Prípravok na utesnenie chladiča

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Prípravok na utesnenie chladiča

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Zdrvaím chlapi slzí mi chladič . ..

máte niekto skusenosti s vyrobkom od firmy VALMA

Radiator Stop-a-Leak

neni to vlastne hlupost ?
mam radšej kupit new chladič ?

za rady dakujem
lol LOCHNESS

a ešte dodatok . . .cely prípravok je na 12 litrov chladiacej zmesi

kolko litrov ma Skoda Octavia 1.6 i 75 kw 2002 kod motora BFQ
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

záleží ako slzí, aká je tam dierka, kde to slzí atd...
Mne slzil chladič na audi a6(C4)... Ked som aplikoval podobný prípravok, pomohlo to asi na rok. Teraz začala zase unikať vida a ked som to poriadne prezrel, bola tam už dlhá prasklina, takže nemalo to význam takto riešiť, tak som to dal vymeniť.
Ale ak ti trochu slzí, na čas pomože určite. oddiališ tým výmenu na rok, rok a pol, dva?...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

ked nan kukas spredu auta . .. tak v lavom dolnom rohu to slzí . ..

možno je to aj prehrdzavene neviem . .možno od kamienka . .ale len slzí . .za noc naslzí deci :d :D
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

LOCHNESS napísal:ked nan kukas spredu auta . .. tak v lavom dolnom rohu to slzí . ..

možno je to aj prehrdzavene neviem . .možno od kamienka . .ale len slzí . .za noc naslzí deci :d :D
no vyskušaj.. ale ak deci za noc, je to už dosť...
ja som badal tak unik nejaký pol liter za pár mesiacov... po aplikácii to prestalo a pred mesiacom som musel meniť selý chladič, lebo ked sa zohrial motor, tieklo to z neho už riadne...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

lukynoo napísal:S týmito prípravkami opatrne. Na jednej strane ti možno pomôžu zalepiť malú dierku v chladiči, ale čo to spraví s ostatnými súčasťami chladiacej sústavy ti nepovie nikto.
Ja som musel na Mazde 323 1,3 16V rozobrat a vyčistiť radiátor kúrenia, lebo v zime skoro vôbec nekúrila. Z radiátora šiel pekný sajrajt. Kúpil sa nový chladič, celú sustavu som prepláchol prípravkom od fy. Wurth a odvtedy kúri ako divá.
Čiže môže to aj pomôcť, alebo aj nie.
Ja by som si to do chladiča nenalial.
to je inak pravda!
kedysi v polke 90-tych rokov som mal taký starý fiatík 850 a ked to tieklo, vylial som tam nejaku gebuzinu na " radiator leak" a upchal som celu sustavu...
lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynoo »

S týmito prípravkami opatrne. Na jednej strane ti možno pomôžu zalepiť malú dierku v chladiči, ale čo to spraví s ostatnými súčasťami chladiacej sústavy ti nepovie nikto.
Ja som musel na Mazde 323 1,3 16V rozobrat a vyčistiť radiátor kúrenia, lebo v zime skoro vôbec nekúrila. Z radiátora šiel pekný sajrajt. Kúpil sa nový chladič, celú sustavu som prepláchol prípravkom od fy. Wurth a odvtedy kúri ako divá.
Čiže môže to aj pomôcť, alebo aj nie.
Ja by som si to do chladiča nenalial.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..Lochi...,mal som ten sam problem....Kupil som ..ALUMASEAL..,je to americky vyrobok,dostanes ho vsade...Asi po hodine som mal pokoj...netecie....
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Kup novy chladic cena 70euro a mas zas 9rokov pokoj.

Obsach chladiacej je 6litrov.

Pripravok ti utesni aj miesta ktore netreba utesnit.

Napr: radiator kurenia,chladic, atd. :41c2:
suzukac
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.01.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suzukac »

alebo lacnejsia alternativa,ak je prasknuty plast dat to zavarit a je pokoj na dalsie roky.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ten pripravok je nieco ako ten bordel do pneu aby to zalepil = NUDZOVE = DOCASNE riesenie hlavne pre blbych amikov a spekulativnych Slovakov (pred predajom auta to naleju a potom sa novy majitel ide zblaznit ... ked zacne tiect chladic a prestane kurit :-(

do auta sa dava :
voda, benzin a maziva

P.S. : TD nie su auta :-)
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

suzukac napísal:alebo lacnejsia alternativa,ak je prasknuty plast dat to zavarit a je pokoj na dalsie roky.
ak je prasknutý hliníkový chladič, tak robota okolo demotnáže, vypustenia starej, napustenia novej, zvárania + neistý výsledok-vobec sa to neoplatí, treba dať potom radšej nový...

Ak si auto chceš nechať dlho, daj to vymeniť, ak ho plánuješ predať do roka, nalej to tam , niečo to vydrží...
Aj zub ťa prestane na chvilu bolieť po ibalgine, ale až po oprave zubárom sa uplne problém vyrieši.
ednitt
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.03.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ednitt »

Podla mojich skusenosti su tieto pripravky urcene na utesnenie mikro trhlin Ked uz vytecie deci za noc to je uz vela A neviem o tom ze by to vydrzalo rok Mne to drzi uz dlho a dufam ze bude drzat do vtedy kym sa zase nerozoberie chladiaci system
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ednitt napísal:Podla mojich skusenosti su tieto pripravky urcene na utesnenie mikro trhlin Ked uz vytecie deci za noc to je uz vela A neviem o tom ze by to vydrzalo rok Mne to drzi uz dlho a dufam ze bude drzat do vtedy kym sa zase nerozoberie chladiaci system
ano máš pravdu, deci je vela za noc. mne to pekne utesnilo, rozmýšlal som, kolko to vydržalo, tak to bolo rok aj 5 mesiacov presne a potom už uplne chladič náhle odišiel. po aplikácii prípravku som nemusel nič dolievať až kým zrazu po 1,5 roku chladič uplne umrel...
Ale to je u starého chladiča už raz také, nikdy nevieš kolko to ešte vydrží. Niekomu pol roka, inému rok, dva tri...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

dost sa toho bojím . . ale zas auto potrebujem denne
viem že je to kktina . . ale zas auto nie je nejake extra hodnotne . . .

len to že ho teraz dost využívam /denne

takže neviem ale asi radšej dam vymenit chladič . . to deci som myslel za srandy chalani . . .slzí len v rohu . . a mína sa chladiaca . .pomaly ale mína
suzukac
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.01.2009 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suzukac »

ak je prasknutý hliníkový chladič, tak robota okolo demotnáže, vypustenia starej, napustenia novej, zvárania + neistý výsledok-vobec sa to neoplatí, treba dať potom radšej nový...

ja som pisal o plastovej casti chladica a ak je tam prasklinka cca 0,5 cm tak ho to moze stat cca 20 eur ten plast sa vola nylon (s coho je chladic) a vymontovat a namontovat chladic zase nie je robota na pol dna!!!ale ked chce nech kupi novy za cca 70-100 eur a vymontovat a namontovat musi!!!aj novy vs.stary takze robota ta ista iba usetrene cca 50 -80 eur,vysledok ten isty!!!zivim sa zvaranim plastov tak viem co pisem,

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: foter, fzubaty, igor1986, lubos zimovcak a 83 neregistrovaných