Celorocne pneumatiky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mrocek.peter
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 18.11.2008 19:09
Zdieľať na Facebook

Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa mrocek.peter »

Zdravim vas pani chcem sa opytat co si myslite celorocnych pneumatikach? Da sa na tom jazdit bez vyraznych obmedzeni alebo je to prakitcky nepouzitelne? Je mi jasne ze sa musi jazdit opatrnejsie takze poprosim bez kritiky. Vdaka za odpovede.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

odporucam samozrejme zvlast zimne a letne, avsak na voyageri mam univerzalne 215/65/R16 goodyear, typ neviem, proste to co sa montuje z vyroby.

ano, treba rozumnejsie ale ano v zime som s tym zoparkrat bol na Donovaloch na snehu a lade. Ziadne tancovacky sa nekonali ale to je sposobene predovsetkym tou rozumnostou. Zato na tych istych Donovaloch som tento rok na sutazi mažiarov (havinkovia) zapadol na Galaxicku so zimnymi gumami... na trati pre psov. Kto poznate tamojsiu situaciu, opytajte sa policajtov a chlapov co maju na starosti grúňe v dedine, garantujem vam ze vela cervenych galaxikov po svahu ratrakom netahali.

chlapi sa tak rehotali ked ma tam nasli ze som ani pokutu nedostal. Sedem policajnych vozov tam bolo... sa prisli zasmiat. Ked ma konecne vyteperili na spevnenu cestu, lucili sa so mnou ze aby som si napisal telefonne cislo na kamaratov z horskej sluzby na Lomnickom Stite, ze ti maju tiez dobry ratrak :) vtedy mi to prilis srandovne neprislo ale teraz uz aj hej.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

...zalezi kolko rocne najazdis km .... ak jazdis malo tak hej ak vela tak rataj s ich pouzitim maximalne na 2 sezony.... Tiez by som ti odporucil letne a zimne zvlast ....
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

je to dobré na oblasti kde niesu velké horučavy v lete a kde nieje velká zima, sne a lad v zime...
takže nejaké upršané anglicko, írsko a pod...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...No neviem...robím vodiča 36 rokov,jazdil som na všeliakých pneumatikách,tzv.OR-6 boli vraj na leto aj zimu :3020: ale je to veľký rozdiel mať kvalitné letné a kvalitné zimné obutie,ako nejaké UNIVERZÁLNE :3020: Ja v také neverím...veď ani topánky niesú univerzálne...a pred rokmi bolo podstatne menej a pomalších áut ako teraz...takže aj to je dosť dôležitý faktor,na ktorý musíme prihliadať...a skoro som zabudol-postup poisťovní pri úhrade škody...zaujíma ich totiž aj druh a stav pneu :-\
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

VOJTO55 napísal:...No neviem...robím vodiča 36 rokov,jazdil som na všeliakých pneumatikách,tzv.OR-6 boli vraj na leto aj zimu :3020: ale je to veľký rozdiel mať kvalitné letné a kvalitné zimné obutie,ako nejaké UNIVERZÁLNE :3020: Ja v také neverím...veď ani topánky niesú univerzálne...a pred rokmi bolo podstatne menej a pomalších áut ako teraz...takže aj to je dosť dôležitý faktor,na ktorý musíme prihliadať...a skoro som zabudol-postup poisťovní pri úhrade škody...zaujíma ich totiž aj druh a stav pneu :-\
ale ved pred desiatimi rokmi sme ešte poriadne ani nevedeli čo sú to zimné pneumatiky a dnes už si nikto nevie predstaviť jazdiť v zime bez nich čudné :4090:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

pred 10 rokmi sme nevedeli čo su to zimné pneu? však bol rok 2000!!!!
zimné pneu som v roku 1996 dával aj na svoj citroen BX. v roku 2000 som na pežotíka 206 dával letné aj zimné. neviem kto nevedel v roku 2000 čo su to zimné...
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Nie su pneumatiky ako pneumatiky, to samozrejme plati aj o celorocnych. Mam skusenosti s Goodyear Eagle Vector m+s, jazdene 80% mesto a ziadny problem. Znamy ma celorocne Nankang, ktore su neporovnatelne horsie.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

petyy napísal:pred 10 rokmi sme nevedeli čo su to zimné pneu? však bol rok 2000!!!!
zimné pneu som v roku 1996 dával aj na svoj citroen BX. v roku 2000 som na pežotíka 206 dával letné aj zimné. neviem kto nevedel v roku 2000 čo su to zimné...
no prepáč tak 15 rokou ale aj tak si myslím že tá výmena pneumatík ja aj dosť marketingoví ťah výrobcov lebo predtým si pamätám na favorite som mal economi a tie boli super aj v zime aj v lete a vydržali 40000km ale čo už dnes nás firmy oblbujú kde sa dá ved eurí nikdy nie je dosť :3020:
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

Pri zimnych pneumatikach nejde ani tak o to aby si nezapadol, ale o to aby si zabrzdil. Takze ked budes mat celorocne a auto pred tebou na zimnych gumach dupne na brzdu, nemusis to dobrzdit a kto bude asi na vine? Pri stvorkolkach to dost zvadza obut celorocne, ale pri brzdeni ti to nepomoze, hlavne tazsie SUV.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

a ešte je tu jeden fenomén ktorý väčšina dosť podceňuje a to že ked ludia majú zimné gumy tak si myslia že sa im nemôže nič stať a ako bolo predomnou napísané dupnú na brzdu a ono tá fyzika nepustí a nepomôžu ani zimné gumy ale naopak ten čo jazdí trebárs aj na celoročných tak si to riziko v zime viac uvedomí a môže to byť prospešnejšie ako zimné pneumatiky
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

Ked som zil v Kanade (Quebec), tak sme mali v garazi grand voyager.

Prisla zima (oktober :) a zo dna na den napadlo asi 70cm snehu, (to, ze cesty boli rano odhrnute je samozrejmost), a ja sa pytam domacej, ako sa teraz dostaneme do mesta, ked mas letne gumy? a ona povedala, r u crazy, havin a 4seasons tires ;)

Zima neskutocna, (na Vianoce 2004 padol teplotny rekord -57), a my veselo na celorocnych, po snehu, po lade. Znacku vam nepoviem to uz fakt neviem. Ale teplotne rozdiely riadne, pretoze v zime min. -15 a v lete aj + 30.

Tak snad na tom nieco bude.
to smejo74: tiez si myslim ze ked ide niekto na celorocnych, predsalen dba viac na opatrnost, hoci mozno ani nemusi. oproti zimnemu obutiu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ty kono -57 to by mi zamrzol aj teplomer :(


inak v zime -15 a v lete +30 je aj v Bratislave, to si zazil slabu Kanadu :)
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

to mp3turbo:
napisal som min. -15 to bol akoze krasny teply den :)

iank bezne okolo -30 :( brrrrr...
to ides vyvencit psa a domov donesies sochu, alebo tuhe palivo do krbu :D
samozrejme nezavisle kurenie malo takmer kazde auto, tak isto aj vo Finsku kde maju na parkoviskach pred panelakmi stlpiky s el. zastrckami/zasuvkami a v kazdom aute bud dieru v mriezke alebo trciaci kabel pod kapotou :)

ale je fakt, ze nie je nad to ked je vonku -30 a ty sadnes do tepluckeho auta s teplym motorom a mozes s radostou vyrazit a preburat stenu ktrou mas medzi cestou a yard-om, ktoru ti tam nechali rano o 4:00 cestari :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vsetko som nakupil, len tu stenu nie... to je fakt dva metre vysoke?

daj fotky :)

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných