Citroen XSARA Náprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Juraj196
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.06.2010 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Juraj196 »

Mám Xsaru práve v oprave s tou istou poruchou (147.000 km). Po oprave by malo byť koleso v určenej polohe - pri repasovaní sa vyrába aj nové puzdro, mení príslušný čap a ložiská.Neviem čo eštel, lebo moja ceny je 590 ,- (repasovaná náprava výmenným spôsobom stojí v Záhorskej Bystrici BA 250,-). Asi v pondelok budem vedieť podrobnosti a pozriem aj do knihy na geometriu zadného kolesa. Na webe nájdeš foto repasovanej nápravy bez problémov
Robo278
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 13:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Robo278 »

mám 2 xsary a nikdy som nevidel žiadnu čo by mala polohydraulický podvozok. To bude isto omyl. Známym problémom sú zadné nápravy, pri kúpe treba dať pozor aby neboli kolesá do A, zadná náprava nrvzala pri pružení a pružila v poriadku. V inom prípade nasleduje repas v cene okolo 10000 korún a zhruba rovnakú sumu je treba žiadať ako zľavu pri kúpe ak je auto v poriadku a je problém len v náprave. Pri repasovaní sa dá upraviť aj svetlá výška vzadu pootočením torzných tyčí.
Juraj196
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.06.2010 19:19
Zdieľať na Facebook

Náprava

Príspevok od používateľa Juraj196 »

Dnes som bol pre auto - výmena nápravy a iné, spolu 570,-. Toho iného nebolo veľa, tak neviem. Samozrejme koleso je v pôvodnej, zvislej polohe a nič nevŕzga. Odklon kolesa je podľa knihy - 1 st. 20 min., a nedá sa na nastavovať.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Nie xsara nemá hydro nápravu.. Má len vylepšené tlmiče od KYB
Juraj196
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.06.2010 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Juraj196 »

TycoonX napísal:Nie xsara nemá hydro nápravu.. Má len vylepšené tlmiče od KYB
Len aby som podporil a uzavrel debatu o hydraulike na Xsare - NEMÁ hydraulické pruženie. Nemá ani ZX, ani C1,2,3,4 a niektoré C 5. Citroen robí tento systém len u drahších modelov (napr.C5) ako výbavu. Kto mal takýto "ozajstný" Citroen, vie o čom píšem.
Zvýšenie svetlej výšky zadnej časti zmenou polohy torzných tyčí považujem za nesystémové riešenie - hovorilo by o únave materiálu tyčí.
Pravdou je, že po oprave je "riťka" auta vyššie.
Viem si predstaviť, že aj opravou príde k zmene polohy.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

..doplním, iba C5 od modelového roku 2007 je k dispozícií bez hydrauliky s moznostou klasickeho pruzenia..metalique... nieco ako peugeot 407
stevo89
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.05.2010 16:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo89 »

Zdravim vsetkych. Mam xsaru 2,0 HDi. Rok vyroby 2004... ´Jedna z poslednych vyrabanych xsar.. Ked som doteraz cital na forach tak som nevedel co je to "naprava do A"... Zistil som to az ked mi zacali triet zadne gumy vnutorny blatnik. (nie z hora ale zboku.) Lenze moj dalsi problem bol aj ten ze ked niekto tazsi sadal do auta, auto vydavalo vrzgavy zvuk. V servise mi nato povedali ze to su tlmice. Prave teraz som dosiel z autom zo servisu. A to vrzganie mi po vymene vsetkych 4 tlmicoch vobec neprestalo. A s tou napravou, tak nato mi povedal servisak ze bude treba vymenit napravnicu- a na nej nejake loziska, a silonbloky. Neviem ci som to napisal spravne. Ak mi vie niekto poradit nieco viac, co moze byt problem, preco my to vrzga, preco su zahnute kolesa do "A", kolko stoji oprava + material, budem velmi rad. Dakujem vopred.
DjPorky
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.10.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DjPorky »

to ti vzga ta naprava mne to tiez robilo.... to je nevihoda vsetkych xsar maju malo miesta medzi bocnou stranou blatnika a pneumatikou. treba ti repasovat zadnu napravu .... sam to pravdepodobne nedokazes tak si ju objednaj mas rozne firmy ktore to kvazi repasuju ale pravda je taka ze nosia ich do polska a tam ich vymenia za zrepasovane(to mi povedal predavac v jednom nemenovanom obchode na nete) . silenbloky su malokedy vybyte a ked mas nove tlmice po vymene pocitis hned rozdiel :-) cena cca. 300-350E plus robota

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných