VW Golf IV 1.9 TDI 85kw - strata vykonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV 1.9 TDI 85kw - strata vykonu

Príspevok od používateľa drobisk »

Ahojte, temu som sa snazil najst ale nic podobne som nenasiel tak zakladam novu ak som sa pomylil vopred sa ospravedlnujem. Mam problem s mojim golfom vcera ked som na nom isiel po meste som si vsimol ze mi zacalo ist zrazu ako keby malo cca 50 koni proste daval som na podlahu a ledva zrychlovalo uplne pomalinky a malo iny zvuk ako obvykle aj na neutrali taky trochu hrubsi. Auto som zastavil a isiel som znovu na nom domov asi o 2 hodiny a potom uz islo zase normalne. Dnes rano som isiel do roboty a zase to iste a neislo... viete cim to moze byt? Pripada mi to ako keby sa muselo zohriat a potom ide alebo co neviem ale ved ked som ho nechal 2 hodiny uz sa zas aj ostudenilo naspat ale islo... tak teraz neviem prosim poradte som z neho uz zufaly... :41c2: Dakujem...
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

väčšina tychto tem bola zakončená tym že na chybe je vaha vzduchu.
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

diagnostika za jazdy, inak si nepomôžeš. váha k.o by znamenalo že nejde ani pri teplom, ani pri studenom motore.
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

No neviem ci to bolo presne tym ze motor bol teply no bol teplejsi ako predtym - uz sa aspon rucicka teploty motora odlepila od najspodnejsieho bodu takze cca 60 stupnov no a predtym neviem to som presiel asi 3km od nastartovania v -5 takze sa nestihol moc zahriat no ale ide o to ze najskor to neislo potom zas islo a bolo vsetko v pohode a dnes zase nejde... :/ mozno ked pojdem z roboty to zas pojde netusim... :/ ja som sa bal ci to nebolo nieco s turbom alebo nieco take zavaznejsie... tak pojdem skusit diagnostiku.. bol som pred cca 2 tyzdnami na nej a vtedy tam nic nebolo resp. co bolo tak aj odstranene (opravene) v servise...
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
compaq25
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 09.08.2009 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV 1.9 TDI 85kw - strata vykonu

Príspevok od používateľa compaq25 »

drobisk napísal:Ahojte, temu som sa snazil najst ale nic podobne som nenasiel tak zakladam novu ak som sa pomylil vopred sa ospravedlnujem. Mam problem s mojim golfom vcera ked som na nom isiel po meste som si vsimol ze mi zacalo ist zrazu ako keby malo cca 50 koni proste daval som na podlahu a ledva zrychlovalo uplne pomalinky a malo iny zvuk ako obvykle aj na neutrali taky trochu hrubsi. Auto som zastavil a isiel som znovu na nom domov asi o 2 hodiny a potom uz islo zase normalne. Dnes rano som isiel do roboty a zase to iste a neislo... viete cim to moze byt? Pripada mi to ako keby sa muselo zohriat a potom ide alebo co neviem ale ved ked som ho nechal 2 hodiny uz sa zas aj ostudenilo naspat ale islo... tak teraz neviem prosim poradte som z neho uz zufaly... :41c2: Dakujem...
v prvom rade kontrola EGR ci funguje a nieje zanesene nahodou,v druhom rade kontrola turba pocitam ze s tym tvojim powerboxom si ho riadne zasral,hold smola naco davas to auto take chujoviny
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

Ja som to tam nedaval kupil som to uz s tym a zistil som to az ked som ho mal ze to tam je ked som to zistoval po servisoch ze co to tam mam...
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

Ten powerbox co tam je je tiez original a najazdene na nom tiez viac ako 100 000 a teraz mam 260 000...
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

vyber powerbox a diagnostikujte to za jazdy. taká diagnostika čo spravia v servise na mieste že len pozrú závady a rovno ich zmažú stojí za dve veci.
takže pekne počas jazdy, sprav aj logy.
zameraj sa na tlak turba reálny vs. požiadavka, ďalej naloguj činnosť n75, činnosť egr ventilu, váhu vzduchu. potom to sem daj a pozrieme sa na to. ;-)
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

Dobre skusim to aj ked si to namna vybalil trosku cudzejsimi vyrazmi premna :-\ inak este ma napadlo nemoze to byt zamrznutim nafty? ci to je blbost?....
VW Golf Combi IV 1,9 TDI PD 85kw + chip
dmax
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.08.2009 12:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dmax »

je to podtlakovym ventilom na lavej strane
Guticek
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 08.10.2010 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Guticek »

Tak ako pises, taky isty problem mal tiez moj brat na svojej Ibizke TDi (81kw)...Trafil to do cierneho, lebo ako prve si precistil turbo. Extremne zanesene aj EGR. Do teraz ziadne problemy nie su :3906:
hugo.
Príspevky: 290
Dátum registrácie: 17.09.2008 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hugo. »

hoši, zdravím.. teraz si to tu trošku čítam, aj o erg ventile a čo sa týka zasratého erg-čka- nepomôže tomu keď to raz do mesiaca prebehnem po dialnici a dekarbonizujem?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

EGR ventil nie je DPF, ten jazdou na diaľnici nevypáliš, ani na ňu netreba chodiť, viac mu pomôže keď motor nebudeš podtáčať...
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Nero 5 napísal:presne tak ,vyber ten podtlakovy ventil na lavej strane a skus ho prefuknut ja som v nom mal vodu -neviem odkial ,ale ked to zamrzlo auto neslo.po prefuknuti vsetko OK .mal by pekne cvakat
Ako nájdem ten ventil?-mám podobný problém...ani neviem ako ten ventil vyzerá...diky
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Ďakujem...pozriem :zg282:

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 7 neregistrovaných