Skoda Fabia - zadny ostrekovac

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majo64
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 25.06.2010 22:48
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia - zadny ostrekovac

Príspevok od používateľa majo64 »

no založil som novu temu bo neviem či do stajer sa mi ešte niekto ozve ked chcem ostrekovať zadne okno tak ostrekovaš striak asi tak 2 cm maxmalne a cez to okno nevidim nič čiže ako keby tam nebol nevie mi niekto poradit ako to mám nastavit ? diki moc
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak ako každý iný ostrekovač - strč do dýzy ihlu a nastavuj...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

normalne ho pootoc...ved o nic nejde...
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

zislo by sa keby si si po sebe precital co si napisal . Inak s tou ihlou opatrne bo mne sa na predoslom aute zalomila spicka :41c2:
ludoj
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.08.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludoj »

V motorovom priestore pred lavym A stlpikom pod riadiacou jednotkou motora je spojka hadicky ostrekovaca zadneho okna a ta je rozpojena a cura Ti to na zem :-( Je tam blby pristup ale dostanes sa tam pri troche snahy.
st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st.jimmy »

Zdravím, nechcem zakladať novú tému a potreboval by som poradiť tiež ohľadne zadného ostrekovača na aute Seat Ibiza 6L 2002 (myslím, že konštrukčne takmer identické auto s fabiou)...Problém je ten, že mi zadné okno vôbec neostrekuje. Trysku som skúšal prepchať ihlou, ako bolo spomínané vyššie ale nepomohlo to. Tiež som si nevšimol žiadny únik kvapaliny na ostrekovanie, keď stlačím páčku pod volantom, počut zvuk akoby to ostrekovalo, ale nič sa nedeje, spustí sa len zadný stierač v rýchlejších intervaloch...čo by som mal skontrolovať??? Poprípade ak má niekto to isté auto a vie kadiaľ vedie hadička k zadnému ostrekovaču, budem rád...vďaka
miro89
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 28.04.2008 22:50
Bydlisko: Jablonica
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro89 »

to iste ako na fabii, rozpojeny medzikus, bud vpredu pri prednom stlpiku alebo vzadu v zadnom stlpiku...mne to robilo to iste na fabii, rozpojeny medzikus v predu...skus pozriet tam
RED DEVIL 1.4 16V 74kW :4090:
st.jimmy
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2006 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st.jimmy »

Kde presnejsie to mam vzadu hladat???...tam som to nepozeral, vdaka :)
misior
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.01.2006 17:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misior »

Na zadných dverách pod tapacirom je motorček stierača aj z mechanizmom cez ktorý prechádza voda z ostrekovača a ten je vydratí, nedá sa objednať zvlášť len cely diel aj s motorčekom za cca 160 eur.
ludoj
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.08.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludoj »

Ak je to kratka fabia, tak ma ostrekovac cez osku stieraca, kde to zvykne prihrdzaviet a stierac trubicku "odkruti" a potom to tecie do 5. dveri do vnutra pod tapacir. Opravoval som to na par autach tak, ze som poskodenu trubicku nahradil mosadznou tuhou z pera.... Resp. jej poskodeny kus som vyrezal a naletoval tam tu mosadznu trubicku z tuhy plniaceho pera. Strasna pakaren a nie je to na "vzdy". Ako nahradny diel sa to vtedy kupit nedalo. Dnes neviem. Alebo vrakovisko ak je problem v tomto. Musis zlozit tapacir, stiahni hadicku a ak to tam tecie, tak bude prerusena ta trubicka. Potom treba vybrat von cely motorcek stieraca odkrutit plech, ktory kryje prevodovku mechanizmu a potom vytiahnes tu mosadznu trubicku aj s platovou prirubou a mozes zacat opravovat. Do diery v skle si zaraz zatku od sampusu :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných