Citroen C4 Picasso 1,6hdi 2008 - automat prestal preradovat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mbsec
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.02.2006 21:20
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 Picasso 1,6hdi 2008 - automat prestal preradovat

Príspevok od používateľa mbsec »

Zdravim, stala sa mi prave taka vec...normalne idem, hodeny automat vsetko slape jak ma A1, A2, A3 a zrazu motor huci, uberem pridam a stale A3 a kedze som prave v tej xvili nabehol na dialnicu a zacal to tam brzdit tak som hodil neutral naspat automat a hodilo to A5, ale potom zase ked som spomaloval tak to nepodradovalo, zisiel som z dialnice zastavil a potom to uz radilo jak malo cca 3km az pred dom.Nemate niekto s takymto niecim skusenost, co by to mohlo byt popripade co to obnasa?dik za rady
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemam, ale to je nejako skoro aby 2008cka auto zacalo robit taketo problemy.

ach jaj.
mbsec
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.02.2006 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbsec »

nabehane to ma 160tis...servis iba v citroene...inac zacali mi tam svietit aj kontrolky ABS a ASC a ked som vystupil tak bolo pocut ako keby nejake vstreky a ked som kukol zo spodu auta tak nieco tam kapkalo :suicide: neviem ci to moze mat nieco spolocne s automatom :42f8:
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

alebo olej z automatu.... kazdopadne pozriet zospodku, ak je prevodovka od oleja, tak nieco pustilo. Ak to nie je olej, mozes sa tesit, ze si usetril. Inak ak mas radenie pod volantom, tak to je roboticky manual, nie je to automat v pravom zmysle
Naposledy upravil/-a lubomt v 25.04.2011 22:04, upravené celkom 1 krát.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

mbsec napísal:nabehane to ma 160tis...servis iba v citroene...inac zacali mi tam svietit aj kontrolky ABS a ASC a ked som vystupil tak bolo pocut ako keby nejake vstreky a ked som kukol zo spodu auta tak nieco tam kapkalo :suicide: neviem ci to moze mat nieco spolocne s automatom :42f8:
nerozumiem tomu-ako keby nejaké vstreky??? čooo??? čo tým vlastne myslíš?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

teraz treba napísať užívatelovi s nickom "IP" ktorý tvrdil že PSA má doživotnú nápln a tým pádom sa tomu nemá čo stať, pokial teda nejaké hovädo nevymení v rámci garančky tú doživotnú nápln
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

nemalujme certa na stenu. Inak cital som teraz dost recenzii na toto auto a dost casto tam mavaju problemy s automatom, park.brzdou atd
Martin5676
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.02.2010 12:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martin5676 »

Zdravím ťa ja mám presne tento istý problém mám 2.0HDI 100kw treba s tým zájsť do servisu a možno ti to načíta diagnostika ale tomu neverím alebo tam necháš auto ako sa povie na pozorovanie t.z, že budú na ňom jazdiť a čakať kým sa porucha neobjaví a potom zdiagnostikujú.Ja na to nemám čas lebo auto používam každý deň a keď sa vyskytne problém tak si prehadzujem do neutrálu.Keby sa ti problém podarilo odstrániť tak daj prosím info ako si to vyriešil budem veľmi vďačný.
mbsec
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.02.2006 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbsec »

jasne dam...zajtra cez den to ide na zdvihak tak ked budem mudrejsi tak napisem v com je presne problem...
ano je to roboticka AT prevodovka
no a tie vstreky?neviem jak by som to mal spravne napisat, ale pisem to co som pocul.... :190:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

mbsec napísal:jasne dam...zajtra cez den to ide na zdvihak tak ked budem mudrejsi tak napisem v com je presne problem...
ano je to roboticka AT prevodovka
no a tie vstreky?neviem jak by som to mal spravne napisat, ale pisem to co som pocul.... :190:
ako počuť vstreky??
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Môj dobrý známy má toto auto s 2.0 HDI, a stalo sa nám to v Taliansku, ked sme boli na lyzovacke ... Vbehol tam do prvého Citroen servisu, a krkolomne sme tam po anglicky manazerovi vysvetlovali, v com je problem, a on to prekladal technikom...

Technik sa klepol 3 krat po cele, zahlasil nieco po taliansky, ukazal kde treba dat auto, a na hodinkach nam ukazal kedy mame prist ... Manazer hovoril ze treba spisat protokol, alebo nieco v tom zmysle, a mechanik ukazoval, ze netreba ... Ze mame len prist jak nam povedal.

Kazal nam prist za 2 hodiny aj 14 minut. Vybehli sme do mesta na obed, pokecali, dosli sme tam, auto vonku odstavene, technik nieco zase kvakal po taliansky, ale nic sme mu nerozumeli :D manazer povedal, ze je tam druhy software, neviem kde, neviem ako, proste iba toto, dostali sme FA na 108 Eur , zaplatili, odkusali, a odvtedy klop klop, bolo to 12. januara, cize viac ako 3 mesiace dozadu, a odvtedy nema ziadny problem ...

Viac ale neporadim ...
IP
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 16.04.2009 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IP »

Neviem či si už vyriešil problém,ale aj tak.Treba preprogram ECM ,počitača riadenia prevodovky a potom načítanie prevodovky,spojky.Doporučujem v servise.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní