Mercedes CLK ...Benzin ci diesel poradte..skusenosti atd...

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bmwxd
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2010 21:59
Zdieľať na Facebook

Mercedes CLK ...Benzin ci diesel poradte..skusenosti atd...

Príspevok od používateľa bmwxd »

Dobry chystam sa kupovat CLK od rv 2003 do 2006..neviem sa rozhodnut medzi dieselom ci benzinom..?.zatial som maval len bmw tak ze u mercedesoch niesom doma..ci su diesle velmi hlucne u merc.ako toje s automatom?diki za rady vopred
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Musis vediet sam, co chces, ci benzin alebo diesel. Ja osobne by som siel radsej do benzinu, ak samozrejme nehladis na spotrebu (co sa velmi pri takomto aute nerobi), naj volba je asi 320 benzin, alebo idealne 500-vka - nejdem opisovat zvuk, tah a kultivovanost osemvalca, je to na dlhe lakte... A ci automat? Hovori sa, ze Mercedes benzin a automat patria k sebe! No ak by si bol rozhodnuty pre naftu, tak jedine 320CDI!
CLK byva vo vacsine pripadov 2.-3. auto v rodine a preto spotreba nehra dolezitu ulohu pri vybere takehoto krasavca, takze este raz, naj volba 500, 8-valec benzin, raz vyskusas, nebudes chciet ine!
bmwxd
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2010 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bmwxd »

to mi je jasne stym 8valcom...trocha sa nattu spotrebu ale pozerat musim,,,,mal som a mam este benzinove auto..ale ked som minule skusal clk 270 zdalo sami to byt ako traktor...:)neviem citoje tym ze som si navykol na tiche motory ale mal som ten pocit..inak tahal slusne..kazdopadne si pozeram benzinove 2ki s kompresorom,240,280 alebo 320 ni benzinove a trocha som rozmislal nad tou 270 dieslom..akoze si myslim ze to je uz starsie auto bolo by vyhodnejsie sa priklonit k benzinu_?
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

ano je to tym ze si si navykol na tiche motory ale neznamena to tiche od BMW ale tiche od benzinu. Ja mam benzin a ked som sadol do auta o triedu vyssie s dieslom tiez som nejak nevedel tomu zvuku prist na chut.
Ako uz je tu napisane ak diesel tak len 320CDI. Ak Benzin tak zlata stredna cesta je 320.
Ja osobne by som 320 bral s manualom. Neviem preco ale jednoducho na take auto ktore ma byt aj na zabavu trosku tak mi viac sedi manual. Pokail chces auto na klunde prevazanie sa medzimesto a mat dost rezervy tak 500ka s automatom ale aj 320 s automatom je fajn.
320 benzin mal kamos 6 rokov a nic okrem klasickych spotrebacov a naplni nemusel menit.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ak to bude jedine auto a zalezi Ti na spotrebe, najlepsia a najtichsia volba bude urcite 320 benzin. Predsa, tie diesle maju charakteristicky zvuk... A preco 320? Pri porovnani s napr. 240-kou, o poznanie vacsi vykon a rozdiel v spotrebe minimalny, zanedbatelny. O 200 Kompressor v tomto modeli sa nejdem vyjadrovat, maly vykon (120kW), pomerne vysoka spotreba...
Ja osobne by som urcite siel do 320 benzin, ten motor je pre to auto to minimum, slabsie urcite nebrat, na spotrebe by si nic neusetril a pri jazde by si bol sklamany.
bmwxd
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2010 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bmwxd »

ako vydim bude ten 320benzin,,,dufam ze stoho automatu nebudem v buducnosti sklamany.ale potrebujem nejaku zmenu po manualnych prevodovkach a sportovov jazdou :) tento tyzden si to idem kuknut do mnichova...
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Tak Z toho automatu sklamany urcite nebudes, to mi ver! Jednoducho, Mercedes a automat patria k sebe! Daj potom vediet co si kupil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní