Stierače Audi A4 Avant r.v. 12/2003

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Stierače Audi A4 Avant r.v. 12/2003

Príspevok od používateľa audia4 »

Zdravím všetkých,
mám problém so stieračmi prednými aj zadným.
Stieračom akokeby sa nechcelo pracovať resp. idú veľmi pomaly, niekedy dokonca zastanú, to isté sa deje so zadným stieračom, začalo to robiť po týždennom parkovaní .
Zrazu prestávajú ísť.
Skúšali sme batériu ale tá je v poriadku dáva cez 12 V. Slúšali sme alternátor ten dáva 14 V - aj po prídávaní bolo napätie rovnaké, takže regler by mal byť tiež v poriadku. Baterku sme pre istotu nabíjali, no ani to nepomohlo.
Pri vypnutom motore to ide oveľa horšie pri naštartovaní tie stierače idú pomaly a občas sa zaseknú. Zadný stierač pri naštartovaní ide pomalšie ako obvykle ale ide. Pri vypnutom motore zastane. Skúšali sme WD-čko premazať klby na mechanizme no nič nepomohlo.

Neviete mi náhodou poradiť čo to môže byť. Svetla a klimatizácia, a všetko ostatné funguje normálne aj pri vypnutom motore.
POdľa mňa to bude asi baterka (neviem koľko tam je) ale ja som už na nej najazdil 90 000 km- všetko dlhé trasy.Auto žhavý a štartuje normálne ako vždy. Nechcem zbytočne nakupovať.
Poraďte prosím ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zanesene mechanizmy (typicky problem sharanov - vidim ze nemas sharan ale to je jedno, spominam to len tak), vybite puzdra v motoroch kvoli zvysenemu namahaniu ktore je sposobene tymto zanesenim, uhliky v motorcekoch.

ked nastartujes, bateria nemoze byt zla pre stierace.
audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audia4 »

mp3turbo napísal:zanesene mechanizmy (typicky problem sharanov - vidim ze nemas sharan ale to je jedno, spominam to len tak), vybite puzdra v motoroch kvoli zvysenemu namahaniu ktore je sposobene tymto zanesenim, uhliky v motorcekoch.

ked nastartujes, bateria nemoze byt zla pre stierace.
Ale pozor začalo to robiť naraz aj zadný - že by náhoda???? A skúsk mi prosí poradiť stierače nemôžem dať dole nemám sťahovák ako na to?
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

vidim to na pridrete "noznice" stieracov ako pise turbo. Ked su raz pridrete tak ti WD uz nepomoze. Vybrat, vycistit, dat vazelinu proti vode. A priebezne po par rokoch spravit to iste. Ked nemas stahovak, tek len opatrne pacit cez kluc/ srobovak a jemne buchat po vrchu aby sa odlepil.
Toto zial nikto nerobi preventivne a potom sa ludia cuduju, ked sa im stierace zaseknu a nejdu pohnut....
andyrs
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 18.03.2009 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andyrs »

Tieto nožnicové mechanizmy stieračov skutočne po určitom času začnú odchádzať. Je to úplne typické pre sharan, alhambru... treba oddeklovať plasty od stieračov, vymontovať stierače, vybrať a dôkladne vyčistiť ten nožnicový mechanizmus a premastiť vazelínov.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Mas pridrete osky na stieracoch. Rozobrat vycistit premazat.

Casta zavada GOLF4, OCTAVIA1, SEAT, AUDI. :41c2: :41c2:
audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audia4 »

PROCHY603 napísal:Mas pridrete osky na stieracoch. Rozobrat vycistit premazat.

Casta zavada GOLF4, OCTAVIA1, SEAT, AUDI. :41c2: :41c2:
Tak sú to tie osky zatiaľ som to prestriekal poriadne WD nedokázal som stiahnuť dole stierač na šoferovej strane, no katastrofa, musím zohnať nejaký sťahováčik.... .
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

audia4 napísal:
PROCHY603 napísal:Mas pridrete osky na stieracoch. Rozobrat vycistit premazat.

Casta zavada GOLF4, OCTAVIA1, SEAT, AUDI. :41c2: :41c2:
Tak sú to tie osky zatiaľ som to prestriekal poriadne WD nedokázal som stiahnuť dole stierač na šoferovej strane, no katastrofa, musím zohnať nejaký sťahováčik.... .
Stahovak netreba!!!! Ide to povolit aj rukou kyvanim do stran.

Tak isto jak si dal dole druhy stierac. ROZOBRAT vycistit premazat osky zlozit. WD40 ti pomoze len na par dni. Treba tam dat vazelinu. :41c2: :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných