Svojpomocné lakovanie, ako na to?

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janesd
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23.10.2009 21:21
Zdieľať na Facebook

Svojpomocné lakovanie, ako na to?

Príspevok od používateľa janesd »

Čau.

Poradi nietko s lakovanim plastou na naraznikoch a dverach? chcem to urobit sam doma a potrebujem poradit..mam čierne ochranne plasty a chcem ich prelakovat do farby karoserie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Postup pre cenovo citlivých zákazníkov:

Ahoj, vobec sa nad tym netrap. Chod do obycajnej predajne farby-laky a kup sprej PLASTIC PRIMER. Stoji tak okolo 4 eura a je to normalny velky sprej, ktory ti vystaci na oba narazniky. Je to zaklad pod frabu. Pekne rovnomerne ho nanesies a nechas vyschnut, tak hodinku-dve. Najlepsie je vecer to nastriekat a rano to mas v pohode. A nato potom normalne streknut farbu a na farbu lak. A sy vyrieseny. Nie raz som to tak robil, ked som nemal kde nastriekat diel. Ale aj to musis rovnomerne aby to bolo vsetko rovnako nastriekane....nieje to profesionalne, ale da sa k tomu priblizit, ked vies ako farbu pekne naniest. Je to jednoduche a dost lacne riesenie....”


Inak aj Google sem-tam niečo vie...

http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&b ... 3b1f23ed18
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

a teraz v zime ti na to ani nenasaduju muchy :2f93:
narko
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 10.02.2010 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa narko »

Da sa aj tak ale takmer vzdy plati " Za malo penazi malo muziky!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cicmanec napísal:Postup pre cenovo citlivých zákazníkov:

Ahoj, vobec sa nad tym netrap. Chod do obycajnej predajne farby-laky a kup sprej PLASTIC PRIMER. Stoji tak okolo 4 eura a je to normalny velky sprej, ktory ti vystaci na oba narazniky. Je to zaklad pod frabu. Pekne rovnomerne ho nanesies a nechas vyschnut, tak hodinku-dve. Najlepsie je vecer to nastriekat a rano to mas v pohode. A nato potom normalne streknut farbu a na farbu lak. A sy vyrieseny. Nie raz som to tak robil, ked som nemal kde nastriekat diel. Ale aj to musis rovnomerne aby to bolo vsetko rovnako nastriekane....nieje to profesionalne, ale da sa k tomu priblizit, ked vies ako farbu pekne naniest. Je to jednoduche a dost lacne riesenie....”


Inak aj Google sem-tam niečo vie...

http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&b ... 3b1f23ed18
No je tam ešte jedna maličkosť,správne ide Plastic primer a ešte základ na plasty,Môže ísť metodou mokré do mokrého,až po dokonalom preschnutí a prebrúšení primeru farba. nedoporučujem základ na plasty vynechávať.Hlavne pri svetlých farbách je to dôležité,jednak je možnéchyby plastu pretmeliť,jednak netreba problematicky prerážať čiernu.o tom nehovorím že vyskočí odtieňová chyba ako hrom.U Du Pontu sú rôzne odtiene základu ktoré garantujú že farba bude stopercentne kryť.
ciclone
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciclone »

Ja by som este ku tomu lakovaniu potreboval poradit, kde kupit farby... potrebujem VW striebornu metalizu na B5ku, lak, tuzidlo, ci co este... radsej by som nejaku lacnejsiu variantu... mal som auto dobite od krupobitia, tak som ho vytmelil ked som sa nudil po veceroch... pistol mame v praci aj kompresor aj priestory a ked mi povedal lakyrnik co by ma to vyslo, tak si to skusim urobit sam... moc asi neusetrim, ale vzdy som si to chcel vyskusat a naucit a ked to dovrzam, tak nevadi, po par streknutiach nanovo a prebruseniach to bude podla mna ako tak vyzerat...vytmelene to vyzera ok, dost som sa s tym vyhral a striekol som to aj plnicom... teraz som sa zastavil na tej farbe...ak viete o néjakej za dobru cenu, tak sa mi to hodi.. radsej kupim lacnejsiu a budem skusat ...dik za rady.. potrebujem streknut 5 dielov... teda okrem dvery a naraznikov vsetko...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

farbu + lak kupis v obchode,kde sa predavaju farby a prisl. okolo striekania aut ,,od kial si ?mozno je tu niekto s tvojho mesta a povie ti presne kde sa to nachadza ,, zober si vicko z nadrze ,alebo ak to mas pojazdne este ,chod tam potom chalani si najdu podla stitku cislo a podla vzorkovnika ti najdu farbu - strieborna metaliza ma neskutocne odtienov,, poradia ti aj plnic ,aj co a ako a kedy mas nanasat aj pomer lak - tuzidlo,,hlavne to riadne rozmiesaj a cez lievik nalej do pistole - lebo strieborna vie spravit pekne pasy cmuhove pri zlom striekani a je to potom uzasny chameleon ,,alebo chod do servisu kde sa strieka - aj tam ti vedia namiesat farbu - ak sa im chce ,,keby mas nejaky iny odtien tak ti spravia polyuretan, acryl, ale tu neusetris - lebo metla je draha a tebe ju daju bez zlavy a este ti aj lak posteka a prach nasada - a riadne dostrekuj kraje a lak vsade - nech tam nemas tie pupaky a matne hole miesta bez laku - ked to budes cele brusit a lestit -- prach -- stekance - aby si mal co vodnym jemnym smirglom smirglovat a potom lestit ,,
Kenedi
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 14.07.2010 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kenedi »

ahojte , je mozne lakovat auto aj v zime?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

je, samozrejme...ale auto musi byt vyhriate na izbovu teplotu a po nastreku musi zotrvat vo vyhriatom priestore aspon 24 hodin...ak nie dlhsie...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak ako píe skorpi,lakovaný povrch,farba,pištol, vzduch do nej je hraničná teplota min 18°C,doporučujem ale radšej 20. Chlad spôsobuje stekanie,resp budeš sa snažiť aby nestieklo,nahodíš tam zrnitosť,a nezlej sa,ostane pomarančový
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..ale predtym..,nez toto budes vykonavat,tak plast musis pripravit...Jemnym vodnym smirglom popretierat tak ak keby si drzal cicinku...Hore-dolu...,Hore -dolu...Nezaqbudni odmastit...
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný