Výmena chladiacej kvapaliny a pomer...

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mischo77
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 09:59
Zdieľať na Facebook

Výmena chladiacej kvapaliny a pomer...

Príspevok od používateľa Mischo77 »

Pekný deň !
..Poprosím o názory a rady ohladne výmeny chladiacej kvapaliny
vo Fabii 1.2 HTP 47kW mr04 AZQ motor.

objem je podľa DP : 5,1 L

Ako vypustím VŠETKO ?
:teplý alebo studený motor ?
..je tam termostaty ktory otovrí okruh...nie ?!

Taktiež by bodlo prepláchnuť...to by nemal byť problém.... dolievaním a odpúštaním...

POMER ? aký ? odporúčajú 2L (G12+) á 3,1L destil.H2O
je to 40% :)
Potrebujem aby znieslo - 23st.C ...to je minimum u nás (priemer)

ROZHODNE NECHCEM robiť postup ako je spomínaný : Vypusť-naštartuj-pípa-vypni-dolej...atď...

NA DOVOD VYMENY SA NEPYTAJTE :D...
..dovod je že tam pláva všetko : od ružovej po zelenu, a kopu destilky.....JA SOM TO TAM NELIAL !!! :D
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

vypustis to cez spodnu hadicu co ide na chladic. /neni som si isty ci to ma vypustaci ventil/ Otvor si kurenie naplno a nadrzku na vodu a vytiahni aj snimac teploty aby vytieklo vsetko z motora. Ak to mas spinave tak tam nalej cistu vodu a daj tam aj jar aby to poumyvalo. Potom sa treba previest cca 10 km aby to umylo. Vypustis a das zase cistu vodu. Ale uz len vodu. Zase sa prevezies a vypustis. Potom tam nalej 3l G12 a zvysok dolej vodou. Budes to mat ciste a dobry pomer. Ja to robim tak. Alebo napis odkial si a niekto sa tu urcite najde co ti s tym pomoze, alebo ti to urobi.
Mischo77
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischo77 »

pod radiatorom JE vypustaci ventil.... ono to vytecie.. ale nie vsetko... vzdy tam ostava aleaspoň 1L ak nie viac... ale joptrebujem všetko....
čiže mať teplý motor?! ...
a preplácnuť destilkou...
2L nebude nahodou dosť? lebo vraj veľa je toiež nie dobré... max pomer v DP píše 60%
a od výroby 40%
mne stačí do spomínaných cca -25

jar tomu nepoškodí???
matko506
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 28.09.2009 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matko506 »

normalne stiahni spodnu hadicu, na chladici.. nechaj to vytiect.. nasad hu naspet a nalej tam destil. vodu... ziadnu jar.. powoz sa na tom ale 10-15km.. a znova to vypusti- vyplavi ty to bordel..s chladica a všeobecne s chlad.sustavy. nasad hadicu spet..a zarob si do 5 litrovej bandasky 3.5litra G12..alebo G12+..a zvysok dolej vodou..ale destilovanou!!! nie s vodovodu.. nalej nad maximum.. nechaj otvorenu expanz nadrzku kym nespusti ventilator..popripade dolej este ak by klesla hladina..a malo by to byt ok... po nejakych par km skontroluj ci je dost kvapaliny..kedze uplne sa to ovzdusny az po nejakom case..a malo by to byt ok.. :2f93: a mas na 4roky pokoj... aspon... :41c2:
Volvovnik
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 19.09.2009 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Volvovnik »

Má sa používať destilovaná alebo demineralizovaná voda?? :41c2:
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Mpzes dat aj destilovanu a aj demineralizovanu. U auta to mas jedno.
Ked je chladiaca sustava spinava tak to nepomoze preplachnut cistou vodou. Vyplavi len ten borbel co je odlepeny. Ale tu spinu to tam necha.
Mischo77
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischo77 »

Ták a je to hotovo.... preplachoval som to destilovanou vodou....

dole je vypustaci ventil.... cyklus som urobil 2x s tym ze som pojazdil cca 10 km...

teraz je tam G12+ 2L a zvysných 3L je destilovana voda

zodpoveda to predpisu o pomere 40 %
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: encore16V a 27 neregistrovaných