Rozbili mi auto, plnenie rozpočtom.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Rozbili mi auto, plnenie rozpočtom.

Príspevok od používateľa mariob1 »

Ahojte. V noci ,cca o 1:00 13.6.2010 mi do zaparkovaneho auta nadrbal 20 rocny mladenec pod plyvom alkoholu,bez vodicaku,na aute ktore zobral svojmu kamaratovi, po nehode utiekol z miesta cinu..vratil sa az po cca 20 minutach s matkou...auto tam nechal stat...zobudil som sa na ranu ako zdela a siel som sa pozriet cez okno, normalne som neveril vlastnym ociam...nasa C3 a xsara co parkovala za nami bola naburana Fordom fiesta.hned som letel s manzelkou dole a volal policajtov,prisla najprv hliadka potom nehodovkari. cele spisovanie trvalo cca 3 hodiny.chlapec nafukal, nemal vodicak, utiekol z miesta cinu a este ako sa vyjadri majitel auta sktorym nabural...ci tam bude mat aj neopravnene pouzivanie cudzej veci...dostal 1300e + 5 rokov odklada na vodicak...+ dalsie vysetrovanie... nasa C3 skoncila najhorsie....rozdrbane zadne dvereKO,zadny naraznik s listou a parkovacim asistentom KO, zlomena vystuha pod naraznikom KO, plastova stena za naraznikom KO, vanicka rezervneho kolesa a zo zadnym celom kde je zamok zatlacena do vnutra, plus nejake plasty a podobne...svetla drzia na mieste ,sklo neposkodene...

o co mi vtom to ide je ako si to mam dat opravit... auto ktorym nabural je na leasing,cize on problem nebude mat...ma Havarijnu,ale nam a pani so Xsarou to pojde z jeho PZP Kooperativa. ide mi oto ze nemam dobre skusenosti s plnenim a ked si predstavim ze by som si to dal opravit napr v autorizaku alebo nejakom servise tak ma to bude statmin 1700e a ztoho mi poitovna preplati mozno tak ani nie jednu polovicu... auto je 11/2004 cize podla poistovni stare a amortizacia bude vysoka...

OTAZKA: chcem sa spytat ako sa to riesi cez opravu rozpoctom. idemi o to ze si to dokazem urobit sam, vsetko klampiarcinu vymenu dielov...proste nemam problem za omnoho mensiu sumu ako v servise.
ide mi len o to ako sa to robi aby som nebol stratovy aj ked si myslim ze tomu sa nevyhnem... chcem sa spytat na to aky je POSTUP CEZ PLNENIE ROZPOCTOM. dostanem peniaze z poistovne pred ci po oprave, ako sa to u nich rata...nemame tu nejakeho zdatneho poistovaka resp likvidatora poistnych udalosti...potrebujem radu ...som zufaly ja aj moja manzelka...

tu su nejake fotografie z osudnej noci...dakujem vsetkym co mi pomozua poskytnu informacie ako konat......

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok[/img]
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

sprava o nehode nebola potrebna, prisli doprava a spisovala sa zapisnica hned na mieste...cize to je dostatocny doklad pre poistovnu...
tiez mi to nebolo jeedno,clovek si na to dava pozor, a nejaky napity hnup mu rozbije zaparkovane auto. inak by som to bral ked by si to manzelka urobila sama...ale nie takto...

chcel som ale vediet podrobnejsi postup ako je to stym rozpoctom...je to v kooperative... nahlasim skodu ,budu ma volat asi zo slovexperty na obhliadku auta, daju mi nejake tlacivo kde bude napisane co vsetko mam poskodene. Potom co? ak chem ist cestou toho rozpoctu tak by som mal ist hned za likvidatorom poistovne a snim sa dohodnut ze to chcem rozpoctom...co urobi on.? vyrata nejaku sumu ktoru dostanem? a nemusim vydokladovat opravu....sumu dostanem az po oprave ci hned? pretoze sam si to urobim omnoho lacnejsie a rychlejsie...a prvom rade poriadne ako to ma byt....
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

rozpocet nerobi kazda poistovna, takze zalezi kde je poisteny vinnik. A za druhe, rozpocet sa dava len do urcitej sumy opravy, cca 1600 euri, prave kvoli moznym podvodom, ze si zozenies lacnejsie diely. Cim vecsia skoda, tym by si viac usetril, comu sa chce poistovna vyhnut. To, ze to v servise preplatia este viac, to ich uz netrapi, hlavne ze si nezarobil ty. :41c2:
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

lakinooo napísal:Chod do coop za likvidatorom a on ti presne povie co.....
ok pojdem a zistim si to..dakujem
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

cubicomp napísal:rozpocet nerobi kazda poistovna, takze zalezi kde je poisteny vinnik. A za druhe, rozpocet sa dava len do urcitej sumy opravy, cca 1600 euri, prave kvoli moznym podvodom, ze si zozenies lacnejsie diely. Cim vecsia skoda, tym by si viac usetril, comu sa chce poistovna vyhnut. To, ze to v servise preplatia este viac, to ich uz netrapi, hlavne ze si nezarobil ty. :41c2:
poistovna Kooperativa to robi???
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

tu poistovnu som tam prehliadol.
Koop na 90% nie, to su sv... mam s nimi skusenosti za poslednu dobu :d :D
Ale pred dvomi rokmi som riesil Alianz, ked mi jeden trafil auto a tam to islo bez problemov, ale skoda bola 1400 e
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

i ked ti neviem poradit, chcem povedat ze hentu skodu mas chvalabohu iba uplne lahku... mne pred X rokmi naburalo jedno ciganisko asi 16rocne do auta, to bola ina sranda. A naraz bol vedeny v rychlosti 87km/h podla sudneho znalca cize podla toho aj vyzerali auta - skoda ze "henten" bol iba doudierany a polamanu klucnu kost...

ospravedlnujem sa za off topic, nezvyknem to robit.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

mp3turbo napísal:chcem povedat ze hentu skodu mas chvalabohu iba uplne lahku...
Nedaj sa oklamať prvým dojmom! Nárazy do zadnej časti sú práve preto zákerné, že na prvý pohľad to vyzerá ako ľahký ťukes, ale (kvôli malým deformačným zónam a pod.) po odstrojení sa z toho často vykľuje totálka...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Ty pocuj, ved na tej C3-ke mas parksenzory....Tak ako si mohol hentak nacuvat do Fiesty???? :40bd: :40bd: :40bd:

peace, to bol iba frk!
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

markoimportauto napísal:Ty pocuj, ved na tej C3-ke mas parksenzory....Tak ako si mohol hentak nacuvat do Fiesty???? :40bd: :40bd: :40bd:

peace, to bol iba frk!
srandicky??
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

mp3turbo napísal:i ked ti neviem poradit, chcem povedat ze hentu skodu mas chvalabohu iba uplne lahku... mne pred X rokmi naburalo jedno ciganisko asi 16rocne do auta, to bola ina sranda. A naraz bol vedeny v rychlosti 87km/h podla sudneho znalca cize podla toho aj vyzerali auta - skoda ze "henten" bol iba doudierany a polamanu klucnu kost...

ospravedlnujem sa za off topic, nezvyknem to robit.
je totam dost pokrcene, takto z vonka je to ako tak...

Obrázok
Obrázok
Obrázok
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

lakinooo napísal:Mozno to uznaju za totalku, daju ti prachy a ty si to pomaly opravis.
to az take neni...to urcite nie...a ked nieco uznaju za totalku tak to automaticky musis odhlasit z evidencie a auto si mozes nechat...ako to vlastne je ? len cisto zo zvedavosti?
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

ja viem...predpokladam skodu na nejakych 1700 eur ak by to bolo opravene v servise ...ak si to urobim ja tak za 500 - 600 eur to mam v pohode tak ako to bolo pred tym...auto ma vyssiu hodnotu ako toto....
silverblue
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 11.04.2009 14:55
Zdieľať na Facebook

skoda

Príspevok od používateľa silverblue »

ja ratam ze z poistovne by ti mohlo prist nejakych 1000-1200 € cize by si nemal na tom prerobit
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Re: skoda

Príspevok od používateľa mariob1 »

silverblue napísal:ja ratam ze z poistovne by ti mohlo prist nejakych 1000-1200 € cize by si nemal na tom prerobit
myslis ze tolko by mi mohly poslat ked to budem riesit svojpomocne ,cize ked sa to bude likvidovat ROZPOCTOM?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 78 neregistrovaných