak sa ale jedná o prepravu pre vlastnú potrebu, tak tachograf nie je potrebný.
lamasa
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 04.08.2010 18:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lamasa »

Ďakujem za odpoveď,pomohla.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ale ked bude jazdit bez karty tak sa to zapise ako cierna jazda posledne zalozenej karty,nie? Tiez by som rad vedel aj ked ma vlastne do toho nic nie je ako vlastne postupovat pri jazde bez tej karty vodica
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Automobil, ktorý je vybavený tachografom môže šoférovať len osoba, ktorá má "kartu vodiča". V žiadnom prípade neodporúčam jazdiť na cudziu kartu. (už vôbec nie v zahraničí... pokuta napr vo Francúzku môže byť aj 5-9 tis. €!!! - pre kamióny) Na slovensku by si to ukecal na pár stoviek €. Takže, lepšie neriskovať. :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní