Ford Focus 1.6 alebo 1.8

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peto729
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 30.05.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.6 alebo 1.8

Príspevok od používateľa Peto729 »

Zdravim.. chcel by som sa spytat ktory motor je z tychto dvoch lepsi? Pripadne ktory sa viac oplati a preco? Aky je medzi nimi vlastne rozdiel?... Na 1.6 16V, 74kW som pocul iba samu chvalu a ze su to velmi dobre a vydarene motory.. Je aj ta 1.8 taka dobra? Pozeram sa po nejakych focusoch rocnik od 98 do 2001 a neviem ktory motor by bol lepsi a teda aj spolhlivejsi.. Jazdit by sa na nom jazdilo 70% mesto a 30% mimo mesta.. Rocny najazd do 10 000km.. Vopred dakujem za vsetky odpovede..
maxo1
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 11.11.2007 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxo1 »

1.6 Zetec 74kw je v zasade dobry motor, takze ak nekupis vyslovene zhumplovany kusok, moze spolahlivo sluzit. Dal by som si pozor na typ prevodovky. V kombinacii s 1.6 boli totiz 2 typy staleho prevodu: 4.06 (kratsi) a 3.82 (dlhsi). S kratsim je motor pocitovo zivsi a po meste sa jazdi lepsie - mal som obi2 typy takze to viem porovnat. Co sa tyka 1.8, musis si dat trochu vacsi pozor na spotrebu, ale tiez sa s nim da jazdit do 8 litrov rovnako ako s 1.6. Su to jednoduche motory bez vyslovenych ku*vitiek. Problem je ze tie auta su uz dost stare, o to obozretnejsi treba byt pri kupe. Kedze chces jazdit prevazne v meste, siel by som do 1.6, ale ani kupou zachovalej 1.8 nic nepokazis. Viac na fore na www.ford-focus.cz resp. www.fordclub.sk alebo www.ford-club.cz
ferka
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04.01.2008 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferka »

oba su velmi dobre zive, tiche, spotreba velke minus hlavne 1.8 real mesto spotreba 10-11 litrou pri cene paliva 1.4 eura a bude len viac, radsej 1.8 tddi, pozor nie tdci ... velmi poruchove vstrekovace.. nove potom oprava okolo 1500euro
Peto729
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 30.05.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peto729 »

Dakujem za odpovede.. Co som pocul tak hlavny rozdiel medzi 1.6 a 1.8 je v spotrebe a ze 1.8-cku netreba tak vytacat.. Je to silnejsi motor, ale ked s tou spotrebou sa da dostat na taku istu uroven ako pri 1.6-ke tak potom je to ozaj jedno ktory z tychto dvoch.. aj ja osobne by som do mesta viac chcel 1.6 ale mam dve ponuky na 1.8-cky.. tak preto ci by v krajnom pripade mohla byt aj ta..
Peto729
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 30.05.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peto729 »

ferka - dakujem ale diesel nie.. auto bude prevazne chodit po meste a sluzit na presun z bodu A do bodu B a pri takejto jazde ani pri diesly nic neusetrim.. a diesel mame doma takze radsej by som chcel benzin...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

no ja by som bral najradšej 1,6 ale zase ja som človek čo by mi stačila aj 1,4 :3035:

no a 1,8 TDDi je vraj horšia voľba ako TDCi aj keď ma kamarát 1,8 TDDi a je spokojný spotrebu niečo nad 7 litre po KE ale ťah motora nič moc , turbo efekt strašný, zvuk proste taký traktorik :-) ale celkom prijemny len na dlhej ceste mu už lezie na nevri vraj .

Obecne diesel od Fordu radšej nie a benzín máju super tak ja by som bral akýkoľvek zachovali benzín od 1,4 po 2,0 :-) no najradšej 1,6 .
funmaster
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14.12.2010 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funmaster »

Tak 1.8 TDDi nie je nejaky etalon spolahlivosti, aj napriek tomu, ze to este nie je CR. Kamarat s nim ma len problemy. Naposledy ho porucha cerpadla vysla na 800Eur. Tah, zvuk, spotreba o nicom, ked otvori kapotu, ten motor smrdi naftou ako stary zetor.

Bratranec ma zas benzinovu 1.8 16v a to je krasa. Tichy, pruzny a bezproblemovy motor. Spotreba okolo 8 az 8.5 litra.
Peto729
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 30.05.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peto729 »

O TDDi alebo TDCi ani nerozmyslam proste nechcem diesel a ked uz v nicom inom tak urcite v udrzbe/servise je diesel drahsi.. takze aj keby som cosi usetril na palive vsetko by islo do servisu.. ja si myslim ze benzin je ovela lepsie riesenie..

Teraz o tej spotrebe na 1.8-cke neviem co si mam mysliet kedze kazdy clovek hovori nejake ine cisla a to od 8 az do 11litrov v meste.. takze fakt neviem co je natom pravdy.. ale ak to ma zrat nad 9litrov po meste tak to beriem radsej 1.6-ku..
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Benz. 1,8 a nie je čo riešiť, nepokaziteľné.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

Ja som mal ford focus 1,6 74 kw 2001 bolo to super auto na tu 1,6 som bol celkom prekvapeny aj na ten tah motora bolo to dobre auto mal som ho rad nemal som ziadne problemy za tu dobu co som ho mal ale spotrebu som pod 8 litrov nemal po meste a to som jazdil uplne normalne nie jak dochodca ale vobec ziadne vytacanie nebolo takze pri 1,8 verim realnym 10 po meste to si bud isty.... Ale myslim ze s tou 1,6 budes nad mieru spokojny ked najdes dobry kusok:) Je dost pruzna aj na rozdiel od 1,8 a v meste bude uplne stacit aspon nebude zbytocne vacsia spotreba... Bola to dobra vozba... niekedy mi je luto ze som sa toho zbavil a mam teraz dieseloveho golfa ale pri mojom najazde km som musel ist do diesla inak by som ho nedal prec urcite.... Stastnu ruku pri kupe a na tu hrdzu daj bacha spodky pri dverach hlavne pozri...
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
funmaster
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14.12.2010 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funmaster »

Peto729 napísal:Teraz o tej spotrebe na 1.8-cke neviem co si mam mysliet kedze kazdy clovek hovori nejake ine cisla a to od 8 az do 11litrov v meste.. takze fakt neviem co je natom pravdy.. ale ak to ma zrat nad 9litrov po meste tak to beriem radsej 1.6-ku..
No ked si pozrieme udaje od vyrobcu, tak 1.8 ma v meste 10.5 l a 1.6 ma pisane 9.4 l. Samozrejme treba brat do uvahy, ze nie je mesto ako mesto.

Takze, ak chces mat v meste spotrebu pod 9 l tak, jedine 1.6 alebo 1.4...
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Odporucam skor 1,6 74 kw, ktory pre Ford navrhla Yamaha - vyborny motor
Peto729
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 30.05.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peto729 »

Aha takze asi lepsia bude ta 1.6-ka.. Kedze som student tak sa mi dost jedna aj o spotrebu a po meste by som viacej ako 9 litrovu spotrebu nechcel mat.. A ked s 1.8-ckou sa pod 9 nezmestim tak potom asi jedine jasna volba 1.6-ka.. O 1.4-ke som ani nerozmyslal zda sa mi to dost slabe to by som potom skor bral fabiu s takym obsahom ako focus.. Ale aj tak dakujem za rady ak ma niekto este skusenosti ci uz s 1.6 alebo 1.8-kou kludne napiste..
tomasko99
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.08.2007 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasko99 »

Čau, ja mám 1,6 už skoro rok a nedám na neho dopustiť.Spotreba mimo mesto cca.6,5-7,5l.
Ceny náhradných dielov v pohode a spoľahlivosť vysoká.Kľudne by som ešte raz išiel do Focusa.Výkon postačuje ale 1,8 alebo 2,0 som neskúšal.
pinpac
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.05.2007 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pinpac »

ja mam na predaj focus 1,6 v dobrom stave ak mas zaujem tak mrkni na to, modra farba rv 98, najazdenych 174tis, spolahlivo funguje no problem, viac info je v ponuke, kosice

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní