Mercedes - vymena trisky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Mercedes - vymena trisky

Príspevok od používateľa pitr100 »

Zdravim, nevie mi niekto nahodou povedat, kolko stoji vymena trisky na mercedes c200 W203model, 200cdi 122ps, rocnik 06, dakujem, alebo aspom repasovanie, a co je vyhodnejsie, ci repasovanie, alebo kupa novej.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co si tam preboha lial aku naftu ze 2006 je uz odfajcena? A kto a ako ti zistil ze je v tahu?


Aby som odpovedal : vymena vstrekovaca moze kostovat niekde okolo styroch hodin roboty.
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

mp3turbo napísal:co si tam preboha lial aku naftu ze 2006 je uz odfajcena? A kto a ako ti zistil ze je v tahu?


Aby som odpovedal : vymena vstrekovaca moze kostovat niekde okolo styroch hodin roboty.

Vies co mal som problem s otackami, na volnobehu mi behali otacky ale len mm, dva mm max na otackomeri, a motor robil tiez taky zuk, tak mi v MB servise povedali, ze triska je nic moc jedna, treba ju bud vymenit, no povedal, nie je to nutne, bud repasovat, teraz si nemam robit starosti v lete, ale v zime by to mohlo robit problem. Ukazalo mu to na diagnostike. Auto ma nabehanych 155tis km a slovenska nafta hm nic moc, daval som aj aditiv, no zakazal mi to.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

pitr100 napísal:
mp3turbo napísal:co si tam preboha lial aku naftu ze 2006 je uz odfajcena? A kto a ako ti zistil ze je v tahu?


Aby som odpovedal : vymena vstrekovaca moze kostovat niekde okolo styroch hodin roboty.

Vies co mal som problem s otackami, na volnobehu mi behali otacky ale len mm, dva mm max na otackomeri, a motor robil tiez taky zuk, tak mi v MB servise povedali, ze triska je nic moc jedna, treba ju bud vymenit, no povedal, nie je to nutne, bud repasovat, teraz si nemam robit starosti v lete, ale v zime by to mohlo robit problem. Ukazalo mu to na diagnostike. Auto ma nabehanych 155tis km a slovenska nafta hm nic moc, daval som aj aditiv, no zakazal mi to.
:40bd: :d :D Motor ti zakazal davat aditivum do nafty??? :40bd: :d :D
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

PROCHY603 napísal:
pitr100 napísal:
mp3turbo napísal:co si tam preboha lial aku naftu ze 2006 je uz odfajcena? A kto a ako ti zistil ze je v tahu?


Aby som odpovedal : vymena vstrekovaca moze kostovat niekde okolo styroch hodin roboty.

Vies co mal som problem s otackami, na volnobehu mi behali otacky ale len mm, dva mm max na otackomeri, a motor robil tiez taky zuk, tak mi v MB servise povedali, ze triska je nic moc jedna, treba ju bud vymenit, no povedal, nie je to nutne, bud repasovat, teraz si nemam robit starosti v lete, ale v zime by to mohlo robit problem. Ukazalo mu to na diagnostike. Auto ma nabehanych 155tis km a slovenska nafta hm nic moc, daval som aj aditiv, no zakazal mi to.
:40bd: :d :D Motor ti zakazal davat aditivum do nafty??? :40bd: :d :D
Ano, vraj to nemam vobec davat, nie je to nutne a navyse povedal, ze motor je hlucnejsi ako som tam bol pred troma mesiacmi , moze to byt koly aditivu, povedal mi.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: Dalsi mechanik v znackovom servise MB ktorí nevie co rozprava. :41c2:

Tak mu daj precitat nieco o ADITIVACH.

LINK: http://www.41.cz/vif/doc/test_aditiv.pdf
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

orientacne:
Mercedes A170 CDI, tryska 1ks 400,-E , alebo repas 4ks 300,- + 100,- praca
coven
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 08.08.2008 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coven »

a to bol znackovy servis MB v ktorom meste? Mne sa teda este nestalo, ze by mi na Tuhovskej v BA niekto navrhoval nejaky repas...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... a rozpraval uplne halucinacie o aditivach.

ach jaj.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....išiel by som na diagnostiku ešte niekam inam....
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Kľudne môže byť poškodená tryska, alebo trysky aj na 5 ročnom aute. Ak to auto má už hodne nabehaných km. Firma Delphi dokonca má na svojich stránkach odporúčanie, že treba preventívne meniť trysky každých 100 tisíc km. Neviem teda či som to správne pochopil, ale tuším som to tam kdesi čítal na ich stránke a oči mi skoro vypadli.
Takže isto v tom servise MB urobili diagnostiku cez PC a potom ešte test priesaku vstrekovačov. Takže netreba už robiť novú diagnostiku a platiť ďalšie peniaze komusi. treba jednoducho kúpiť nový vstrekovač cca 400 € ako tu píšu, alebo repasovať. Možno by bolo správne skúsiť ten repas. Je za omnoho nižšiu cenu a ak sa podarí ,tak auto pôjde fajn a za ušetrené peniaze sa neskôr môžu repasovať ďalšie vstreky.
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

Agatdiesel v Pezinku pyta za repas 190 euro. Zohnal som novu za 210, takze niet o com. Odkial si?
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

davidko0 napísal:Agatdiesel v Pezinku pyta za repas 190 euro. Zohnal som novu za 210, takze niet o com. Odkial si?
Som od Bn, no cena novej na konkrety model auta co spominame, je len 210?? Hm to mi niejake divne, co som videl najlacnejsie su 330 az 500 € za ks. Inak co sa moze stat, ked odide triska pocas jazdy, auto ide dalej, len bez vykonu, alebo vypne motor a koniec?? Nie som mechanik, som laik, preto taka otazocka. Diky
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

210 euro stoji tryska Bosh. Samozrejme verim, ze niekto iny za nu moze pytat dost. Viem o odbornikoch z MA, TT, BA, SC. BN nic.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

pitr100 napísal:
davidko0 napísal: Inak co sa moze stat, ked odide triska pocas jazdy, auto ide dalej, len bez vykonu, alebo vypne motor a koniec??
od zanasania motora karbonom (priznakom tiez nepravidelny chod, strata vykonu, dymenie) cez odpalene turbo az po motor kaput (prepaleny piest = vybehne ti ojnica blokom motora)

skratka na tomto sa fakt neoplati setrit a kebyze mam TD motor, tak ich necham premerat kazdych 50.000 km aby sa mi nestalo vyssie uvedene + aby sa tam ,,nezapiekli,, lebo potom je uz vytiahnutie trochu drahsia zalezitost ...

prisada VIF a casta vymena palivoveho filtra je podla mna postup na dlhsiu zivotnost, samozrejme obchadzanie starych lacnych cerpaciek je tiez napomocne riesenie
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných