Skoda Felicia - chladiaca klapalina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

felda2000
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.08.2010 19:12
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia - chladiaca klapalina

Príspevok od používateľa felda2000 »

:3020:

Kupil som feldu rv99-benzin(LPG), a uz od zaciatku bola teplota vysia ako 90 stupnov(nakolko som mal viacej felicii) nezdala sa mi teplota, ale cez zimu to bolo relativne ok az som sa dostal do velkej zapchy a teplota velmi rychlo vybehla na 100-ku. Isiel som do servisu a vymenili sme (termostat, tesnenie pod hlavou) a nic :o( Pocas jazdy stale je cca 95 stupnov ale ked zastavim a necham na volnobeh a otvorim chladiacu nadrz tak mi po cca 5 minutach vyvre von :o( Ked auto vypnem tak chladiaca este niekolko minut vrie :o( Hlava je ze vraj OK !

Otazka znie:1- kupit novy chladic - odporucany postup servisu
2-Uzávěr expanze chladiče Škoda Felicia 1,3/1,6/1,9D
3-Termospínač ventilátoru chladiče 83-88° Škoda Felicia(teraz sa mi ventilator pusta na cca 100´´)

Dakujem za odbornu radu

Diky za tipy ale zatial bez uspechu medzicasom som kupil novy chadic a stale nic teplota beha vo velkych cislach

:b:
Naposledy upravil/-a felda2000 v 19.02.2011 21:58, upravené celkom 1 krát.
Tommynno
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 26.02.2009 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tommynno »

toto iste robi svagrovi na felde 2000 1.3 mpi ked ides, tak v pohode teplota 90 ale akonahle ide len na volnobeh, tak sa mu to vyskriabe az na 110, osobne by som uplne v prvom rade skusil vymenit chladiacu kvapalinu za original chladiacu, ktoru do auta daval vyrobca...znamy vravel, ze ked urobil toto, tak teplota bola ok...ja som mal tiez feldu 1.3 ale mne taketo veci nerobila... :4012: :4012: :4012:
makovienko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 19.09.2009 18:41
Bydlisko: Bardejov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makovienko »

3-Termospínač ventilátoru chladiče 83-88° Škoda Felicia(teraz sa mi ventilator pusta na cca 100´´)

Najrozumnejsia volba, podobny problem som mal s motorkou, ventilator sa mi nezapol a voda skoro zovrela, za jazdy vsetko O.K
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

vymen spinac ventilatora a vycisti chladic ak je spinavy..alebo daj novy lebo do vnutra nevidis,nevies co tam kto kedy lial a v akom je stave
acryll
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2008 21:52
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa acryll »

spinac ventilatora by som vobec nemenil a to hlavne kvoli tomu, ze fel ma prevadzkovu teplototu 88 a vyssie, tzn. ked sa da spinac s nizsou teplotou bude vetrak zopnuty stale

ja by som skusil precistit chladic, existuje na to pripravok co sa naleje do expanzky, a potom sa cely system niekolkokrat preplachne a mal by byt cisty

nadrzka sa neotvara,pretoze viecko udrzuje pretlak v okruhu chladenia
felda2000
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.08.2010 19:12
Zdieľať na Facebook

teplota felda

Príspevok od používateľa felda2000 »

acryll napísal:spinac ventilatora by som vobec nemenil a to hlavne kvoli tomu, ze fel ma prevadzkovu teplototu 88 a vyssie, tzn. ked sa da spinac s nizsou teplotou bude vetrak zopnuty stale

ja by som skusil precistit chladic, existuje na to pripravok co sa naleje do expanzky, a potom sa cely system niekolkokrat preplachne a mal by byt cisty

nadrzka sa neotvara,pretoze viecko udrzuje pretlak v okruhu chladenia
------------------------------------
tesnenie pod hlavou,termostat novy,chladic novy, ziadny rozdiel

a teraz co ?

uz mi radili vymenit ten termospinac a nejaky snimac alebo n´konektor teploty ????

dik za odpoved
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných