MErcedes coupe RV 1989 az 1993

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

MErcedes coupe RV 1989 az 1993

Príspevok od používateľa subin »

Ahojte,
potrebujem poradit. Mam zasa trosku penazi naviac a tak uvazujem o kupe coupe z rokov, ktore hore udavam. Ake motory su v tych rokoch najlepsia, teda vela vydrzia, nepotrebujem velky obsah, som pohodak a chcem to ako hobby. Pri com si treba este dat pozor pri coupe od mercedesu? Je na nete viac modelov a pacia sa mi vsetky. Chcem investovat max 6.000,00 EUR do auto a najskor ho dovezem z nemecka, co som si zistil za poplatok ho aj prihlasia :D
dakujem
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nuz, za peniaze Ti ho prihlasim aj ja... :d :D

a na co si dat pozor?poviem Ti presne...kupit auto za 4000 eur, a mat dvojku nachystanu na opravy a repas a servis...nevyhnutny....co sa tyka motorov, siel by som do benzinu, ak to chces mat ako hobby.. :4012:
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Ono tých možností za dané peniaze nie je moc. Na model CL je to málo, ale je tu možnosť kúpiť predchodcu CL a to je model W126 SEC...ale čo tak pozerám tak väčšinou je v ponuke verzia 560 SEC čo už môže byť náročné na servisovanie. A potom je tu ešte možnosť modelu 124 coupé, ale to zas bude asi problém zohnať v dobrom stave. Tie autá boli pomerne dostupné a každý sa na tom riadne odbavil.
simonfenix
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 12.08.2007 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonfenix »

Obrázok
Obrázok
haters gonna hate
joyjoy
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.09.2009 08:25
Zdieľať na Facebook

coupe

Príspevok od používateľa joyjoy »

No MB coupe sa v uvedenych rokoch robilo LEN v benzine. Ja by som doporucil 124 300 CE 132 kW s manualnou prevodovkou, koza , klima(manualna) r.v. 1993-5.
ND lacnejsie nez na SL, resp 124 cabrio . Prakticky skoro vsetky ND rovnake ako u klasickej w124, okrem niektorych casti karoserie(dvere, zadne blatniky a zadna kapota, zadne sklo).
Relativne jednoduche, svizne a velky rozdiel v spotrebe medzi 2.0 a 3,O nie je. Tak ked uz, nech to ma aj vykon. Treba pocitat s vymenou tlmicov, pruzin,lozisk v kolesach, zavesenie zadnej napravy - spolu odhad 800- 1000 eur za ND. Urcite aj preventivne osetrenie karoserie proti hrdzi. Novsie 300 24V a 320 24V maju hodne problemov s elektrikou a hlavami motorov. Klasicky 3.0 12V bol povazovany za jeden z najkvalitnejsich motorov MB vobec a v kombinacii s manualnou 5 rychlostnou prevodovkou sa na nom skoro nema co pokazit. Urcite sa vyhnut autam, ktore mali alebo maju namontovane LPG.
126 SEC je kapitola sama o sebe. To si kupuje len ten, kto sa uz v tom viezol. Ten kto ten pocit nepozna tak to nepochopi. A takto nainfikovanych ludi nezaujimaju naklady na prevadzku a udrzbu ich SEC.
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

dakujem za info, nakoniec som nasiel co som chcel, som sice urcite magor a vysolim za to 9000 EUR az ale nepojdem 2 roky na dovolenku serem na to, idem do nemecka pozret o par dni Mercedes-Benz 500 SEC, predavany je origos predajnou mercedesu a na jednej stranke v USA som nasiel aj pistupne cenovo nahradne diely, tak uvidime ci si porozumieme

dakujem za info luda :D
joyjoy
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.09.2009 08:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joyjoy »

Velmi pekna volba. V tejto cenovej relacii sa da ale kupit aj SL okolo roku 1993 3,0 manual, ktory by Ta vysiel na nizsie prevadzkove naklady. Ale SEC je SEC.
VW is good car
BMV is supercar
Mercedes is Mercedes.
:D
:300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných