Rozbili mi auto, plnenie rozpočtom.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

cubicomp napísal:tu poistovnu som tam prehliadol.
Koop na 90% nie, to su sv... mam s nimi skusenosti za poslednu dobu :d :D
Ale pred dvomi rokmi som riesil Alianz, ked mi jeden trafil auto a tam to islo bez problemov, ale skoda bola 1400 e
V r.2008 nacuvala do mna jedna baba bola v kooperative poistená a prišlo mi plnenie rozpočtom, asi tak do 30 dní.
mirrrko
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 19.11.2008 21:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirrrko »

ja som mal raz nehodu a skoda bola vycislena 2200eur islo to rozpoctom a dali mi nieco cez 1000eur
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

mariob...robil som zopar rokov technika aj likvidaciu, aj pre KOOP. Napis mi presne otazky, ktore chces zodpovedat a ja Ti do SS napisem odpovede...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

mariob1 napísal:
lakinooo napísal:Mozno to uznaju za totalku, daju ti prachy a ty si to pomaly opravis.
to az take neni...to urcite nie...a ked nieco uznaju za totalku tak to automaticky musis odhlasit z evidencie a auto si mozes nechat...ako to vlastne je ? len cisto zo zvedavosti?
:-)...pri totalke nic nemus odhlasovat z evidencie, ani docasne, ani natrvalo...auto Ti ostava.
mofou
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 09.02.2009 08:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mofou »

to poskodenie by som nepodcenoval
dole v kufri kde mas dieru na rezervu napr.
tam su vsade zdvojene plechy kvoli tuhosti kasne
mozes zakvacit auto na lano o strom, mozno to vyrovnas
ale ak si to nedas urobit poriadne, bude Ti uz stale do auta tiect... tiect voda od spodku!!
atd atd

pozhanaj si hlavne niekoho znameho na obhliadke
koop ma na to ext firmu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Diely uhráš v slušných cenách čo som tak pozeral kompletné zad.dvere vrátane skla a stierača max 90 E plus zad.nárazník s lištou max.80 E.Predpokladám potiahnutie zad.čela na stolici plus možno lavór pre rezervu,lakovanie dva panely plus prkotiny v kufry 200-250 E vrátane mat. Nech to počítam ako počítam odhadujem to že by to u mňa stálo tak cca do 700 E celé
Pokial si to budeš robiť sám,vidím to na 280-300E vrátane farby a laku.
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

laura napísal:mariob...robil som zopar rokov technika aj likvidaciu, aj pre KOOP. Napis mi presne otazky, ktore chces zodpovedat a ja Ti do SS napisem odpovede...
poslal som ti otazky na SS. Dakujem
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

mario, odpoved mas v SS, ale hodim to aj sem, aby aj ostatni foristi vedeli, aky je v takomto pripade postup...a aj tvoje otazky...

-hned po obhliadke mozem mam ist zakym, komu mam povedat ze to chcem tym rozpoctom?
-povie mi niekto kolko dostanem penazi na opravu rozpoctom?
-podla coho to rataju?
-naco si dat pozor pri obhliadke?
-treba pri oprave rozpoctom dokladovat nakup dielov?
-mozem hned po obhliadke zacat opravovat auto?
-ako rychlo mi poslu peniaze?
-je moznost doobhliadky po odstrojeni veci,alebo to treba hned odstrojit pri obhliatke technika zo slovexperty?
-ak mi technik vsetko zdokumentuje, naceni na nove diely a vypocita , co ja viem koncovu sumu 1700 -1800 eur za opravu v servise...cize beznou cestou na fakturu, tak kolko penazi by som mohol dostat na opravu formou rozpoctu?...? ide mi len o to aby som sa z opravou zmestil do tej sumyl....

Dakujem..


Cau...takze:

1.Staci, ked ziadost na likvidaciu rozpoctom budes riesit az vyplnenim oznamenia o poistnej udalosti, je tam na to kolonka...cize az ked budes odovzdavat nahlasenie skody zo svojej strany.

2.Kolko dostanes rozpoctom Ti technik Slovexperty nepovie, nevie to ani on. Vie to az po dolozeni vypoctu likvidator, ked vsetky polozky co sa tykaju rozpoctu "okrese" a dostane sumu, ktoru Ti budu poukazovat. Je to vyska nakladov na opravu standardnym sposobom, z nej odpocitana dph, priznana minimalna normohodina a odratane zhodnotenie opravou, t.j.amortizacia.

3.Naklady na opravu sa pocitaju softwarom nazyvanym AUDAPAD a zhodnotenie opravou, resp.znehodnotenie, alebo rentabilnost opravy, parcialnu skodu, resp.totalku sw ABACUS.

4.Pri obhliadke si daj pozor hlavne na to, aby Ti technik napisal vsetky poskodene polozky a aby Ti realne posudil opravitelnost jednotlivych dielov

5. Pri oprave rozpoctom netreba dokladovat nadobudnutie ND ani pocet normohodin za jednotlive prac,ukony, ani samotnu normohodinu...NIC.

6.Ked chces likvidaciu PU rozpoctom, mozes po vykonani obhliadky hned auto opravovat.

7.Ako rychlo poslu poistne plnenie neviem, zalezi to od policajneho setrenia a promptnosti policajta, od mnozstva prace na likvidacii a poctu DN...ale Kooperativa je jedna z najmenej serioznych poistovni na Slovenskom poistnom trhu, takze pocitaj jeden-dva mesiace...ale toto sa presne neda urcit...lubia velmi s klientom vydrbat, nezaplatit, spinit sa a zamietat naroky poskodenych...je to banda spinavcov a chrapunov...samozrejme cest vynimkam...hovorim o celku ako takom.

8.Po odstrojeni je technik povinny prist opat na doobhliadku

9.Ked pise 1700-1800€ standardnym sposobom, tak rozpoctom to bude menej o dph, rozdiel v normohodine servisu Citroen a Nh rozpoctu pre tuto triedu vozidla(neviem kolko to je, ale my sme pocitali bezne pre neautorizovany servis v nasom regione 10€, takze rozpoctom este menej), znizene o zhodnotenie opravou(ak Ti amortizacia bude uplatnovana...zalezi od vychodiskovej a aj trhovej hodnoty vozidla, km a vysky nakladov opravy)...ale suma sumarum pocitam, ze okolo 1100€ by to mohlo byt...len ber to ako informacnu sumu, neviem to uz prepocitat, v Slovexperte uz chvalabohu nepracujem, takze sa k SW len tak lahko nedostanem.
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

Dakujem,ako celkovo ovplyvni amortizaciu rok vyroby auta 2004 a pocet kilometrov nieco okolo 71 000km.?
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

davas nam tazke otazky :xdevil: toto su uz veci na vypocet, ale aspon priblizne...zalezi to od trhovej ceny vozidla, tkzv.vseobecnej hodnoty a nakladov na opravu...tie naklady su 1700/1800€ a VSHV je medzi 4000-5000€...zalezi na kolko Ti ju likvidacia stanovi...to znamena ze pomer medzi nakladom opravy a VSHV je cca
35-45%...tu urcite pocitaj s amortizaciou, len je teraz otazne, z akej sumy Ti ju uplatnia...ci zo sumy NO standardnym sposobom(cize vo vypocte pre znackovy servis), alebo zo sumy rozpoctom(co bude o hodne menej)...ale ako poznam KOOP, urcite pojdu cestou nizsieho poistneho plnenia, a zhodnotenie uplatnia zo sumy pre standardnu opravu...Ked je tu nejaky likvidator KOOP, tak nech ma kludne opravi, budem rad, ze by sa KOOP dala slusnou cestou.
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

Dakujem,
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Takze 2 veci. Totalku netreba odhlasovat z evidencie. Dalsia vec je ze ty mas narok na opravu v plnej vyske a ako to chlapec zariadi je jeho problem. On je 100% vinnik takze ti musi preplatit skodu. Neviem ci to dokonca nieje tak ze z jeho havarijnej ti tiez nieco vplatia a on dostane len cast penazi ked ty havarijnu nemas.
Je to vzdy o tom ze vinnik musi uhradit 100% skody ktoru sposobil a az potom sa pozera na jeho skodu (je jedno ci soferoval svoje auto alebo nie).
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Andrej7269 napísal:Neviem ci to dokonca nieje tak ze z jeho havarijnej ti tiez nieco vplatia a on dostane len cast penazi ked ty havarijnu nemas.
A keď nemá havarijnú ani vinník? :41c2:
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

tak to neviem...doteraz som bol ze havarijna je len na auto za ktore sa plati, pzp je na auto ktoremu sposobis skodu. v tom som bol...a to ci vyplatia z jeho havarijky nieco mne tak to neviem...pretoze dotycny bude mat velky problem z opravou svojho auta aj ked ma havarijku...podla mojej poistovecej maklerky mu nemusia uznat absolutne ani korunu nakolko viedol auto nevodic pod vplyvom alkoholu...a dalsia vec ...auto ktorym nam sposobil skodu bolo v leasingu na mamu kamarata od ktoreho si to auto zobral....
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

mozno skodu ktoru zaplati poistovna nam bude neskor po uzavreti policajneho riesenia vymahat od toho nadrbaneho zasrana bez vodicaku co nam rozdrbal auto...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 76 neregistrovaných