Toyota Corolla Verso 130kW - Skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubiak1
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 23.06.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Toyota Corolla Verso 130kW - Skúsenosti

Príspevok od používateľa kubiak1 »

K uvodu sa chcem ospravedlnit za to, ze uz tu je par podobnych tem ale aj tak som nikdy neprisiel k nejakemu zaveru.
Ja by som sa Vas skusenejsich toyotakov chcel opytat na kupu corolly verso najlepsie 130kW. Auto potrebujeme nie na obehovanie a podobne frajerinky ale na obcasne tahanie privesneho vozika ktory je nalozeny po tych 750kg + drobatko nalozene auto. Teraz mame seat toledo a tych 77kW a 114Nm je naozaj dost malo a auto ma problem ist uz aj s prazdnym vozikom s vysokou plachtou (2,5m dlhy vozik). Cize tych 400Nm by bolo to prave co nam treba.
Verso sa jedna o rocnik 2006-2010 podla moznosti odpoctu DPH pretoze otec je platca.
Chcel by som sa opytat ci je to spravna volba ist do "kvalitnych aut toyota". Pozerali sme po roznych autach ale zatial vyhrava verso alebo ford S-max. Podla mna aj tych 103kW bude stacit ale viac nas laka 130kW verzia. Taktiez sa jedna o 7miestne auto ale to je uz vedlajsie.
Prosim Vas ma niekto skusenosti s tymi motormi D4D CAD alebo ake ine auto by ste doporucili??? Aj tak sme pomerne velka rodina cize ziadne mercedes vito a pod. radsej nie skor kategoria S-maxu a pod. Taktiez fiat, citroen a pod. znacky radsej nie.
Doteraz sme pozerali octaviu, hondu accord, avensis, mondeo vacsinou tie cca 103kW ale zase potrebujeme auto kvoli vecsiemu a vyssiemu kufru pri sklopeni sedadiel.
Pozerali sme vsetke testy versa a zda sa to byt uplne uzasne auto. Mozno by stacila aj 100kW neviem... ale malo by to mat max. cca 80t km ved samy poznate.
S-max ma vraj problemi s filtrom pevnych castic s tym chodieva do servisu aj sused. Jedna sa nam hlavne o motor, prevodovku..., pretoze take chyby ako je pokazeny central (toledo 03rocnik) nas ani tak nestvu.
Kazda rada alebo skusenost mi naozaj pomoze. Vopred vdaka

PS. k tomu nasmu benzinovemu toledu, v servise s tym centralom nevedia nic spravit, motor si obcas zajazdy trhne a tak.... :3906:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pohodové auto, ak chceš ešte väčšiu toyotu, tak avensis verso, len ten je staršieho dáta. mazda5 je tiež skvelá.

po motorickej stránke od common railu môžeš očakávať klasické problému tohto typu vstrekovania - je jedno, či máš mercedes, alebo audi, či toyotu alebo škodu, princíp tohto systému je vo všetkých značkách úplne rovnaký, líši sa iba kvalitou použitých materiálov a samotnej konštrukcie. Ak budeš tankovať prémiovú naftu, alebo dolievať vif, mal by si byť zahojený na veľmi dlhú dobu. Kamarát má verso od nova, na slovensku dolieva na vif a jeho motor má krásnych 300 tis km bez jediného problému, zatiaľ sa ani raz nedotkol vstrekov, čerpadla či regulátora vysokého tlaku či turba... Len olej, filtre a klasika okolo bežnej prevádzky. Vozí zdravotné sestričky do švajčiarska a rakúska, takže ten nábeh má veľmi slušný. Je s autom veľmi spokojný.

Ináč toyota verso dobieha spoľahlivosťou toyotu yaris, ktorá je z dlhodobého hľadiska najspoľahlivejšou toyotou. Ak sa pozrieš na verso z dlhodobého hľadiska, je verso takmer to isté. Menia sa kozmetické detaily, ale mechanika je už roky stále tá istá, takže je osvedčená. To je základ spoľahlivosti.

Ak sa pozrieš na ceny ojazdených kusov, tak oproti fordu si držia cenu.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

mal som Toyotu Corollu Verso chvilu pozicane, je to velmi vydarene auto...ma velmi dobry priebeh MK, vynikajuci vykon, a aj dostatok krutaku....A to pri celkom primeranej spotrebe...cca 6,5-7,0 l. Velkostou beznej rodinke s obcasnou nie velkou batozinou postacuje...Nam bolo male :-(

Spolahlivost u CR motorov nebudem popisovat, napisal to myslim slusne martin.cichy...
Je to uplne vydareny agregat, kultivovany, prepracovany do detailu...Samozrejme ze by stacila aj ta slabsia verzia, ale 130kW je idealnejsie...kedze chces tahat prives, tak jednoznacne...cim viac MK mas, tym menej auto trapis a spotreba aj tak nebude u 100kW verzie nizsia.

Ja by som este v tejto kategorii odporucal Mazdu 5, s motorom MZR-CD...mal som ten motor v Mazde MPV, je to fajn...Na trhu je mnozstvo aut tejto kategorie, preto je tazko aj vyberat...ale ostal by som pri japoncovi.
cierny99
Príspevky: 453
Dátum registrácie: 10.03.2008 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cierny99 »

Ten d-Cat sa az tak nevydaril. Pohladaj 110kw D-4D.
kubiak1
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 23.06.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiak1 »

zatial vo vsetkych testoch d4d cad vyhrava, parametrovo rozniesol aj 6V agregaty od volkswagenu alebo mercedesu comu som ani neveril. Inac tie motory sa vyrabaju v polsku! :D
S-max sa nam paci vyzorovo viac aj je vacsi ale neviem ci by nam stacil ten 103kW diezel. Ved ma hmotnost cez 1,9t cize aj ta spotreba neviem neviem.... Hlavne nam ide o spolahlivost po motorickej stranke a myslim ze toyoty tomu naznacuju. Pozriem tu mazdu5

laura- ak Vam bolo verso male tak ake auto bolo na rade?

cierny99- preco si myslis ze cad sa nevydarili? mas s tym nejaku skusenost? Inac 110kW motorizaciu toyota ani nema :) resp. ma ale asi len v najnovsiom 2010 modely verso ktore sa akurat zacalo vyrabat
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

kubiak1 napísal: laura- ak Vam bolo verso male tak ake auto bolo na rade?
Na mimo mesto mame Sharan-a...s tym som celkom spokojny...asi pre mna ideal...(velkostou)
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní