Peugeot 307-najnevhodnejsia kupa?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mattaxis
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.01.2008 20:47
Bydlisko: Trenctown
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattaxis »

Ja ma Peugeot 307SW 2,0HDI 66kW r.v.2004 ..mam ho 3 rok a som nadmieru spokojny...vnutri je auto priestranne a pohodlne..nahradne diely mam lacnejsie ako kamarat co ma 1.6HDI a mam aj lepsiu spotrebu..mam nabehanych 160 000km a zatial ziadne vrzganie plastov v interieri.tankujem len na 1pumpe, ak to nieje mozne dodrzim aspon znacku pumpy..olej menim kazdych 10 000km a nedolievam ani kvapku! Pridávam Xeramic (balenie 500ml pramo do oleja) uz 3x a auto citelne stichlo a startuje ovela lahsie..(tych 20 € za xeramic je super investicia)

Bez problemov by som isiel znova do takeho isteho auta.
530xd
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 30.07.2010 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 530xd »

Chlapci, chlapci...

ako tu už bolo spominané : " na peugeot nadáva len ten kto s ním nemá žiadne skúsenosti " :28b7:

tak isto na motory HDi.. čo je to za vašu logiku? montuju ich lepšie automobilky.. montuje si ten motor volvo do svojích áut.. montuje si to ford :D

už keď si to dá volvo (najbzepečnejšie auto sveta) tak na tom niečo bude nemyslíte?

A teraz k veci :
Náhodou tatko má Peugeot 406 HDi (2001) 80kW M5

-auto bolo kupované keď malo 4 roky.. išlo v pohode :) dosť s ním cestoval.. do roboty to tiež nemá blízko.. auto ho raz nenechalo nikde stáť.. stále išlo nech otec chcel čokoľvek

ale za posledný rok je toho veľa.. menilo sa kopec veci
váha vzduchu.. o turbe ani nehovorím že asi nejde.. nejaký dvojzložkový zotrvačník..

tie auta sa vo vyššom veku kazia.. ale čo som videl.. nový 2.0 HDi - 120kW je perfektne vydarený motor

Peugeot je v pohode autičko.. len sa o neho treba starať.... naše išlo 160 000 bez hocjakých porúch.. len teraz to už začína.. začína sa kaziť..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A to je presne ten rozdiel medzi dobrým autom a tými ostatnými! Pretože 160 tis. km musí vydržať KAŽDÉ. A tie lepšie vydržia óóóóóveľa viac...
530xd
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 30.07.2010 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 530xd »

Peugeot tiež vydrží.. bežne poznám HDi (66kW) pozrel som chalpíkový na palubný a tam svietilo 400 000...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

V poriadku, veď ja ani nevravím, že nie. Ale dávať 160 tisíc km ako príklad spoľahlivosti je podľa mňa scestné, naviac ak sa potom začalo kaziť a autor ešte napíše, že na Peugeot nadávajú len takí, čo ho nemali. Z toho mi vyplýva, že majitelia Peugeotov nenadávajú ani keď sa kazí...
530xd
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 30.07.2010 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 530xd »

koľko máš 15 rokov? nebuď hlúpy...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Myslíš mňa, ktorý si myslí, že 160 tis. km musí bez vážnej poruchy vydržať každé auto, alebo majiteľov Peugeotov (myslím tých, ktorým sa pokazil), ale aj tak naň nedajú dopustiť?
janesd
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23.10.2009 21:21
Zdieľať na Facebook

ahoj

Príspevok od používateľa janesd »

moju 307 mam zhruba rok...nabehal som približne 17.tis. km...mam 66kw Hdi a z motorom nebol žiadny problem a priznavam že často chodim ako prasa...uznavam že prve roky boli 307 problemove ale motory ma peugeot velmi dobre a 66 kw je nezmar ktori može spolahlivostou kludne superit spodobnymTdi....a kto nevie tak benzinova 1.6 THP je motor vyvinuty s bmw....len pre zaujimavost.....nevravim že peugeot je kral spolahlivosti alle kecat ake su to "šroty" može len ten čo na nom prešiel 10 km.....mam peugeot mam snim problemy a čo teraz....mam sa ist obesit?.čo už moja smola ale to neznamena že su na nič...ktore auto nema..ale to zveznie a pohodlie v aute je aj tak lepšie ako u podobnom type inych značiek..žial 307 to ma už v rodene.....apropo pre niektorych nemco filou...pozrite si ADAC alebo AUTObild testy spolahlivosti kde skončili vaše "nemecke super auta"....hlavne super fassat....
530xd
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 30.07.2010 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 530xd »

no raz sme si to hnali na Zelený Dvor z passatom :D strašná SILA ľudia.. :)

a presne.. ako písal chlapík nadomnou.. peugeot nieje žiaden šrot :P nie každý má na BMW
janesd
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23.10.2009 21:21
Zdieľať na Facebook

haha

Príspevok od používateľa janesd »

veru nie každy :zga27: ....som velmi rad že nemam Bmw :300f:
mikysupra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 16.05.2010 11:53
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 2001 1,6

Príspevok od používateľa mikysupra »

Tak moje ma najazdene 62 000km a doteraz boli len mensie problemy,ktoré sa vyriesili na mieste. Takže len klopkám na drevo a možem ho len vychvaľovať. Komfortná jazda ,akurát čo mivadí je stĺpik na vodičovej strane,ktorý mi bráni vo výhľade
do zákruty. :28b7:
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

1,4 je na 307 slaby motor... minimum je 66kw u dieslu, benzin u PSA by som tazko ignoroval (ak to nie je 2,2l)

hladom spolahlivosti/nespolahlivost pezotov, je to uplne rovnake, ako u forda, Mercedesu, renaultu, VW, oplu, atd....
kazdy mal prusery a kazdy vydarene produkty. jeden den si hore, druhy den dole. Len u francuzov si to akosi vsetci pamataju a u nemcov nie. A duplovane na tomto fore.

Treba sa vediet rozhodovat podla viac faktorov ako davat na bezargumentacne hanenie ludi rozmyslajucich na urovni teenagerov na forach. A ohanat sa statistikami spolahlivosti? To este fakt niekto tieto statistiky berie vazne?
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

fuzkolukas
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.08.2011 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fuzkolukas »

co mam kupit porad te mi prosim chcem but fiat stilo multi wagon alebo peugeot 307 sw ktore ci ani jedno nie dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Stilo, Focus...

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných