Celoplošná zmena farby auta fóliou

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Celoplošná zmena farby auta fóliou

Príspevok od používateľa kalli »

Ahojte motoristi,
chcem sa spytat niekoho z fora, ci uz ma skusenost z kompletnym prelepenim auta foliou a tym padom aj kompletnu zmenu farby auta.
Dalsia vec, ak sa tu taky clovek najde, ci je ta folia kvalitna a vydrzi aj celorocne poveternostne podmienky vratane slahania kamienkov zo zomneho posypu na kalpotu.
A este , kolko asi orientacne cenovo vyjde prelep vozu trebars strednej triedy /ja neviem Mondeo, Passat, C5, M6, Avensis apod/, neviem ani kolko by vysiel cely prestrek farbou.
Ked viete doporucit firmu z BA, tiez sa potesim tejto informacii.
Mohol by som vsetko vygooglit ale dam prednost pred zrealizovanymi skusenostami ludi.
Dakujem za rady, doporucenia a vsetkym krasny den zelam.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mozno by nebolo zle pohladat aj na fore...prave mi lepia jedno auto v brne...

pridam do temy "striekat ci oblepit foliou", a tu si precitaj...
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

scorpi, mas ty pravdu...poslal som text do fora a potom som nasiel tvoju komunikaciu dlhu o tom. Ale riesite tam len firmu z Brna. Na Slovensku jieje nieco obdobne?
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Okolo 1000.-eur v Miskolci.V Maďarsku.Aspoň biela vyšla toľko na E350 coupé a matná čierna na Cayenne ešte drahšie.Detaily ti nespravia dobre nikde.Okolo zrkadiel je to o.k ale v nárazníkoch okolo prieduchov to nie je možné to spraviť dokonale.Kamoš dáva umývať auto každé ráno a zatiaľ nič a od kamienkov to časom určite zbadáš.Je to ale efektné nakoľko on mal E čko čierne a keď som ho uvidel biele ak by som nepoznal EČV tak ani neviem že ide o to isté auto,alebo že bolo striekané.Ale je to dosť drahé.
tomi54
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.05.2009 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi54 »

www.uvfolie.sk,
polep karosérie mi síce nerobili, len klasické fólie.
mato992
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 13.01.2007 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato992 »

U nás v LC ma jeden polepený cely Mercedes ML rv tušim 2008 auto bolo čierne a teraz je polepené takou imitáciou karbonu a vypada z dialky skor šedo ale farba v tp sa nemenila... Robili mu to tuším v BB a komplet stálo z reči 4000e Ps stretávam to auto každy den či je leto či je zima a folia drži....
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Dosť drahé.Ale tu je všetko drahšie v bananalande.
jinlun415
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jinlun415 »

Tu unas to robia cenu neviem ale kopu aut tu beha bud s komplet polepom alebo len kapota a tak. http://www.hanton.sk/ zavolaj zisti.
ANDYLA
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 15.09.2009 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ANDYLA »

zdravim chod do darexu v ba a tam sa spytaj na lepenie folii a poslu ta hore do showroomu a tam sydli firma ktora lepi folie...ci farebne alebo cierne matne, karbonove, priesvitne (na ochranu laku)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

a teraz ja...ano, karbon je drahy, ale myslim, ze v tom brne by to vydalo na polovicu, kvalitu prace mozu posudit mnohi, co videli prve auto..ma nejake chybicky, ktore ale budu odstranene..na tomto druhom aute, ktore mi lepoa, si davaju zalezat...cena je 500 euro..

aj v TN je firma co to robi, ale su drahi ako kokain...a vlastne vsetci na SK nevedie, co za to pytat..
preto som v Brne..navyse, tych referencii maju podstatne viac..a aj skusenosti..

a dalsia vec, pokial sa folia lepi len zvrchu, a ked otvoris kapotu a je vidiet povodnu farbu, tak sa nejedna o trvalu zmenu farby a preto moze byt v TP farba povodna..

zachvilu pridam dalsie foto, ale do temy ktora o tomto priamo pojednava... :2f93:
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

"a dalsia vec, pokial sa folia lepi len zvrchu, a ked otvoris kapotu a je vidiet povodnu farbu, tak sa nejedna o trvalu zmenu farby a preto moze byt v TP farba povodna.. "

Toto je zaujimava informacia....a ked budu napr. hladat auto farby, ktora je na policii registrovana a ty budes mat polep inej farby, tak sa mozu policajti aj zblaznit, jedine SPZ im pomoze pri identifikacii.

Kazdopadne dik za info vsetkym. Vyrozumel som , ze je to lacnejsie ako origo nastrek a na Slovensku najdrahsie z okolitych statov. Ako vo vsetkom......
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ano, preto som napisal, ze je to nie uplne presne specifikovane,a su taki, ktori s tym problem nemaju, a su taki, ktori budu mat problem aj s inymi hlupostami, cize urcite aj s tymto..

nastastie auto, ktore mi teraz robia, ma napisanu v technicaku "seda- zakladni", co je farba zakladneho ramu, a ostatne plasty su "vymenitelne a farebne zamenitelne"..cize toto riesit nemusim...ved, pozri si temu, ktoru som uviedol..

som teraz priamo pri tom, ako sa to robi... :2f93:
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

aj na SK je uz "vela" firiem co to robia, ale ako napisal scorpi, su trosku nenazrati zatial a aj skusenosti je pomenej

http://www.gilafol.sk/colorchange.html
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

cubi, pozri na smart fore, dal som tam viac foto.... :2f93:
petka281
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 12.10.2010 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petka281 »

OD 1500-DO 3000EU.AK TO CHCES MAT KVALITNE V bb BELFO SUPER CHLAPIK.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných