Mercedes A 160 CDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Derick
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 08.04.2010 17:27
Zdieľať na Facebook

Mercedes A 160 CDI

Príspevok od používateľa Derick »

Chcel by som sa spytat ake mate skusenosti z Mercedesom A 160 CDI popripade naco si davat pozor a ako to je z nahradnimy dielmy ? drahe to je oproti VW passat a pod ? dakujem za odpovede :zg282:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ideš kúpiť auto a pýtaš sa na cenu náhradných dielov! Máme doma aj Áčko ale benzín, má cca 230000km, okrem prkotín spotrebných vecí( oprava štartéra, výmena lamely spojky, komplet brzdy vpredu vzadu,opotrebovaný združený ovládač smerovky,stierače) ŽIADNA ZÁVADA!!!!!!!!
Jazdí na ňom moja manželka v Nitre, do BA, a okolie, 5,5 roka 80t.km, spotreba 7L benzínu. Náhradné diely sú v tej cenovej kategórii ako kok0távie a glófy, tráktory pásaky, len s veľkým rozdielom Áčka sa NEKRADNÚ!
P.S: do hitlerwágenu pásaka nedáš do kufra poskladanú komodu z baumaxu rozmery 1,5m x0,4m x 1,2m a dve kresla z ratanu,a maltézák vpredu vpravo :4012:
Derick
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 08.04.2010 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Derick »

Nie fakt chcem sa spytat ako to je lebo mam passat combi a berlingo a chcem nieco male do mesta tak sa pytam a take ze len do mesta si myslim ze je v pohode a krajsie ako smart :D tak diky za info ako to je z nimi ;) :2f93:
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

mna by skor zaujimalo porovnanie spolahlivosti 160cdi a 170cdi...prip. verzus benzin
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

erikfrog napísal:Cely Mercedes A a este ktomu aj diesel je tak pekna k....tina ze to svet nevidel, cokolvek na tom aute potrebujes opravit tak rozoberas pol auta.
Mal som tu cest menit na Acku motor, bolo to prvy a aj posledny krat...
Pokial to ide tak OK, fajn vozenie na kategoriu maleho mestskeho auta. Zhladiska cien ND bezny priemer ale z hladiska ceny prace drahe, navyse ten kto to auto pozna tak ta odmietne alebo sa vyhovori...
Co mam ja skusenost s jednym kusom tak sa rozpadla hlava valcov, turbo, jedno vysokotlake cerpadlo a dva vstreky, slimak vo volante, vaha vzduchu a ako pikoska na zaver klakla riadiaca jednotka motora. Inak dost oblubena zavada na RJ, EDC15C0 - vykakujuca chyba 1622 s ELAB ventilom.
Auto nemalo 200 000km original!!!
A este jedna vec diesel do mesta je absolutna blbost.
V tom s Tebou súhlasím diesel nie je na cesty po meste,ako každý iný typ auta má špecifikum na určité druhy opráv, napr.Peugeot pri oprave hlavy sa spúšťa motor, a ďalšie iné pikošky.
Ale nekupujem auto s tým čo sa ako opravuje, ale aké má pre mňa úžitkové vlastnosti.
To Áčko najazdilo 70tis km po Nitre, a denne desať krát naštartovať a zhasnúť, križovatky, rozmrdané cesty, a podobne, ja na drobca nedám dopustiť. Zaparkuješ na dvojeurovke, otočíš na chodníku, a sedíš vyššie, takže aj tá miera bezpečnosti je inde ako u bežného auta.
Cena ND a náklady na prevádzku sú ako u felície.( mal som ten šerbel ako obchoďák 99-00,najazdených 190t.km HNOJ z čiech!!!!!!! Každé dva týždne v servise!!! počas prvého roka)
Radšej storočný Mercedes ako nový VW group :4012:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Drobec na ktorom jazdí moja manželka má celkovo cez 230tis, z toho 70tis po Nitre, a to čo píšeš/ výmena tesnenia pod hlavou, výmena spojky a štartéra bola robená mojimi prackami, takže motor šup spustiť, potom úplne dole viem o čom reč/ servis na ňom robím sám, nemám rád majstrov sveta v pokútnych a drahých servisoch. Dal som do servisu v NR dcérin Beetle a za smenu vychlastali sudok piva. Výsledok roztrhnutý brzdový valček! Vidím čo tam robí za odborníkov. Bohužial dobrých je už curva MÁLO!!!!!!! Papuľou múdrujúcich po večeroch rozbitých v krčmách norťasov však robí v TOP servisoch veľa. :4012:
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

tak neviem ake auto ides kupovat. Nove/obehane a ako stare. A160CDI som jazdil s automatom a vcelku prijemne hlavne do mesta. Sice je to taky traktor (zvukovo) ale to je skoro kazdy diesel. Zohrieva sa vcelku rychlo takze by si v meste s tym nemal mat problem. Inak do mesta je to fajn auto, avsak by som urcite na to nedaval elektrony 17tky ale radsej zakladne 15tky kolesa. Po BA to na tych 17tkach bolo utrpenie. Spolahlivost je sulsna avsak zalezi od toho ako sa budes starat o auto. Ak kupujes nove tak 6 rokov garanciek zadarmo by som urcite vyuzival. Ak obehane tak by som sa vybodol na MB servis a menil olej kazdych 15000km a nie podla PC.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných