Citroen Berlingo 1.9 D - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peters247
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.02.2011 10:47
Zdieľať na Facebook

Citroen Berlingo 1.9 D - neštartuje

Príspevok od používateľa peters247 »

Zdravím,vie mi niekto poradiť mam berlingo 1.9 D mal som problem zo žhavičmi tak som ich vymenil a motor zase rano nechce štartovať.Žhaviče som premeral takže a mali všetky rovnaku hodnotu tak si myslim že su dobre.zda sa mi že nechita nejaky valec naskoči to až keď pridam plyn.Ďakujem za akukoľvek radu servis si s tym nevie rady
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Treba premerat ci vobec ide napatie na zhavice.Treba vymenit naftovy filter,prekontrolovat ci nechyta falosny vzduch.Hadicky ,spony skratka vsetko prekontrolovat.Potom uz len ostava cerpadlo,ktore bude treba demontovat a dat ho na stolicu.Tam zistia v akom je stave,ci presne davkuje na kazdy valec a atd.... . :2f93: :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

SUV4 napísal:Treba premerat ci vobec ide napatie na zhavice.Treba vymenit naftovy filter,prekontrolovat ci nechyta falosny vzduch.Hadicky ,spony skratka vsetko prekontrolovat.Potom uz len ostava cerpadlo,ktore bude treba demontovat a dat ho na stolicu.Tam zistia v akom je stave,ci presne davkuje na kazdy valec a atd.... . :2f93: :2f93:
Vsetko sedi,ale s cerpadlom pomaly a kedze je v nom jediny element tak nema inu moznost ako davat jednako do kazdej trubky,mozno malo alebo vela,ale jednako.U Berlinga navyse poriesis aj vymenu elementu alebo vratnych pruzin bez demontaze cerpadla z motora.
peters247
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.02.2011 10:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peters247 »

ale to mi robi iba rano keď je mraz.Druhy štart je už v pohode.iba ked mrazi tak motor dlho toči a postupne sa rozbehuju valce
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

peters247 napísal:ale to mi robi iba rano keď je mraz.Druhy štart je už v pohode.iba ked mrazi tak motor dlho toči a postupne sa rozbehuju valce
Keby si nelutoval slovicka a napisal to hned,tak je hned jasnejsie ze zrejme dlzka zhavenia bude kratka,to by mohlo ukazovat na cidlo teploty.Lahko overis,najprv dvakrat zhav az potom startuj a uvidis.Inak aby bolo jasne,ak aj kontrolka zhasne,zhavi dalej,potom pocujes cvaknutie ako rele odpadne.
peters247
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.02.2011 10:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peters247 »

skušal som žhaviť dvakrat a nepomohlo ani to.Strašne dlho toči a rozbehne sa až po pridani plynu aj to dosť ťažko a pri štartovani dymi na čierno
peters247
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.02.2011 10:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peters247 »

na žhavičoch som napetie nameral
peters247
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.02.2011 10:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peters247 »

nameral som to ziarovkou(skušačkou)
peters247
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.02.2011 10:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peters247 »

A čo z čerpadlom?dať ho na stolicu??
peters247
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.02.2011 10:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peters247 »

Tak oki skusim to
Oriri
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.03.2011 10:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Oriri »

Mal som presne tento istý problém...neštartovalo keď bolo pod nulou...Dal som skontrolovať žhaviče, potom tlaky valcov, 2 valce nemali dobré parametre, ...skrátim to...je to vo ventiloch...oškrabať a vybrúsiť karbonizáciu na stopke ventilu a nastaviť vôľu. Lacné a presné riešenie. Mňa to stálo asi 500,- eur pokiaľ sa na to došlo aj s kontolou čerpadla... Ešte mi kvapkal olej zo simeringu na rozvody a tie sa špinili a ničili. A pritom únik oleja nebol viditeľný. Ventily!
peters247
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.02.2011 10:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peters247 »

Už sa na to prišlo,chyba bola v predstreku,nefungoval.Niečo ako siťič u benzínu.
pito13
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 18.04.2010 18:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pito13 »

:300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných