Peugeot 307-najnevhodnejsia kupa?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

borinik
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Ja to mam tiez,mam to od nova ale je to 1.6 benzin,je to tento novsi model a ma to najazdene cca 130tis a zatial sa tam nic nemenilo,len na prehliadky a vymeny oleja to chodi. Ono zalezi kto ma ake auto,vies ako sa to hovori,ze niekto poje.. aj pekny pohreb.!
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Hned ty poviem, preco si menil 2x turbo na 1.6 HDI. Uzky mazaci kanalik turba, ktorym sa chladi, a kade prudi olej. Odporucam menit olej skorej, ako je interval a davat kvalitny.

Pokial sa turbo raz vyserie, je treba to rozobrat uz poriadne, a ten kanalik kompletne vycistit ...

Ak sa to nespravi, povecsinou druhe turbo dlho nevydrzi ...[/quote]
P 307 SW som nafasoval ako piaty obchodak, s informaciou, ze ma najazdene 160tis, bolo menene turbo 2x v cene 2000€. Nepoznam styl jazdy ludi predomnou, ak jazdil stylom plny kotol po dialnici, a po zastaveni na parkovisku ho napr. hned zhasol, ani sa necudujem ze klaklo turbo. a bohvie ako sa aj spravali k tomu vozu, napr tomu celkom dobry stav po 172t, pri minus 20 v decembri 09 brnk a klepkal. Aj majitelka taka p.zda rakuska, setrila aj na oleji. Nemohol tam dat servis olej od nich, my sme mali v sklade Castrol, tak sme ho vlacili do servisu ako pakovia.
Ale inak nehanim, len moj pocit je ze tak pohodlny az je makky. Vec nazoru.
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

Boli maksie, 406 napr :) Toto je ta vlastnost, ktoru mam na Francuzoch velmi rad, alebo este lepsie vzduchove podvozky s Citroenov...

To je komfort, ako sa patri. Nie je dolezite citit kazdu jamu na ceste, a toto vedeli francuzi vzdy najlepsie ... A o sedackach ani nehovorim ... Malokto sa im v tomto vyrovna ...
baston
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.01.2010 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baston »

No tak auto,ktore ma zaujalo bola cista 307,nie SW,rocnik 2002,najazdenych nejakych 150 000km,ale pomaly nic tam vraj nemalo byt menene,tusim by ma hned tie rozvody cakali,neviem ako to bolo so s olejmi,brzdami,ale pekne to ma mat servisku :28b7: a ako tak kukam tie prispevky tak tej 307sa vyhnem,1.4by mi aj po meste a blizkom okoli stacila,ale aj tu citam skor u tych mladsich modeloch a velkom mnozstve negativ...
k.mihok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k.mihok »

Neda sa mi nevyjadrit k tejto teme.
Mam peugeot 307 1.6 benzin 2003. Mam ho 2 rok a uplne bez problemov. Jedina vec ktoru som na tom aute robil za 46 000 km boli rozvody a vymena oleja. Interval na vymenu oleja je 30000 ale menim po 25 a mam istotu pretoze to ma hydraolicke vahatka, ktore su dost nachylne na olej. Auto ide ako hodinky.
K vyjadreniam ze 307 po facelifte su lepsie ako tie starsie akurat je tam zmenena alektricka siet. Su tam tie iste motory jedina zmena je ten uz napisany 1.6 Hdi a to je jeden z najlepsich motorov spotreba/vykon/cena asi najlepsie riesenie.
A ak si niekto mysli ze su este nespolahlive nemomontuju sa len do peugeotov, citroenov fordov ale aj napriklad BMW 1.6 thp, land rover 2.7hdi.
A ak niekto dostane auto ktore ma najazdenych 160 000 km a jazdi na nom 12 000 km a povie najprv ze to auto je na p... a o par riadkov napise ze to auto mala nejaka pi.da, ktora boh vie ako jazdila tak neviem ci je to relevantne stanovisko k tejto teme.
Ja ak by som odporucal jednoznacne 1.6 benzin, 1.6 Hdi 90konovu ale bez FAP-u alebo ak starsiu tak 2.0Hdi ale tiez 90 Konovu. Ak chces silnejsiu tak tak 2.0 benzin ale tam je spotreba uz o niecom inom.
Sory ak som niekoho urazil ale chcel som tu napisat moj nazor...
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Zdravím, mám kamoša v autorizáku peugeot a bavili sme sa o 307. Jeho poznatky sú také, že niektoré 307 sa kazia furt a niektoré chodia len na prehliadky. Záver z toho? Je to o užívateľovi. Ak je niekto prasa, kazí sa mu každé auto, bez ohľadu na značku.

Btw. pežoty ako také, moja žena má 12 ročnú 206. Auto je od novoty v rodine a menili sme na ňom raz jeden brzdový valček. To je všetko. (neberiem do úvahy spotrebák - olej, filtre, platničky atď.)
JokkGone
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 08.01.2009 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JokkGone »

mam 307 1.4 benzin, pocas 8 rokov okrem spotrebaku ziadna porucha. teraz na nom jazdi otec, denno denne, uplne bez problemov.
zo zaciatku sa casto vypalovali ziarovky, po oprave je to uz ok.
jedinu vec v zaruke menili kompletne ovladanie stieracov, je to nejaka skrinka pod volantom, ale inak uplne spolahlive. teraz ma 112tis km, asi by som mal zaklopat na drevo :-D
Inak priestorovo je to vpredu velkoryse, no interier nie je audi, aj ked ergonomicky je to bezproblemove.

PS: vacsi problem ako auto bol najst autorizovany servis, ktoreho okrem penazi zaujima aj auto samotne. ale akonahle ho servisujeme u znameho v servise, tak bez starosti.
teraz ho uz caka "generacna oprava" - brzdy, rozvody, niektore casti prednej napravy, ale po tych rokoch je to myslim v poriadku.
osobne by som ho ale ako jazdenku nekupoval. je to uplne bezpohlavne auto a pocas tych rokov som si k nemu nevypracoval ziaden vztah, je to iba priblizovadlo na kludne jazdenie a so slabym motorom je dlhsia cesta utrpenim. nic viac, nic menej.
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

Len doplnim nazori nadomnou, to ze vi mate jeden vydareny kus, neznamena ze seria je dobra :)

Dost ma pobavil nazor, o 1.6 tke benzine ako vyhodnom motore. Mal som tu cest to auto s tym motorom pol roka jazdit, motor je vsak lenivy, a ked chcete aby lenivy nebol, tak pod 9 litrov kombinovane ani nedufajte ...

Po roku 2005 sa zdaleka nemenila len elektricka siet vozidla :)

Co sa tyka pacie na ovladanie, je to iba taka somarina, jasne, ale u auta tipu MUX sa to meni komplet, kupis to len v autorizaku, a stoji to bez par eur 300 ... Takze to k tej blbosti :D

Ako majitel servisu mozem povedat ye 307 cky tu mame casto, a su dost poruchove ... Ako som pisal, prve modely...

Faceliftovane modely su na tom lepsie a to tak ze o dost ...
k.mihok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k.mihok »

Mam tu 1.6 benzinovu. Spoterba sa mi pohybuje okolo 7,2 kombinovana neviem ako majitel by si mal vediet ze je dost velky cenovy rozdiel v tych packach. A tie iste packy su aj v novych modeloch a nic sa na tom nezmenilo. Stale je tam ten isty problem a ak clovek nieje hlupy a trochu sa tomu rozumie tak urcite aj tvoj elektromechanik ktory s tym pracuje si na tom nahrabava minimalne 5000 na kazdej takejto oprave kedze sa to da spravit tak aby to fungovalo aj bez vymeny za 300 eur ako nove len treba na to prist ako...
A ked si zoberiem ze Hdi vymenim jedn vstrek ktory ma vyjde cca 700eur a ktomu vymenim nejake to turbo k tomu nieco z pal. sustavy tak ma to rocne s prepoctom vyjde na viac ako ked mam 1.6 benzin a aj s 10litrovov spotrebou.
A v ktorom servise to robis???
Aspon mesto
k.mihok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k.mihok »

dik maxias ale myslel som ITSTAR
k.mihok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k.mihok »

Aj tak si myslim ze mame pravdu vsetci. Moj nazor je ten ze s benzinom nic nestratis. Ale je to vec nazoru. ITSTAR k tym cenam v aut. serisoch sa nevyjadrujem ale kde to mas lacnejsie???
Ceny su porovnatelne akurat ze na skodovku si kazdy klikne na net a tam najde suciastu za par supov.
Ale to je teraz uz aj u peugeotov len to bude z Polska DEPO.
A cena je porvnatelna.
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

1. Nepracujem v nom, teda vynimocne, uz ho len vlastnim :)
2. Trnava
3. Co sa tyka autorizaku, a tvojej prace v nom, jasne ze sa 307 cky nekazia :) To isto nie ... Pretoze 307 cky roku vyroby 2002-2005 asi uz len tazko s nejakymi vecsimi zavadami navstivia autorizovany servis, a preto chodia skorej do tych neautorizovanych, ako napr. k nam ...

Uplne logicka vec
4. Co sa tyka paciek, nevidel som jedneho jedineho cloveka, co by ich vedel spravit, a takisto nepoznam ziadneho druhovyrobcu, co by ich predaval. Ak poznas druhovyrobcu, lacnejsieho, tak rad sa necham poucit.
5. V dobe ked sa 307 cky predavali, a boli v plnom prude, som videl dokonca take excesy, ako 34 zaznamov poruch v servisnej knizke u auta, 307 SW 1.6 16V, ktore bolo kupene roku 2002 a malo skoro 3 roky :) To bol super pripady, ale vobec nebolo ojedinele, ze ty zo servisboxu vyliezlo 10 az 20 poruch po dobu trvania zaruky ... To pre mna hovori za vsetko.

Pokial pracujes v peugeote, urcite mas pristup na servisbox, a dokazes si tam pozriet podla VIN cisla, co kedy a ako bolo v danych automobiloch opravovane ...

Co sa tyka 2.0 HDI, ze odide vstrek, turbo :) To je celkom vtipne, pretoze pokial kupis HDI nove, a staras sa onho, tankujes normalnu naftu, a jazdis ako clovek, tak ty za 200-300 tis. Km neodide ziaden vstrek, ani turbo :) Pokial sa vyslovne nejedna o vyrobnu vadu.

V tom pripade ide co sa nakladov tyka 1.6 daleko do prdele ... Bavime sa o 2.0 HDI 66 KW ktore boli nezmari.

U 80 KW verzie si bohuzial priplatis za dvojhmotu, ale samozrejme za to nieco dostanes.

Co sa tyka 66 KW verzie 2.0 HDI, hybali s tym autom ovela, ovela slusnejsie, ako 1.6 16 V ...

A za dalsie, nic to nemeni na tom, ze s 1.6 kou je to auto proste lenive, do otacok sa mu nechce, a pokial aj v tych otackach ide, tak si za to nahadzuje neskutocne cisla na palubnom PC ...

Za priemerku 9-10 litrov sa da s obrovskym prehladom jazdit aj s 2.0 benzinom, ale ten poskytne aspom vykon :)

6. Ako som uz pisal, podla mna je to auto samotne, uzasne co sa tyka priestoru, variability a komfortu... Je to nieco povedal by som vo svojej triede WOW ... To sa naozaj podarilo ... Ale nic to nemeni na mojom nazore, ze rocnik pred 2005 by som chcel leda tak ako sluzobne :P
nikok.
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.02.2010 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikok. »

... francúzi majú dobré vína ....
janesd
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23.10.2009 21:21
Zdieľať na Facebook

čau

Príspevok od používateľa janesd »

mam 307 sw 66kw hdi....mam ju rok...o 1.4 hdi ani neuvažuj..hlučnne slaby vykon a spotreba nič moc ...spolahlovost..no kupil som ju v najvačšom bazare sr AA:..
takže som pomaly zistoval že je to mačka vo vreci...už som sa zmieril a poplakal ..ale..možem povedat že zatial som opraval len drobnosti a naj problem bola klima ktoru nechavam na repas na buduci rok..elektoro zatial v pohode akurat odišla truba ale to sa dalo lahko urobit ine "zatial v pohode"...motor v pohode zatial šlape a to ho nešetrim a umna si užil jednu "nehodu"...konbi je velke a tažke a to 66 je tak na hrane čo sa tyka vykonu..spotreba celkom v pohode na 100 km mi pc pisalo 6.6 ale ja jazdim 100 km za tyžden v meste tak je to v pohode myslim...je to pohodlne a velke auto ale už teraz viem niečo o 307 tak odporučam novši model model aj stoho pohladu že ten ma lepšiu kvalitu ako prve..to už teraz viem s prvej ruky .....od servisu peugeot ..znami
janesd
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23.10.2009 21:21
Zdieľať na Facebook

čau

Príspevok od používateľa janesd »

mam 307 sw 66kw hdi....mam ju rok...o 1.4 hdi ani neuvažuj..hlučnne slaby vykon a spotreba nič moc ...spolahlovost..no kupil som ju v najvačšom bazare sr AA:..
takže som pomaly zistoval že je to mačka vo vreci...už som sa zmieril a poplakal ..ale..možem povedat že zatial som opraval len drobnosti a naj problem bola klima ktoru nechavam na repas na buduci rok..elektoro zatial v pohode akurat odišla truba ale to sa dalo lahko urobit ine "zatial v pohode"...motor v pohode zatial šlape a to ho nešetrim a umna si užil jednu "nehodu"...konbi je velke a tažke a to 66 je tak na hrane čo sa tyka vykonu..spotreba celkom v pohode na 100 km mi pc pisalo 6.6 ale ja jazdim 100 km za tyžden v meste tak je to v pohode myslim...je to pohodlne a velke auto ale už teraz viem niečo o 307 tak odporučam novši model model aj stoho pohladu že ten ma lepšiu kvalitu ako prve..to už teraz viem s prvej ruky .....od servisu peugeot ..znami

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných