Citroen C3 - vypadavanie elektriky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 - vypadavanie elektriky

Príspevok od používateľa tuttiii »

ahojte, vedel by mi niekto poradit kde zhruba zacat hladat chybu, ak z casu na cas motor sam od seba proste za jazdy zhasne a vypadne cela eketronika ? proste otoci sa klucikom a nestane sa vobec nic ... uplne bez akejkolvek odozvi.... auto sa potom necha pol hodinku hodinku postat a potom ide uplne normalne ako by sa nic nedialo.... ide o citroen C3 1.4i , r.v. 2002. Dakujem.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

este napis, kolko mas to auto, a odkil si ho kupil...

totiz sa tako obcas spravaju vyplavene auta..
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Kablovy zväzok pod lavym blatnikom, jednotka BSI a ked nie tak kopec dalšich možnosti. Hladaj si dobreho autoelektrikara:
tomminno
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 23.04.2006 10:01
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen C3 - vypadavanie elektriky

Príspevok od používateľa tomminno »

tuttiii napísal:ahojte, vedel by mi niekto poradit kde zhruba zacat hladat chybu, ak z casu na cas motor sam od seba proste za jazdy zhasne a vypadne cela eketronika ? proste otoci sa klucikom a nestane sa vobec nic ... uplne bez akejkolvek odozvi.... auto sa potom necha pol hodinku hodinku postat a potom ide uplne normalne ako by sa nic nedialo.... ide o citroen C3 1.4i , r.v. 2002. Dakujem.
Nazdar, mali sme C3 PLURIEL a podobne problemy s nim. Osobne som zistil ze do poistkovej jednotky (BSI) nad lavym blatnikom zateka voda ktora srieka od kolesa cez malu skaru az do jednotky - 100% konstrukcna vada. Utesnil som silikonon. Ale nase problemy neprestali pretoze ako som zistil neskor auto bolo burane a bol poskodeny kryt na RJ ABS (pred lavym kolesom zospodu) tiez nam tam striekala voda. V autorizaku za to chceli 1.600,-€. Zohnal som neskor za 100€ inu z Peugeota 206 - su to s C3 totozne auta. Nakoiec nam tam odisla aj hlavna RJ BSM ktora sa velmi tazko zhana a stoji strasne peniaze (vzhladom na celkovu cenu auta). Tu uz som nezohnal neda sa len tak - je naprogramovana presne na typ vybavy daneho vozu.

Odkial si? Mam jedneho naozaj dobreho a velmi solidneho pana autoelektrikara z okolia NR a jedneho priamo v NR - ten mi nakoniec nas problem vyriesil. Prehodil mi tam BSM z nejakeho Peugeota a preprogramoval na nase auto. Trvalo to 3 dni a stalo myslim 380,-€.


T
validusan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.01.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen C3 - vypadavanie elektriky

Príspevok od používateľa validusan »

Ahojte, vie niekto poradiť kde hladať chybu, ak pri chode motora počuť pravidelné zvuky ako PSS,PSS, PSS...? Zrejme sú to trysky a trvá to už nejaký čas. Dnes som už ani nenaštartoval, ani po dobití batérie. Raz sa to podarilo cez štartovacie káble s použitím i batérie iného vozidla, ale už nestačí ani to. Vybili sme obe batérie. Keď motor naštartoval, tak v zápätí zhasol. Neviem či to môže byť i zlým prívodom nafty, údajne idú cez hadičku i bublinky, prasknutie hadičky som nezistil ani prípadné vytekanie. pod autom mám sucho.
Ide o Citroen C3 1.4i HDI, r.v. 2003. Ďakujem.
Dušan
:3c90:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní