Mercedes W220 400CDI - spinacia skrinka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Mercedes W220 400CDI - spinacia skrinka

Príspevok od používateľa extreme-favo »

zdravím. v stručnosti jedná sa o M-B W220 400CDI 2000,pri pokesoch teploty po 5°C má problem s odomknutím a prijatím klucika,nefunguje ani keylessGO.uplne bez signalu. ostava už len manualne odomknut dvere,ohriať interier klasickým ventilatorovým ohrievačom na minutku potom už prijme aj kluč aj kartu.
viete poradit povolaneho hlavne SERIOZNEHO odbornika/mechanika? pripadne najde sa medzi vami niekto taký co sa už s týmto problemom stretol?
udajne to ma byt spinačka so stracajucim sa signalom nutná vymena aj spinačky,aj klucov. (lenže to je len udajna info)
potrebujem aspon minimalne 100%info
diagnostika MB plus 3 rozny mechanici
vopred dakujem
Naposledy upravil/-a extreme-favo v 22.04.2011 14:43, upravené celkom 1 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

vraj: "potrebujem aspon minimalne 100%info" :4090: :40bd:
Asi nikoho nenapadlo v tej zime ked to neslo nastartovat miesto pustania ohrievaca zapojit to na diagnostiku. Pravdepodobne by to bolelo. Inak za minutku si ohrial akym ohrievacom interier? Atomovym?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

patko1 napísal:vraj: "potrebujem aspon minimalne 100%info" :4090: :40bd:
Asi nikoho nenapadlo v tej zime ked to neslo nastartovat miesto pustania ohrievaca zapojit to na diagnostiku. Pravdepodobne by to bolelo. Inak za minutku si ohrial akym ohrievacom interier? Atomovym?
Patko riešiš čudné veci.Bolelo nebolelo,ak sa chceš napichnúť na diagnostiku a nevieš si spustiť zapalovanie,určite urobíš geniálnu diagnostiku.O jej výsledku ak už všetko ide ani nehovorím.Diagnostika je tak či tak ponajviac romák čo pravdu nepovie ani za boha.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

aha to v pamati neostanu chyby zapisane? Tak na co je vlastne diagnostika potom??? Asi naprd :4012:
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Nato aby si zdiagnostikoval toto ani doma diagnostiku nemas.

Ked uvazujem nad tym tak mas chybu niekde v kabelazi ktora sa prejavuje pri nizkej teplote pretoze ako pises tak nenacita ani kluc ani kartu, pricom kluc komunikuje opticky s autom a karta radiovo, takze ti nejdu dva systemy co je malo pravdepodobne ze zlyhaju dva rozne systemy, chyba bude uz na vystupe podla mna, alebo na vstupe (napr. ze riadiacka tohoto nedostava napajanie niekedy)

Niesom si isty ci toto vsetko riadi len spinacka u W220, vklude moze viest opticky kabel z nej niekam do inej jednotky, alebo uz optika transformovana na datove vedenie po kabli.

Ak nechces ist do MB tak by som to rozobral a isiel po kabloch od spinacky az po dalsiu riadiacku, mozno najdes nieaku chybu na vedeni...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ahaaaa takze lepsie bude neist na diagnostiku teda ale zacat menit vsetko za radom az kym to nebude OK. Samozrejme treba najprv pockat kym bude pod 5 stupnov :40bd:
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Pisal som ze ma pozriet vedenie od spinacky (kable)...

Ked uz sme pritom tak za cenu diagnostikovania v MB si kupi na ebay 3 spinacky

A este raz toto hrackarsko - kutilskou diagnostikou neurobi
extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa extreme-favo »

zabudol som,diagnostika sa robila u 3ludí aj v MB výsledok bez chýb.a v MB uvazovali že MOZNO treba vymenit spínačku a ked povedia v MB že MOZNO tak kde sa dá potom najst niekto kto povie slovo ISTO k danemu dielu?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

patko1 napísal:aha to v pamati neostanu chyby zapisane? Tak na co je vlastne diagnostika potom??? Asi naprd :4012:
Záleží na tom či je daná vec vyhodnocovaná ako závada.Takže áno,v niektorých prípadoch je úplne na prd,ale aj s touto informáciou treba pracovať lebo tiež to na čosi ukazuje.Je to najviac o opravárovi ako naloží aj s takouto informáciou.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

mercedes sa neopravuje v garáži...Minule ma tu skoro ukameňovali, keď som povedal, že chodím len do autorizáku, lebo ma garáže už nebavia....Takže s tou W220 je to tak...kto nevidel MB originál diagnostiku nevie čo taká vec dokáže zistiť na aute ktoré sa začalo predávať v roku 1998....trvá to cca 15 minút...treba si zobrať 15 eur...auto napichnúť, dať si vytlačiť chyby a podľa kódu objednať príslušný diel...Okrem toho (aj keď každý tvrdí, že títo mechanici v autorizáku sú debili, niečo ako jednobunkové organizmy) tak autorovi témy presnejšie poradia, lebo Keyless GO sa dodrbe takmer na každej W220 ktorá ju má...a tí chlapci vedia čo a ako...ja konkrétne neviem, lebo na mojom kuse našťastie túto ďalšiu kazovú vec nemám...Mimochodom chyba na originál diagnóze ostane každá...chyby sa rozlišujú na "F" a "f"...veľké F je chyba aktuálna...f je zapamätaná udalosť-varovanie, alebo len signalizácia potreby upgradu softu....

Prajem šťastie a neohrievať auto doma, lebo vonku je už teplo a zobrať ho do servisu, kde majú riadnu diagnostiku...Mercedes je určite aj v tomto o krok ďalej....
extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa extreme-favo »

camry napísal:mercedes sa neopravuje v garáži...Minule ma tu skoro ukameňovali, keď som povedal, že chodím len do autorizáku, lebo ma garáže už nebavia....Takže s tou W220 je to tak...kto nevidel MB originál diagnostiku nevie čo taká vec dokáže zistiť na aute ktoré sa začalo predávať v roku 1998....trvá to cca 15 minút...treba si zobrať 15 eur...auto napichnúť, dať si vytlačiť chyby a podľa kódu objednať príslušný diel...Okrem toho (aj keď každý tvrdí, že títo mechanici v autorizáku sú de***, niečo ako jednobunkové organizmy) tak autorovi témy presnejšie poradia, lebo Keyless GO sa dodrbe takmer na každej W220 ktorá ju má...a tí chlapci vedia čo a ako...ja konkrétne neviem, lebo na mojom kuse našťastie túto ďalšiu kazovú vec nemám...Mimochodom chyba na originál diagnóze ostane každá...chyby sa rozlišujú na "F" a "f"...veľké F je chyba aktuálna...f je zapamätaná udalosť-varovanie, alebo len signalizácia potreby upgradu softu....

Prajem šťastie a neohrievať auto doma, lebo vonku je už teplo a zobrať ho do servisu, kde majú riadnu diagnostiku...Mercedes je určite aj v tomto o krok ďalej....

Ehm..........niesom doktor,ale možem dat odporučanie na očné kedže som uviedol v diskusii že :
AUTO v MB bolo! a na diagnostike nezistili nič!
sNIC znamená že jednoducho mechanici v MB nezistili nič,aby som to polopatisticky napísal aby už každý konečne pochopil že v pameti závad sa nič nenachádzalo ani stála ani sporadická závada proste žiadna závada.a vyskusali všetko co bolo v ich silách a kompetenciach.takže zbytočne mi tu nepremudruvajte pýtam sa na konkretnu vec,nie mudrlantstvá okolo prezentácie diagnostiky.
skonštatovali MOZNO treba vymenit spínaciu skrinku,ale ja hladám človeka co povie na konkretneu vec ISTO!
a nebolo sa na diagnostike len v MB tak už prosimvas ma tu nerozculujte s mudrlantstvami okolo diagnostiky,
pokial nemate konkretnu uvahu ,ale iba ponižovanie a mudrovanie nezapájajte sa do diskusie! na to su stranky ako pokec a podobne.

par ludi zapojilo hlavu a povedali rozumne riesenia ako kontrola kablových zvezkov a podobne.ich napady ocenujem
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes W220 400CDI - spinacia skrinka

Príspevok od používateľa camry »

extreme-favo napísal:zdravím. v stručnosti jedná sa o M-B W220 400CDI 2000,pri pokesoch teploty po 5°C má problem s odomknutím a prijatím klucika,nefunguje ani keylessGO.uplne bez signalu. ostava už len manualne odomknut dvere,ohriať interier klasickým ventilatorovým ohrievačom na minutku potom už prijme aj kluč aj kartu.
viete poradit povolaneho hlavne SERIOZNEHO odbornika/mechanika? pripadne najde sa medzi vami niekto taký co sa už s týmto problemom stretol?
udajne to ma byt spinačka so stracajucim sa signalom nutná vymena aj spinačky,aj klucov. (lenže to je len udajna info)
potrebujem aspon minimalne 100%info
diagnostika MB plus 3 rozny mechanici
vopred dakujem


Prepáčte pane....ja som čítal len tento váš príspevok..ostatnú diskusiu som len zbežne pozeral.....píšete tu jedine túto vetu:
diagnostika MB plus 3 rozny mechanici
vopred dakujem[/quote]

prepáčte...z toho som nepochopil, že auto už v MB servise bolo..pripadalo mi to len ako niečo preložené z maďarčiny cez prekladač Google...takže nabudúce poprosím trošku slušnosti a jasnejšiu formuláciu problému....Aj keď pochybujem, že v MB servise to nevyriešili, lebo to je ozaj bežná chyba...a tá diagnostika musí vyhodiť minimálne skrat na okruhu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných