Mercedes E 240 2,6b - spotreba 30 l

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vesti
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.06.2009 14:49
Zdieľať na Facebook

Mercedes E 240 2,6b - spotreba 30 l

Príspevok od používateľa vesti »

nazdárek, neviete mi niekto poradiť prečo mi moj mercedes E 240 2,6 benzín papá 30 litrov benzínu? vdaka moc za radu
bariak
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.06.2006 13:52
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

spotreba

Príspevok od používateľa bariak »

Pravdepodobne lambda sonda/sondy. Odporucam diagnostiku, odpoved bude rychla, jasna a presna.
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Veľký omyl.Máš zlé vstrekovanie.Myslím že máš Bosch motronic daj si ho nastaviť v servise,ale v značkovom.Mal som podobný problém aj mne scucol cez dvadsať.A staré Porsche 928 s pokazeným vstrekovaním mi žralo 50....na sto.
jezura
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 23.03.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jezura »

Skus to hodit aj do 2-ky a vyssie, ci uz si vyskusal?! Tak potom diagnostika, apropo nas stary Moskvic mal o nieco mensiu spotrebu ale nemal tolko PS, tak teraz neviem :4012: Ale 50l/100km to je uz supa. :40bd:
romet
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romet »

jezura napísal:Skus to hodit aj do 2-ky a vyssie, ci uz si vyskusal?! Tak potom diagnostika, apropo nas stary Moskvic mal o nieco mensiu spotrebu ale nemal tolko PS, tak teraz neviem :4012: Ale 50l/100km to je uz supa. :40bd:
Moj stary moskvič papal 7,8 dialkova, 10 mesto a ked som sa nahanal s oktavkami tak 15 l/100 km. Aj ked bracho na nom spravil dialkovu za 6,4 co uz je sila. takze na mercedas sa nechyta :4090:
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

romet
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romet »

autocentrumkk napísal:Asi myslel tento model:

http://www.google.sk/imgres?imgurl=http ... =165&ty=78
Vestimu asi tymto nepomozem ale nada mi:
to pitories moskvic mal 1500 cm 55,1 kW Nm neviem v TP neboli a kratku prevodovku max 140km na 4-ke. Ked som dal 98 okt. benzin a potocil ho do otacok, ze otvorilo druhu komoru v karburatori, tak isiel velmi slusne na svoju dobu. A si myslis ze 1.6 74kW oktavka je v kopci nejake zihadlo :) A to nehovorim o 55kW alebo dokonca 1.4 MPI

to autocentrumkk aleee ved toho hadam nieje moskvič ale SKODA.
EDIT: nie nemyslel som tento model myslel som Octavia I mylsim ze v druhej polovici 90 rokov to boli jedny z najlepsich vozov.
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Bolo to myslené zo srandy.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: spotreba

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bariak napísal:Pravdepodobne lambda sonda/sondy. Odporucam diagnostiku, odpoved bude rychla, jasna a presna.
V žiadnom prípade lambda.Tá už iba dolaďuje zmes čo má hlavne ekologický aspekt.Hlavnú úlohu a zodpovednosť má samotná regulácia RJ,technický stav a všetko čo súvisí z chodom motora.Aj v tej diagnostike je malý zádrhel,ani oná presnú odpoveď a dokonca často je to čo ukáže už iba dôsledok a nie príčina. To chápe ten čo sa s tým denne stretá. Ako príklad Ti uvediem stav,keď zapečené krúžky (minimálna kompresia) o čom nemôže mať diagnostika ani najmenšie poňatie sa ukážu ako chyba xy chybových výpisov.Diagnostika áno,v tom máš úplnú pravdu,ale zhováraj sa s ňou je ako s rómom,niečo hovorí,a Ty vieš že to nemusí byť pravda.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných