Zápach benzínu z bandasky

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stives
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Zápach benzínu z bandasky

Príspevok od používateľa stives »

Zdravím Vás,
pri tankovaní N-95 som bol na čerpacej stanici obsluhou upozornený, že nesmiem tankovať do plastovej fľaše od 2l minerálnej vody. Riešil som to zakúpením malej plastovej červenej bandasky v b..maxe. Moja radosť z vyriešenia problému však netrvala dlho. V aute cítiť silný zápach benzínu. Ten nepominul, ani keď som bandasku po ďaľšom tankovaní vyutieral.

Je normálne neustále cítiť pach benzínu z riadne uzatvorenej bandasky? Je tam snáď nejaký bezpečnostný otvor? Alebo je to nekvalitou bandasky?

Prečo sa nemôže tankovať do obyčajnej plastovej fľaše od minerálky?
Cristiano717
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 05.09.2008 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cristiano717 »

mať tak tvoje problémy ... s bandaskou :40bd:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a co keby si ju kus poprevracal ci niekde nebude vymokať a nepytal sa ci je tam nejaky bezpecnostny otvor? Ak si ju raz oblial benzinom zvonku tak ver tomu ze ten plast z ktoreho je vyrobena bude smrdiet velmi dlho a mozes ju utierat kolko chces. A pre koho ze vozis v aute stale benzin v bandaske? Ci ak by ta zastavili nasi spoluobcania ze: ,,dig dosiel nam benzin, čapnite nam a dame vam za to 24karatovy mosadzny prsten,,? :d :D
marek11111
Príspevky: 1887
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

Mozno je to benzin do kosacky alebo pily koli praci, nemusite sa mu hned vysmievat. Auto je maly uzavrety priestor, benzin bude citit aj ked rozlejes len zopar kvapiek.

Bandaska na benzin je vyrobena na prevoz a skladovanie benzinu a je vyrobena z antistatickeho materialu. PET flasa nieje na to stavana, navyse za urcitych okolnosti ak by na nej bola nahromadena staticka elektrina tak moze skocit iskra a potom... :42f7:
Sice som o takom pripade nepocul no instruktor v autoskole nas varoval pred tym ze sa to moze stat, bol to starsi pan mozno v minulosti k niecomu takemu doslo.
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Neviem ci netresnem somarinu, ale ked som bol este mlady a pekny (teraz som uz len pekny :d :D ) spoluziak co mal krosku (motorku) s plastovou nadrzou z nej furt vytahoval benzin po jazde (jazdil tak raz za 2 tyzdne), lebo vraj sa benzin cez plasty odparuje.
rokerino1
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 30.08.2010 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rokerino1 »

a ja ze preco tie auta tak papaju to nepapaju to sa im iba vyparuje cez tie plastove nadrze :zga28:
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

:d :D
stives
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stives »

Keď som tankoval do 2l fľaše od coca coly a to vozil, ani som nevedel, že v aute niečo mám, takže preto som vuvažoval o tom bezpečnostnom mikrootvore v bandaske (v aute je dosť veľký rozdiel teplôt - aby sa to neroztrhlo..) nič rozumnejšie ma totiž nenapadlo...
A o fľaši som uvažoval, či tam nevzniká náhodou statika počas tankovania - trením benzínu o plast... prípadne či aj tam náhodou nejde o možné roztrhnutie z pnutia... Ale v starom aute som vozil benzín len vo fľaši. A keď som ho už odstavil pred bytovku (pod strom) a pár rokovpoužíval už iba ako príručný sklad, som s ním nehýbal, fťaša sa podľa teplôt prehýbala, ale benzín UNI je tam dodnes a nič nesmrdí...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zápach benzínu z bandasky

Príspevok od používateľa elephant »

stives napísal:Je normálne neustále cítiť pach benzínu z riadne uzatvorenej bandasky? Je tam snáď nejaký bezpečnostný otvor? Alebo je to nekvalitou bandasky?
Nie nie je tam ziadny bezpecnostny otvor. Plastova ako aj plechova bandaska na palivo musi byt hermeticky tesna. Dokonca sa ani palivo cez ten plast neodparuje lebo ten plast z ktoreho je bandaska vyrobena je nepriepustny a odolny voci palivu (ved na ten ucel bol vyrobeny). Je to z podobneho plastu ako sa vyrabaju aj palivove nadrze na aute a bolo by cudne keby sa palivo odparovalo cez nadrz a tiez sa nezda zeby bolo citit benzin v aute. Ta tvoja bandaska je bud poskodena (nejaka prasklinka alebo dierocka) alebo je nekvalitne vyrobena a netesni (niektore smejdove aj ked dotiahnes celou silou netesnia) alebo co je najpravdepodobnejsie chyba ti tesniaca gumicka na uzavere (ja co som pozeral plastove bandasky tak na par kusoch tam nebola) aj ja som kupil taku bez gumicky a potom mi to tade slzilo ked to lockalo (a to bola bandaska postojacky keby bola nalezato tak asi zrejme vytecie casom cela) tak som siel tam kde predavaju tie bandasky a vybral som si z jednej tu gumycku a od vtedy mam pokoj (mozno ze prave tu si si kupil ty) ale aj tie gumycky nie su bohvie co lebo napriklad pri nafte najskor napuchla a potom sa celkom rozpadla takze som ju musel znovu vymenit. Takze sa pozri ci mas na tej tvojej bandaske tesniacu gumicku v uzavere lebo bez nej ti bude stale slzit a odparovat sa benzin.
stives napísal:Prečo sa nemôže tankovať do obyčajnej plastovej fľaše od minerálky?
Nadoby na pohonne latky su vyrobene zo specialneho plastu ktory palivo nerozleptava a hlavne su antistaticke. Nadoba z ineho plastu moze vytvarat staticku elektriku a keby si mal napriklad vlneny sveter tak moze preskocit celkom slusna iskra a v najhorsom pripade moze zapalit vypary benzinu (je to sice malopravdepodobne ale mozne) preto aj ked sa tankuje do bandasky (ci uz plastovej alebo kovovej) musi byt pri tankovani polozena na zemi aby bola uzemnena (teda nie ju drzat v ruke alebo ju mat polozenu v kufri auta) mas to aj na tom upozorneni na benzinke. A ze staticka elektrika je svina svedci napriklad aj to je volakedy davno ked sa este pouzival cierny strelny prach do pusiek a pistoli sa musel davkovac pusneho prachu vyrobeny z mosadze lebo v inom zasobniku by otieranim vznikla staticka elektrina a prach by explodoval.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

stives to si sa nebal, ze ti za prve benzin flasku rozlepta a za druhe, ze v takom letnom horku ti moze flasku rozrthnut? Benzin je dost rozpinavy
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

no vidim, ze uz mas ukazku preco nie obycajna plastova flasa a zapach unika z B...ovej preto lebo je netesna a mam ju tiez :-( Mozes ju vymyt a vozit tam napr. vodu do ostrekovaca ...
ja ju uz v aute vozit urcite nebudem ...
mam 20 rocnu staru plechovu a ta je super :-) (okruhla 4.5lit do rezervy)
marek11111
Príspevky: 1887
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

Ty brdo tie videa su brutalne hlavne to posledne. Takze instruktor v autoskole nekecal, akurat nas neupozornil na mobily. No ked ja som robil autoskolu tak mobil mali len milionari a vlacili ho v ruksaku alebo na furiku :40bd:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

hipisko napísal:stives to si sa nebal, ze ti za prve benzin flasku rozlepta a za druhe, ze v takom letnom horku ti moze flasku rozrthnut? Benzin je dost rozpinavy
benzínové pary sú rozpínavé, nie benzín samotný. Benzín je rozpínavý len teplom, v tej miere, ako všetky ostatné kvapaliny. Keď je bandaska plná (benzínu), vznikne v nej malý pretlak. Ak je ale bandaska plná len do polovice (napríklad) je v nej oveľa viac benzínových výúarov a tie sa aj oveľa viac rozpínajú. V takom prípade by mohlo aj tenšiu nádobu roztrhnúť. Do fľašky od nápoja by som benzín netankoval aj preto, lebo by ju mohol rozleptať.

Videá z youtubu som nepozeral, ale ku strašením so statickou elektrinou z plastov, a z nebezpečenstvom výbuchu od mobilu len toľko, že NIKDY sa ešte nepodarilo donútiť benzínové pary vybuchnúť od mobilu. Ak by mi niekto na pumpe pindal, že tankujem plyn do plastovej bandasky, opýtal by som sa ho, v čom je to iné, ako keď tankujem do auta, ktoré má plastovú nádrž.

Celý tento smiešny cirkus okolo mobilov na pumpách a tankovaní do plastovej bandasky mi pripomína šaškáreň, ktorá platí na rakúskej plničke v Lobau pri Viedni, odkiaľ sa vozí V Power Diesel a V Power Racing: Zamestnanci plničky sa po areáli presúvajú väčšinou na bycikloch, aj v noci s S VYPNUTÝMI SVETLAMI, lebo "bezpečnosť a nebezpečenstvo výbuchu". Keď ale priamo na plničke naštartujem ťahač, vtedy nevadí zaiskrenie štartéra? Keď sa zapne si tak 20 svetiel na cisterne, od tých nebezpečenstvo výbuchu nehrozí? Plnička samotná nesvieti ako vianočný stromček? Pumpy po celom svete nie sú osvetlené? A vybuchla kvôli tomu nejaká?? Pri pokusoch dosiahnuť výbuch barelu s benzínom tým, že doňho strieľali, vybuchol až vtedy, keď ho naplnili benzínom asi do jednej štvrtiny. Proste aby to vybuchlo, musel byť v tom sude presný pomer vzduchu a výparov. Ten pomer sa samozrejme na nijakej pumpe nemôže dosiahnuť, iba že by pri stáčaní niekto niekoľko tisíc litrov benzínu rozlial.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

royal555 napísal:Neviem ci netresnem somarinu, ale ked som bol este mlady a pekny (teraz som uz len pekny :d :D ) spoluziak co mal krosku (motorku) s plastovou nadrzou z nej furt vytahoval benzin po jazde (jazdil tak raz za 2 tyzdne), lebo vraj sa benzin cez plasty odparuje.
Benzín sa odparuje, ale určite nie cez plasty... Ináč počas toho prečerpávania benzínu z motorky a potom zase späť do motorky sa mu iste odparilo viac benzínu, ako keby ten benzín proste nechal v nádrži. Navyše, po jazde vyťahovať benzín, keď je motor zohriaty, nie je dobrý nápad....

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní