Ake auto kupit-prevazne dialnica

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa kapoja »

Presne tak pobehaj bazare v bratislave a určite nájdeš Focus, Auris alebo Octaviu okolo 6000 eur r. v. 2005 a to je dobrá volba, najlepšie s fakturou, že bolo kupované na sk. V blave je najviac penazí, a nové autíčka sú relatívne lacné, takže ak niekto mení tak predáva celkom lacno. A tú Octáviu dobre že ste predali teraz za tú cenu kúpiš novšiu.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Re: nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa bbbr »

kapoja napísal: A tú Octáviu dobre že ste predali teraz za tú cenu kúpiš novšiu.
Len je otázne v akom stave bude tá novšia.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa martincichy »

kapoja napísal:Presne tak pobehaj bazare v bratislave a určite nájdeš Focus, Auris alebo Octaviu okolo 6000 eur r. v. 2005 a to je dobrá volba, najlepšie s fakturou, že bolo kupované na sk. V blave je najviac penazí, a nové autíčka sú relatívne lacné, takže ak niekto mení tak predáva celkom lacno. A tú Octáviu dobre že ste predali teraz za tú cenu kúpiš novšiu.
prečo by malo byť kupované na SR?
cirkular
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.01.2010 14:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cirkular »

Milá Mia,
čudujem sa ľuďom, ktorí sa nehanbia dávať vysoko odborné rady bez toho, aby niektorým veciam rozumeli. Pracoval som vo firme, kde sme mali vozidlá japonskej výroby a to ročníky 1993-2000. Bola s nimi absolútna spokojnosť. Na základe toho som si kúpil Toyotu Corollu 1.4 VVTi, r.v. 2000. Auto ako také šlapalo bez problémov, ale bol to žrút oleja. Na každých 1000 km/0,7-1 l drahého oleja. Beda však, ak sa Ti na takej Toyote niečo pokazí, alebo nejaká plastová blbosť zlomí. Napr. plastový kolík pridržiavajúci výplň dverí stojí 7 Eur!. Samozrejme náhrada neexistuje, musíš si kúpiť originál. Japonské autá majú extrémne drahé súčiastky a neexistujú náhrady v takej miere ako na európske vozidlá.
Potom som pracoval vo firme, kde boli vozidlá značiek VW a Škoda. Tieto vozidlá (po najazdení 50.000 km) mali večne problémy s elektronikou, s nápravou. V servise boli zúfalí. Veľakrát nedokázali za týždeň opraviť také chyby- nekúrila Š- Octavia 1.6 benzín -75 kW. Lietali voľnobežné otáčky na všetkých Škodovkách(Fabia 1.4, 1.2, Octavia 1.6), následne pri plynulej jazde rýchlosťou cca 90 km/h, zaradený 5 rýchlostný stupeň, zničoho nič začalo vozidlami trhať. V servise s vozidlami nič nedokázali urobiť, lebo diagnostika nič neukázala. Pri x- tej skúšobnej jazde sa chyba už neobjavila a autá sa zákrakom samoopravili. !? Na VW Polo boli problémy s ložiskami. No a na všetkých VW a Škodovkách po cca 60.000 km vŕzgal interiér. Niektorí Ti povedia, že výborné sú Peugeoty a Citroeny. No, je to možno pravda, ale mám známych, ktorí majú večné problémy s klimatizáciami, chybovými hláškami palubných počítačov. Každý jeden Citroen- Berlingo, C4, Jumpy po odjazdení cca 30.000 km musel ísť do servisu na výmenu čohosi na prednej náprave.
Na plyn som mal prerobené Daewoo Nexia, Š- favorit, Š- Octavia. Je to lacnejšie vozenie, ale určite nebudeš jazdiť za polovicu. Ak som na benzíne mal spotrebu 7l/100 km, tak na plyne to bolo 9-10 l/100 km. Ja som mal problémy so všetkými menovanými autami, lebo voľnobežné otáčky stále kmitali hore- dole. Zmenil som aj servismana, ani to nepomohlo. Problém bol na STK, lebo nemám známeho, ktorý by mi prehliadku vybavil. Pri splynovačoch častejšie treba meniť sviečky a hlavne každý rok je nutné urobiť servis splynovača. Otrava je aj s tým, že nesmieš ísť do podzemných garáží s autom na LPG. Ak Ti toto všetko nevadí, kúp si auto so splynovačom. Ja napriek týmto menším problémom by som opäť kúpil auto so splnovačom. Je to výhodnejšie jazdenie, ale určite nie polovičné voči benzínu. Návratnosť pri cene 1000 Eur je asi po 50.000 odjazdených km.
Ja nie som odborník, len Ti píšem o mojich skúsenostiach s autami ako užívateľa. Preto Ti radím kúp si auto, ktoré sa Ti páči a hlavne auto kúp od človeka, ktorému dôveruješ, lebo Ťa môžu v bazáre tak oklamať, že vozidlo budeš mať viac v servise, než na ceste v BA na stredné Slovensko.
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Re: nižšia stredná trieda

Príspevok od používateľa kapoja »

martin cichy napísal:
kapoja napísal:Presne tak pobehaj bazare v bratislave a určite nájdeš Focus, Auris alebo Octaviu okolo 6000 eur r. v. 2005 a to je dobrá volba, najlepšie s fakturou, že bolo kupované na sk. V blave je najviac penazí, a nové autíčka sú relatívne lacné, takže ak niekto mení tak predáva celkom lacno. A tú Octáviu dobre že ste predali teraz za tú cenu kúpiš novšiu.
prečo by malo byť kupované na SR?
Lebo ked som ja kupoval jazdené auto mal som lepší pocit ked som videl sk faktúru, ako ked mi niekto ukázal hŕbu cudzojazyčných papierov,KO... a čo ja viem čo ešte, tak som ja bol "KO".
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

cirkular napísal:Na základe toho som si kúpil Toyotu Corollu 1.4 VVTi, r.v. 2000. Auto ako také šlapalo bez problémov, ale bol to žrút oleja. Na každých 1000 km/0,7-1 l drahého oleja. Beda však, ak sa Ti na takej Toyote niečo pokazí, alebo nejaká plastová blbosť zlomí. Napr. plastový kolík pridržiavajúci výplň dverí stojí 7 Eur!. Samozrejme náhrada neexistuje, musíš si kúpiť originál. Japonské autá majú extrémne drahé súčiastky a neexistujú náhrady v takej miere ako na európske vozidlá.


v celku suhlasim s prispevkom cirkular len ta trochu poupravim .. vybral si si sice spolahlivu toyotu ale pred kupou si asi nevedel, ze tieto prve 1,4 VVTi (a bohuzial aj 1,8) mali velky problem so spotrebou oleja vseobecne ..

k tym dielom .. extremne drahe na tuto corollu by som to nenazval, otec ma E10 (z ktorej E11 vychadza) a ceny beznych dielov ako brzdy, tlmice, veci na napravy su porovnatelne s inymi autami .. ostatne su drahsie ale extremne urcite nie .. staci trochu pohladat

a k tomu oleju .. neviem aky drahy olej si tam daval ale bezne oleje ako shell, kastról, valvoline atd sa daju v pohode zohnat za cenu okolo 5-7 eur za liter
cirkular napísal: LPG je výhodnejšie jazdenie, ale určite nie polovičné voči benzínu. Návratnosť pri cene 1000 Eur je asi po 50.000 odjazdených km.
navratnost je aj pri dnesnych cenach plynu v pohode do 25-30 tisic km (ratane so spotrebou pri lpg navysenou o 1,5 litra co sa pri dnesnych sekvencnych da bez problemov dosiahnut)

ale je pravda, ze odkedy plyn zdrazel tak polovicne naklady to uz bohuzial nie su
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

Este jednu otazku by som mala. Co hovorite na dovoz auta zo zahranicia? Znamy ma nejake dobre kontakty v nemecku, sam si tak kupil myslim uz dve auta, vraj je to lacnejsie. Na druhej strane ked sa auto dovezie z vonku, pokial viem, musi tu prejst nejakymi kontrolami, ktore nie su lacne. Vyplati sa to potom vobec? Viem, ze je to asi tazko vseobecne povedat. Rozmyslam aj nad tymto...uz ma z toho vsetkeho zacina boliet hlava : (
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

Zalezi vsetko aj od toho, ako dlho si auto planujes nechat. Pokial chces auto tak na 3 roky nema zmysel uvazovat nad prerabkou na plyn. A tiez by som sa v tomto pripade popozeral po niecom, co si svoju cenu dobre drzi a lahko to predas. V tomto pripade by som odporucal Octiaviu.

Ak si chces auto nechat dlhsie tak ja by som volil benzinovu Toyotu Auris. A uvazoval by som nad prerabkou na plyn. Pri tvojom rocnom najazde sa ti investicia do splynovaca vrati po cca troch rokoch, co je celkom fajn. Auto je sikovne a ani na dialnici sa nestrati, pokial nechces dlhodobo okupovat lavy pruh.

Inak ani s autami co tu boli menovane nespravis chybu. Octavia, golf, focus...
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Ja som ti napisal sukromnu spravu, ak si to vies precitat, tak si precitaj :3035: Dal som ponuku na auto, ked chces napisem sem o ake ide, nech to zhodnotia chalani, ci to je zaujimave
poseidon1
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.07.2007 18:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poseidon1 »

asi takto:
auto do 7 respektive do 7500e,aby nieco ostalo aj na servis,prihlasenie a podobne...
najlepsie co najnovsie s najmensim poctom skutocnymi km.
volba:nizska stredna trieda bude pre teba asi najlepsia.
auta typu:octavia,golf(u mna uz pravdepodobne nikdy v zivote),leon,focus,astra,auris,civic,mazda3,bravo....atd
benzin-minimalne servisne naklady-olej,filtre,sviecky
diesel-vecsie servisne naklady+ak dostane mrtvicu turbo,cerpadlo,vstreky a vela ineho
plyn-ak plyn tak uz kupit auto s plynom.
a jednoznacne so 6stupn. prevodovkou!
vela stastia pri kupe
deep
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 05.07.2006 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deep »

milá mia začínam sa tu strácať!
v prvom príspevku píšeš že prevážne cesta BA-BB teda tisíc km mesačne, to mi vychádza tak dve cesty za mesiac, a hlavne nehnevaj sa ale asi sama nevieš čo chceš. Píšeš že ľutuješ že ste predali vašu dobrú oktávku - Tak vidíš už máš jeden typ ak sa ti na nej jazdilo dobré už len nájsť v dobrom stave a máš po probléme.
máš možnosť kúpiť 2 ročné pólo od človeka ktorého poznáš, podľa mňa na 2x BA-BB za mesiac bohate stačí (pisala si max dve osoby) a máš dostupný servis na každom rohu a čo sa týka pohodlia dve a pol hod. vydrží človek v poho prípadne z jednou prestávkou.
Focus tiež dobrá volba a s benzínom nič nepokazíš (ja som zastanca diezlu, len tak na okraj) ale myslíš že budeš strácať dych na dialnici...(somarina) bral by som to ako argument keby si robila 4xmesačne ba-niekde D tak 1000km vzdialené.
Môj názor- toyota,honda,mazda,vw group všetko overené značky a je to len na tebe ktoré si vyberieš :2f93:
ako ti už písali zajdi si do bazáru trebárs aj AAA (kupuvať nemusíš ale určite tam budu mať všetky spomenuté značky) prectieraj zaujem povoz sa ,vyskúšaj parkovanie a sama sa rozhodni ktoré ti padne. Potom prípadne sem napíš z čoho si si vybrala a chlapci ti už poradia akú motorizáciu prípadne načo si dávať pozor pri kúpe.
Pokial viem na fore je kopec dobrých ľudí aj z BA (napadá ma mp3turbo), ktorý dokonca zložili počítač a poslali na východ, tak verím že ak si už vyberieš tak budu ochotný zajsť s tebou sa na konkretné auto pozrieť a poradia ti.
Prajem ti aby si sa dobre rozhodla a hlavne veľa ciest BA-BB bez poruchy.
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

mia28 - si vdacny objekt pre vsetkych smejdov, ktori sa motaju okolo aut. Na tvojom mieste by som si kupil nove auto, alebo cestoval vlakom. Poznam vela pripadov ludi, ktori naivne doverovali a dnes vyplakavaju.
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

deep napísal:milá mia začínam sa tu strácať!




Ahoj deep, presne tak, nevedela som co chcem, preto som sem napisala. O oktavii som predtym neuvazovala, zdalo sa mi to privelke auto. Rozumne ste ma presvedcili, ze na dlhsie cesty po dialnici, je prave vacsie auto vhodne, preto som napisala, ze lutujem, ze ju nasi predali. Co sa tyka Focusu, citovala som z recenzie. Co sa tyka pola, jedna sa o predvadzacie auto, ale kedze beriem do uvahy tu spomenute nazory a rady, zdalo sa mi polo prilis male. Mne je jedno ake auto to bude, moje kriteria su, stredna az vacsia velkost (na zaklade vasich rad), nekazivost a nie velka spotreba. Obzeram sa presne po tych znackach co si spomenul, chcela by som to kupit o take 2 max 3 mesiace, takze budem sledovat inzeraty a ak sa mi bude nieco pozdavat, poprosim vas o nazor.
zarzuella
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zarzuella »

auto si musiš vyskušat! Ak ti sadne tak ho ber :zg282: A octavia je fajn
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

tak uz ho mam, toyota auris, 1,6 benzin, 3 rocne, 37 tis km

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní